Презентація гри "Веселка безпеки"

Про матеріал
Презентація є додатковим матеріалом для проведення інтелектуально-пізнавальної гри "Веселка безпеки", презентованої на сайті раніше
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Луцька гімназія № 21 імені Михайла Кравчука інтелектуально-пізнавальна гра

Номер слайду 2

Веселка (райдуга) - оптичне явище у земній атмосфері, що виникає внаслідок заломлення, розщеплення та повного відбиття сонячного світла на краплинах дощу, мряки чи туману і є досить захоплюючим видовищем.

Номер слайду 3

1 приз дістанеться тому, хто перший збере в свій архів правильні відповіді на запитання кожного з кольорів веселки (збере веселку) 2 приз - головний - дістанеться тому, хто набере найбільшу кількість балів 3 приз – це приз глядацьких симпатій самому ерудованому гравцю.

Номер слайду 4

Що потрібно розуміти під вибухонебезпечними предметами?  (Характерна форма предмету (видовжена форма снаряду); наявність електричних дротів, що стирчать з предмету або тягнуться до нього; дивні звуки, які лунають з предмету (цокання годинника, шипіння, виділення газу тощо); світлові сигнали, які подає предмет (мигання лампочки) (Будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них) вибухати) Вказати ознаки, за якими можна визначити предмет як вибухонебезпечний.

Номер слайду 5

Вказати алгоритм дій при знаходженні вибухонебезпечного пристрою. При знаходженні вибухонебезпечного пристрою: • Негайно ( з безпечного місця) повідомте чергові служби органів внутрішніх справ, уповноважені органи з питань надзвичайних ситуацій (тел. 101), міліцію (тел.02), оперативному черговому управління з питань НС. • Не підходьте до предмету, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей. Припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету. • Не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух). • Дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення. Хто займається розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів ? (Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт)

Номер слайду 6

Які дії заборонені у разі знаходження вибухонебезпечного пристрою? У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО: •Наближатися до предмету; •Пересувати його або брати в руки; •Розряджати, кидати, ударяти по ньому; •Розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет; •Приносити предмет до дому, у табір, школу. •Необхідно негайно повідомити міліцію або дорослих про знахідку! Вказати одну з головних причин нещасних випадків з вибуховими пристроями. (Грубе порушення елементарних правил безпеки) Чому заборонено користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами в районі вибухонебезпечного предмета? (Вони можуть спровокувати вибух)

Номер слайду 7

Кожний гравець має змогу обрати категорію запитань і складність завдання за кількістю балів; Відповідь потрібно дати через 20 секунд; Якщо гравець не дає правильної відповіді, то право відповіді передається наступному гравцю; Гра триває до того часу, поки не вичерпаються усі запитання. Журі визначає переможців.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Стихійні лиха Перша медична допомога Пожежна безпека Зелена аптека 1 2 3 4 5 1 2 3 4 5 1 2 3 4 5 1 2 3 4 5 Надзвичайні ситуації Цивільний захист Безпечний рух 1 1 2 2 3 3 4 5 5 4 6 7 6 7 6 7 6 7 6 7 6 7 1 2 3 4 5 6 7

Номер слайду 11

Сповзання і відрив мас гірських порід вниз схилом під дією сили тяжіння. Зсуви

Номер слайду 12

Вулкан Геологічне утворення (геотектонічне явище), що виникає над каналами і тріщинами в земній корі, по яких на поверхню викидаються лава, попіл, гарячі гази, водяна пара й уламки гірських порід.

Номер слайду 13

Смерч, торнадо Атмосферне явище, що є стрімким воронкоподібним вихором заввишки до 1,5 км, який витягується від купчасто-дощової хмари до поверхні води або землі.

Номер слайду 14

Повідь, повіддя, повінь Природне лихо, що виникає, коли вода виходить за межі звичайних для неї берегів і затоплює значні ділянки суходолу.

Номер слайду 15

Землетруси Короткотривалі, раптові струси земної кори, викликані перемінним переміщенням мас гірських порід у надрах Землі, чому сприяє порушення розтяжності осередка гірських порід і виникнення сейсмічних хвиль.

Номер слайду 16

Цунамі Хвилі, довжиною більше 500 м, які утворюються в морі чи в океані зазвичай внаслідок землетрусів (або падіння астероїду тощо) й охоплюють усю товщу води.

Номер слайду 17

Посуха, засуха Нестача чи відсутність опадів протягом тривалого періоду часу при підвищених температурах та зниженні вологості повітря, внаслідок чого зникають запаси вологи в ґрунті.

