Вчителя початкових класів Комунального закладу «Полтавська гімназія №32 Полтавської міської ради Полтавської області» Конечнікової Марини Леонідівни Категорія «Спеціаліст» Презентація авторської розробки
Номер слайду 2
Мета моєї роботи – вивчити стратегії «Фішбоун», «Сенкан» ,«Методика взаємних запитань» та описати можливість їх використання під час уроків. Авторська розробкана тему:«Фрагменти уроків з використанням стратегій«Фішбоун», «Сенкан», «Методика взаємних запитань»
Номер слайду 3
Одним з ефективних і цікавих для учнів методичних прийомів, який використовую в групах, є прийом «Фішбоун». Дослівно він перекладається з англійської як «Скелет риби» і спрямований на розвиток критичного мислення учнів в наочно-змістовній формі. Суть даного методичного прийому - встановлення причинно-наслідкових взаємозв'язків між об'єктом аналізу і впливаючими на нього факторами, вчинення обґрунтованого вибору. Додатково метод дозволяє розвивати в учнів навички роботи з інформацією і вміння ставити і вирішувати проблеми.
Номер слайду 4
Фрагмент уроку з використанням стратегії «Фішбоун»Урок природознавства у 3 класі. Тема: Значення грибів у житті людини?
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Сенкан — це вірш, що складається з п'яти рядків. Слово ”сенкан” походить від французького слова ”п'ять” і позначає вірш у п'ять рядків. Перший рядок має містити слово, яке позначає тему (звичайно, це іменник). Третій рядок називає дію, пов'язану з темою, і складається з трьох слів (звичайно, це дієслова).
Номер слайду 7
Фрагмент уроку з використанням стратегії «Сенкан»Урок української мови у 2 класіТема: «Знаходження кореня у спільнокореневих словах»
Номер слайду 8
Фрагмент уроку з використанням стратегії «Методика взаємних запитань»Урок літературного читання у 2 класі. Тема: Емоційність. Наталія Забіла «Віхола»
Номер слайду 9
Завдання стратегії: самостійно керувати процесом читання, вчити вдумливо читати та обговорювати прочитане, розвивати вміння формулювати різнорівневі запитання, стимулювати мислення.