Що потрібно розуміти під вибухонебезпечними предметами? (Характерна форма предмету (видовжена форма снаряду); наявність електричних дротів, що стирчать з предмету або тягнуться до нього; дивні звуки, які лунають з предмету (цокання годинника, шипіння, виділення газу тощо); світлові сигнали, які подає предмет (мигання лампочки) (Будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них) вибухати) Вказати ознаки, за якими можна визначити предмет як вибухонебезпечний.
Вказати алгоритм дій при знаходженні вибухонебезпечного пристрою. При знаходженні вибухонебезпечного пристрою: • Негайно ( з безпечного місця) повідомте чергові служби органів внутрішніх справ, уповноважені органи з питань надзвичайних ситуацій (тел. 101), міліцію (тел.02), оперативному черговому управління з питань НС. • Не підходьте до предмету, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей. Припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету. • Не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух). • Дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення. Хто займається розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів ? (Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт)
Які дії заборонені у разі знаходження вибухонебезпечного пристрою? У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО: •Наближатися до предмету; •Пересувати його або брати в руки; •Розряджати, кидати, ударяти по ньому; •Розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет; •Приносити предмет до дому, у табір, школу. •Необхідно негайно повідомити міліцію або дорослих про знахідку! Вказати одну з головних причин нещасних випадків з вибуховими пристроями. (Грубе порушення елементарних правил безпеки) Чому заборонено користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами в районі вибухонебезпечного предмета? (Вони можуть спровокувати вибух)
Кожний гравець має змогу обрати категорію запитань і складність завдання за кількістю балів; Відповідь потрібно дати через 20 секунд; Якщо гравець не дає правильної відповіді, то право відповіді передається наступному гравцю; Гра триває до того часу, поки не вичерпаються усі запитання. Журі визначає переможців.
Поширена на всій земній кулі рослина; її волоски завдяки наявності мурашиної кислоти мають жалкі властивості; в Україні 2 види: дводомна – багаторічна, вис. до 120 см, лікарська рослина, зі стебел одержують волокно, росте у вільшняках, садах, чагарниках; жалка – однорічний бур'ян вис. до 50 см, росте вздовж доріг, у садах. З неї можна приготувати смачний борщ. Кропива
Ромашка Однорічна запашна рослина родини складноцвітих, поширена в Європі та Азії, завезена до Північної Америки й Австралії; квітки зібрані в кошички; в Україні культивують як лікарську, ефіроолійну і технічну рослину. Цю рослину в старовину називали «трава краси». Улюблена рослина у косметологів. Лікарською сировиною є квіти.
Звіробій Широко відома в народі багаторічна, трав’яниста рослина з яскраво-жовтими квітками і специфічним, злегка терпкуватим, але приємним запахом. Квіти зібрані в волотисте суцвіття. Ця рослина здавна в народі вважалася однією з головних лікарських трав, що виліковує 99 хвороб. Входить до складу дуже багатьох лікарських зборів. Вона для людей є слаботоксичною рослиною, тоді як у тварин може викликати серйозне отруєння.