Номер слайду 18

Під час отруєння чадним газом не можна людині давати пити, тому що молоко сприяє швидкому всмоктуванню отрути При отруєнні чадним газом треба людині дати випити велику кількість молока…

Номер слайду 19

При появі пухирів, під час опіку ІІ ступеню, проколіть їх і накладіть асептичну пов’язку… Пухирі проколювати не можна, це може призвести до їх інфікування

Номер слайду 20

Не можна, бо відмирають клітини головного мозку Зі стану біологічної смерті людину ще можна повернути до життя…

Номер слайду 21

Навпаки При ураженні людини електричним струмом необхідно спочатку оцінити стан потерпілого, а потім відключити дію електричного струму…

Номер слайду 22

Не можна бігти, бо це повітря ще більше роздмухає полум’я Якщо на людині горить одяг запропонуйте їй побігати, щоб повітря згасило вогонь…

Номер слайду 23

Якщо причиною опіку є дія на шкіру кислоти чи лугу, то опік називають термічним… Хімічним

Номер слайду 24

При сильному задимленні пересувайся до виходу піднявши якомога вище голову, щоб не отруїтися чадним газом.. Треба рухатися повзком, опустивши голову якомога нижче, бо дим завжди піднімається вгору і тому найбільш безпечно внизу

Номер слайду 25

Ні, бо у приміщення почне поступати свіже повітря, яке прискорює горіння Чи можна вибивати вікна при пожежі?

Номер слайду 26

Чому бензин або гас, які горять не можна гасити водою? Бо вони легші за воду і розподіляється по її поверхні і вода не надає вогнегасного ефекту

Номер слайду 27

Чи можна вмикати світло, якщо у квартирі відчувається запах газу? Чому? Ні, через те, що при вмиканні світла може виникнути іскра, що при наявності газу може спричинити вибух

Номер слайду 28

Аерозольні упаковки — вибухонебезпечні Чому не можна кидати у вогонь аерозольні упаковки?

Номер слайду 29

Порожня: в ній може створитися вибухонебезпечна концентрація парів бензину з повітрям Яка діжка представляє більшу небезпеку: наповнена бензином чи порожня після нього?

Номер слайду 30

Як погасити палаючий на людині одяг? Потрібно зупинити його, повалити на землю і катати, вбиваючи полум’я. Можна обернути ковдрою. Однак, коли це робить сама собі людина у приміщенні, що горить, вона повинна берегтися отруєння чадним газом

Номер слайду 31

Викликати пожежну службу за телефоном 101. Повідомити, що і де горить, адресу: вулицю, номер дому, під’їзду, його код; своє прізвище Куди треба телефонувати під час пожежі, що треба повідомляти?

Номер слайду 32

Поширена на всій земній кулі трав'яниста рослина; бур'ян; листки у виду великий та ланцетолистий мають лікувальні властивості. Його використовують для примочок, добавляють у салати, прикладають до рани, щоб вони швидше заживали. Подорожник

Номер слайду 33

Поширена на всій земній кулі рослина; її волоски завдяки наявності мурашиної кислоти мають жалкі властивості; в Україні 2 види: дводомна – багаторічна, вис. до 120 см, лікарська рослина, зі стебел одержують волокно, росте у вільшняках, садах, чагарниках; жалка – однорічний бур'ян вис. до 50 см, росте вздовж доріг, у садах. З неї можна приготувати смачний борщ. Кропива

Номер слайду 34

Спориш Поширена на всій земній кулі трав'яниста рослина родини гречкових; в Україні 12 видів, найпоширеніші: звичайний та Роберта – лікарські рослини; росте на полях, вздовж доріг, на пісках.

Номер слайду 35

Конвалія Лісова рослина родини лілійних, поширена в Європі й Азії; листки довгасто-овальні або еліптичні, квітки білі, зібрані на верхівці стебла в однобічну китицю, з приємним запахом: плід – червона ягода; отруйні та лікувальні властивості; потребує охорони.

Номер слайду 36

Кульбаба Рослина родини складноцвітих, поширена на всій земній кулі; листки утворюють розетку, квітки жовті, зібрані в кошичок; бур'ян (луки, сади, газони) і лікарська рослина; в Україні 12 видів, найпоширеніша лікарська; деякі види каучуконосні (кок-сагиз, крим-сагиз).

