Баво́вна — текстильне волокно рослинного походження. Волокно є волосками на насінинах бавовника — кущоподібної рослини роду Gossypium, яка займає одне з провідних місць серед технічних сільськогосподарськи культур. Для бавовни характерні відносно висока міцність, хімічна стійкість (волокно довгий час не руйнується під впливом води і світла), теплостійкість (130—140 °C), середня гігроскопічність (18-20 %) і мала частка пружної деформації, внаслідок чого вироби з бавовни сильно мнуться. Стійкість бавовни до стирання невелика. На одній і тій самій насінині бавовника волокна мають різну довжину і властивості. Довжина волокон бавовни різна — від 10,3 до 60 мм.[11] Бавовняне волокно тонке (середня товщина 20—22 мк), але дуже міцне (витримує навантаження 4,5-5г). Воно дешеве, добре фарбується.
Номер слайду 3
Спробуємо сьогодні виготовити таку квітку. Нам знадобиться: Ножиці;Клей-пістолет;Коричневий фоаміран;Флористичний дріт;Вата (можна не стерильна);
Номер слайду 4
Що нам потрібно?Ретельно підготувати своє робоче місце до роботи. Дістати заздалегідь все необхідне. Вимоги безпеки під час роботи: 1. Роботу розпочинати лише з дозволу вихователя. 2. Не можна працювати несправним і тупим інструментом, використовувати інструмент лише за призначенням. 3. Користуватися прийомами роботи з інструментами, як показав вихователь. 4. Інструменти та обладнання мають зберігатися в призначеному місці. 5. Під час роботи учень повинен тримати своє робоче місце в належному порядку, а після роботи акуратно прибрати його.
Номер слайду 5
Розглянемо інструктивну картку по зображенню
Номер слайду 6
Коли будете працювати з праскою не забудьте на мінімальну температуру увімкнути, тримати шаблон пінцетом, вимкнути праску коли виготовите шаблон.
Номер слайду 7
Коли сформуєте бутони (склеїте частини між собою, щоб краще тримались), проколіть на ніжку і зафіксуйте клеєм. Ніжку обмотайте тейп-стрічкою коричневого або темно-зеленого кольору.