9 березня о 18:00Вебінар: Навчаємося не тільки за партою, або рухливі ігри з інтелектуальним навантаженням на уроках суспільного і гуманітарного циклу

Презентація "Гриби - господарі лісу"

Про матеріал
Пропонований матеріал містить повідомлення про їстівні і отруйні гриби, а також невеличку вікторину. Цей матеріал можна використовувати як на уроці, так і під час проведення виховного заходу.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

«Гриби – господарі лісу»

Номер слайду 2

Боровик. Самий відомий їстівний гриб. Дуже смачний. Росте як у хвойних лісах, так і у листяних під дубами, соснами, ялинами.

Номер слайду 3

Підосичник. Примітний своєю яскраво-червоною або помаранчевою шляпкою. Зустрічається в місцях, де росте осика. За що і отримав свою назву. Це теж їстівний гриб.

Номер слайду 4

Маслюки. Отримав свою назву із-за слизької, начебто намазаною олією, шапочки. Відомо декілька видів маслюків. Це їстівний гриб.

Номер слайду 5

Сироїжка. Назву свою отримав, напевно, із-за того, що деякі з них можна їсти сирими із сіллю. Сироїжки дуже ламаються, тому не всі їх люблять збирати.

Номер слайду 6

Опеньки. Росте на пеньках, на стовбурах живих і загиблих дерев. З’являються в кінці літа і на початку осені в такій кількості, що їх можна збирати мішками. Знищує деревину.

Номер слайду 7

Груздь. Увесь білий. Дуже смачний. Якщо побачиш один гриб – поглянь навколо, побачиш ще багато грибів.

Номер слайду 8

Лисичка. Лисичка – їстівний гриб жовтого кольору. Росте в лісах під горішником.

Номер слайду 9

Рижик. Отримав назву за свій колір. Росте у хвойних лісах. Це один із самих смачних грибів, який з’являється у вересні.

Номер слайду 10

Дощовик. Це гриб з’являється після дощу. Вживати потрібно тільки молоді гриби. Перезрілі гриби – отруйні.

Номер слайду 11

Мухомор. Зустрічається в листяних та хвойних лісах. Цей гриб росте усюди, навіть у Південній Америці. Це отруйний гриб, який їдять олені.

Номер слайду 12

Бліда поганка. Смертельно отруйна. У неї блідо - зеленувата шапочка, біла ніжка. До речі, самий отруйний гриб.

Номер слайду 13

Сатанинський гриб. Достатньо всього 50 гр. цього гриба для того, щоб з'явилися характерні симптоми отруєння. А їстівний він стає тільки після тривалого вимочування і варіння протягом 10 годин. Тому краще цей гриб не їсти.

Номер слайду 14

Вікторина 1. Самий отруйний гриб: а) мухомор; б) бліда поганка; в) сатанинський гриб.2. Який гриб збирають у вересні? а) маслюк: б) рижик: в) сироїжка.

Номер слайду 15

3. Під яким деревом ростуть лисички? а) осика; б) береза; в) горішник.4. Які гриби вживають олені? а) боровик; б) мухомор; в) сироїжка.

Номер слайду 16

Який гриб знищує деревину? а) підосичник; б) опеньок; в) груздь. Який із цих грибів виростає після дощу? а)рижик; б) боровик; в) дощовик.

pptx
Додано
24 лютого 2019
Переглядів
2099
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку