1 липня о 18:00Вебінар: Шкільна дошка – ігрове поле вчителя

Презентація "Хвойні рослини"

Про матеріал
Можна користуватися підручниками та книжками, проте в них потрібно довго шукати необхідну інформацію як вчителю для підготовки до уроку, так і самим учням. Неможливо розповідати про природу і тваринний світ, не показуючи учням картинок і відеозаписів. Кращим способом продемонструвати учням повною мірою весь світ є мультимедійна презентація про навколишній світ.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Хвойні рослини. Значення хвойних рослин для природи

Номер слайду 2

Хвойні рослини - це дерева й кущі різних розмірів: від карликових сосен заввишки в 1 метр до стометрових велетнів секвой — найвищих у світі хвойних рослин .

Номер слайду 3

Особливістю будови більшості видів хвойних є те, що їхнє зазвичай вічнозелене листя має вигляд голок чи рідше лусочок.

Номер слайду 4

У природі існує понад 600 видів хвойних рослин. Це дерева та кущі. Трав серед хвойних рослин немає. Ялівець Кипарис Кедр європейський

Номер слайду 5

Хвойні рослини не мають квіток, а тому і не мають плодів. Їхнє насіння приховане в шишках. Шишки кедра

Номер слайду 6

У корі та деревині хвойних рослин є безліч канальців, заповнених густою рідиною із специфічним запахом — хвойною смолою.

Номер слайду 7

Характерним для більшості хвойних є верхівковий ріст. Гілки цих рослин розміщуються кільцями, причому щороку утворюється одне кільце. За кількістю цих кілець можна підрахувати вік рослини.

Номер слайду 8

Тривалість життя хвойних Ялина європейська 300-400 років. Ялина колюча 300-400 років. Блакитна ялина 400-600 Модрина європейська 400-600 років. Ялівець звичайний - до 500 років. Ялиця сибірська - до 700 років. Сосна звичайна 100 років. Сосна кедрова європейська – до 1000 років. Сибірський кедр до 1000 років. Тис ягідний - 150-200 років. Туя західна - 150-200 років

Номер слайду 9

Найстаріша ялина росте в Швеції. Вона має своє ім`я - ялина Тікко. Її вік понад 9500 років.

Номер слайду 10

Гіганска секвоя, виростає в національному парку в Каліфорнії, має приблизно 2000 років від роду. Окружність стовбура близько 27 метрів. Її ім`я - генерал Шерман.

Номер слайду 11

Мафусаїл - найстаріша сосна у світі . Вчені кажуть, що цій сосні 4848 роки (в 2018 році). Вона виросла з насіння, яке впало у землю в 2832 році до нашої ери. Мафусаїл розташований на схилі гори White Mountain в Каліфорнії, в Національному заповіднику.

Номер слайду 12

У нашій країні поширені сосни та ялини. Сосна Ялина

Номер слайду 13

У сосни звичайної хвоїнки оновлюється раз в 2-3 роки. Голки розвиваються парно, парами і опадають з дерев, сполучені одна з одною.

Номер слайду 14

Ялинові – хвоїнки живуть на дереві 5-7 років.

Номер слайду 15

Хвойні рослини мають велике значення в природі. Разом із іншими зеленими рослинами вони утворюють органічні речовини, засвоюють вуглекислий газ з повітря і виділяють кисень.

Номер слайду 16

Гра “Вірю - не вірю” усі хвойні рослини мають широке листя; насіння хвойних рослин не захищене; хвойні рослини мають квітку; хвойні рослини не бояться холоду; хвоїнки опадають кожного року.

pptx
Додано
31 січня
Переглядів
220
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку