Презентація до уроку в 5 класі за темою "Художнє конструювання" за підручником Технології : підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти / О. В. Біленко, М. Пелагейченко..
Під час проєктування виробів ми ставимо за мету створення предметного світу, у якому буде особлива гармонія, тобто поєднання корисного і прекрасного, практичного і естетичного. Досягнути цього можна за допомогою художнього конструювання. Художнє конструювання — це творчий процес, вид художньоїдіяльності зі створення об’єктів, які мають естетичні властивості.
Номер слайду 3
Основний принцип художнього конструювання — єдність корисного та прекрасного, практичного та естетичного. Етапи художнього конструювання:художньо-конструкторський аналіз (дослідження вихідної ситуації та побудова об’єкта проєктування, функціонально-ергономічний та конструктивно-технологічний аналіз, композиційний аналіз); художньо-конструкторський синтез (робота над композицією виробу).
Номер слайду 4
Аналіз — виділення та вивчення окремих частин об’єкта дослідження. Синтез — з’єднання, або складання різних елементів у єдине ціле.
Номер слайду 5
Послідовність дій при художньому конструюванні:1. Поява творчого задуму щодо виготовлення виробу.2. Створення графічних зображення можливих об’єктів для виготовлення. Отримання моделей-пропозицій.3. Аналіз моделей-пропозицій. Знаходження переваг і недоліків запропонованих ідей виготовлення об’єкта.4. Вибір оптимального конструктивного і колірного рішення. Створення основної моделі, яка стане об’єктом проєктування.
Номер слайду 6
Моделі-аналоги — це схожі за призначенням вироби, на основі яких розробляють власну конструкцію виробу. Банк ідей — систематизовані за певними ознаками зображення, на основі яких буде створено власний виріб.
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Сутність його – у поєднанні деталей або окремих функцій із різних конструкцій, з різних виробів. За допомогою комбінування ми можемо отримати цілком нову конструкцію виробу з новими характеристиками і властивостями. Метод комбінування — це конструювання моделі нового об’єкта за допомогою комбінування властивостей схожих виробів.
Номер слайду 9
Метод інверсії — створення нової конструкції на основі зміни функцій, форм або положення частин виробу.