Номер слайду 37

Ромашка Однорічна запашна рослина родини складноцвітих, поширена в Європі та Азії, завезена до Північної Америки й Австралії; квітки зібрані в кошички; в Україні культивують як лікарську, ефіроолійну і технічну рослину. Цю рослину в старовину називали «трава краси». Улюблена рослина у косметологів. Лікарською сировиною є квіти.

Номер слайду 38

Звіробій Широко відома в народі багаторічна, трав’яниста рослина з яскраво-жовтими квітками і специфічним, злегка терпкуватим, але приємним запахом. Квіти зібрані в волотисте суцвіття. Ця рослина здавна в народі вважалася однією з головних лікарських трав, що виліковує 99 хвороб. Входить до складу дуже багатьох лікарських зборів. Вона для людей є слаботоксичною рослиною, тоді як у тварин може викликати серйозне отруєння.

Номер слайду 39

. Як діяти під час повені? Якщо знаходитися на 1 поверсі, то піднятися вище, якщо будинок одноповерховий – на дах, на горище, якщо у лісі –на дерево…

Номер слайду 40

Ваші дії при виявленні вибухонебезпечних предметів. Негайно повідомити дорослих, зателефонувати 101

Номер слайду 41

Ваші дії при створенні паніки у натовпі. Не панікувати, намагатися знайти вихід, не йти проти натовпу…

Номер слайду 42

Як діяти під час пожежі? Неодмінно зателефонувати на 101, покликати дорослих, пробиратися до виходу, у лісі – йти проти вітру, накривши голову

Номер слайду 43

Негайно покинути приміщення. Відійти від будинку на відстань, рівну його висоті Як діяти під час землетрусу?

Номер слайду 44

Ваші дії при виявленні запаху газу. Сповістити дорослих, закрити крани на газових приладах, відкрити вікна, двері, зробити протяги, не вмикати електроприлади, викликати службу 104, не дзвонити зі свого телефону

Номер слайду 45

Що треба  робити, якщо при приготуванні їжі загорілася олія на сковороді? Вимкнути вогонь, накрити сковороду кришкою

Номер слайду 46

Які засоби захисту органів дихання ви знаєте? Ватно – марлева пов’язка, респіратор, протигаз

Номер слайду 47

Що потрібно робити почувши попереджувальний сигнал? Увімкнути радіо чи телевізор і слухати повідомлення штабу ЦЗ

Номер слайду 48

Яка організація сповіщає населення про небезпеку? Служба ЦЗ

Номер слайду 49

Що необхідно взяти у сховище? Документи, теплі речі, їжу, воду, аптечку

Номер слайду 50

Які сигнали ЦЗ можна почути при НС? Завивання сирен на заводах і фабриках, безперервні гудки поїздів, сигнали автомобілів, а у школах – переривчасті дзвінки

Номер слайду 51

Як називається місце, куди потрібно ховатися у разі небезпеки? Сховище

Номер слайду 52

Які завдання загонів ЦЗ? Проводити рятувальні роботи, навчати населення, як поводитися, захищати від наслідків НС

Номер слайду 53

Учасниками дорожнього руху є: автомобіль, пасажир та водій. Пішохід

Номер слайду 54

Заборонні знаки мають загальну ознаку – трикутник з червоною смугою та білим чи жовтим фоном всередині. Круг

Номер слайду 55

Навпаки Горизонтальна розмітка наноситься на стовпи та огорожі, а вертикальна – на дорогу та бордюри.

Номер слайду 56

Не можна перевозити людей у кузові автокрана Щоб перевозити людей у кузові автокрана необхідне посвідчення водія категорії «С».

Номер слайду 57

Знаки сервісу Заборонні знаки інформують учасників дорожнього руху про розташування об’єктів обслуговування.

Номер слайду 58

Два сигнали, жовтий відсутній Пішохідні світлофори мають три сигнали з силуетом людини, а саме: червоний, жовтий та зелений.

Номер слайду 59

Розрізняють три види дорожньої розмітки: горизонтальна, вертикальна, пішохідна. Два види дорожньої розмітки, пішохідна – це вид горизонтальної розмітки

Номер слайду 60

«Ненетойбезпропавпе,кахтоневбезбідупепопавка, неабезтойпепропавка,нехтобездухомпезанепавка». Ключ: «Ненетойбезпропавпе,кахтоневбезбідупепопавка, неабезтойпепропавка,нехтобездухомпезанепавка». Прислів’я «Не той пропав, хто в біду попав, а той пропав, хто духом занепав».

Номер слайду 61

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Мельничук Леся Тимофіївна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
ppt
Додано
12 вересня 2019
Переглядів
921
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку