Анорексія Анорексія - захворювання, що характеризується критичним зниженням маси тіла, часто небезпечним для життя, втратою апетиту. Це розлади харчування, які можуть мати доволі подібні прояви і різне походження (іноді ендокринологічне ,психологічно-психіатрічне або терапевтичне). У основі усього знаходиться спотворене уявлення про власне тіло та змінене ставлення до процесу харчування.
Етапи розвитку нервової анорексії 1. Ззовні часто все розпочинається з невинного бажання схуднути. Для початку - легка дієта, яка з першого разу може завершитися невдачею. 2.Відтак дитина замикається в собі, їй здається, що батьки не розуміють її, друзі глузують, а той, хто їй подобається, не звертає уваги.
Згодом у хворого на нервову анорексію порушується обмін речовин, відбуваються гормональні зміни, сильно випадає волосся, в дівчат припиняється менструальний цикл. Незважаючи на те, що відмова від їжі стає небезпечною для життя, дитина не змінює своєї поведінки та не визнає себе хворою.
Пацієнти з афазією Брока зазвичай здатні розуміти значення слів, але їм самим дуже важко вживати навіть знайомі слова. Залежно від міри пошкодження рухового мовного центру (або центру Брока) симптоми можуть бути незначними,( із збереженням здатності розуміти і спілкуватися, принаймі, за допомогою листа), до важких, (з повною втратою здатності відповідати іншим людям).
Судинні порушення нервової системи Ці захворювання отримують все більше поширення, стаючи причиною передчасного відходу з життя та отримання інвалідності. До судинних розладів нервової системи можна віднести розлади кровообігу головного мозку і судинно-мозкова недостатність хронічного характеру, які ведуть до патологічних змін у мозку(інсульт). Такі хвороби можуть розвинутися на фоні атеросклеротичних явищ, підвищеного артеріального тиску (мігрень) та інші.
Захворювання периферичної н.с. Периферичні порушення нервової системи досить поширені. До таких порушень відносяться радикуліти, запалення коренів нервів; плексити, запальні процеси нервових сплетінь; неврити і поліневрити, запальні процеси периферичної нервової системи; множинні запалення нервів.
Струс головного мозку Струс - це ушкодження головного мозку, викликане травмою. Проявляється у вигляді потьмарення свідомості, втратою пам'яті іноді втратою свідомості.При ударі мозок б'ється об кістки черепа. Це приводить до ушкодження структур мозку, порушується передача нервових імпульсів.
Памятка Виникненню неврологічних захворювань можуть сприяти кожна з наступних причин: тривала нервова напруга, сидячий спосіб життя, порушення режиму дня, стресові ситуації,вживання алкогольних напоїв та наркотиків,паління. З'являються хронічна втома, постійні головні болі, порушення сну. Симптоми неврологічних захворювань частенько стають проявом розладу інших систем організму. Тому потрібна консультація лікаря-невролога . Необхідно звернути увагу і на рівень артеріального тиску, температуру тіла, стан лімфатичних вузлів, органів черевної порожнини, а також на можливі джерела інфекції (вуха, зуби). Частенько перебіг неврологічних захворювань набуває затяжного характеру, з часом виникають стійкі функціональні дефекти, наслідком яких може стати обмеження або повна втрата працездатності.
2. Поки ви на стадії близької до зриву, необхідно відволіктися, причому, чим сильніше внутрішня напруга, тим потужніше має бути спосіб відвернення. 3. Будь-яку внутрішню напругу краще знімати фізично – займіться спортом, прогуляйтеся, пробіжіться – краще розтратити енергію, що накопилася, щоб організм втомився і не було сил про щось думати.
Після нервового зриву людина приходить в свідомість і не завжди пам'ятає, що натворив, він може бути спустошеним і переживати почуття сорому або розгубленості. Не треба нагадувати йому про те, що сталося, залишайтеся спокійними.Хворому потрібно дати заспокійливе або теплий чай, потім укласти спати.