Презентація "Іменник як частина мови"

Про матеріал
Вивчення іменника як частини мови у 6 класі. Презентація допомагає засвоїти матеріал про іменник.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Іменник як частина мови: 6 клас. Привіт, дорогі учні! Сьогодні ми розпочинаємо вивчення однієї з найважливіших частин мови – іменника. Дізнаємося про його роль у мові, типи, властивості та особливості вживання. Зануримося в світ іменників, який допоможе нам глибше зрозуміти мову!

Номер слайду 2

Поняття та загальні ознаки іменника. Що таке іменник?Іменник – це частина мови, яка називає предмети, явища, особи, місця та інші поняття. Це основа мови, без якої ми не змогли б говорити про світ, що нас оточує. Ознаки іменникаІменник має ряд характерних ознак: він може змінюватися за родами, числами та відмінками. Крім того, іменники бувають власними (наприклад, Київ) та загальними (наприклад, місто).

Номер слайду 3

Власні та загальні іменники. Власні іменники. Це іменники, які називають конкретні, унікальні предмети, особи, місця. Наприклад, Іван, Київ, Дніпро. Власні іменники пишуться з великої літери. Загальні іменники. Це іменники, які називають будь-які предмети, особи, місця з певного класу, виду. Наприклад, людина, річка, місто. Загальні іменники пишуться з малої літери.

Номер слайду 4

Вживання великої літери в іменниках1 Власні іменники. Пишуться з великої літери: імена людей, назви міст, країн, річок, гір, планет, книжок, газет тощо.2 Загальні іменники. Пишуться з малої літери: назви предметів, явищ, понять. Однак, якщо загальний іменник вживається як власний, то він теж пишеться з великої літери.

Номер слайду 5

Число іменників: однина та множина. Однина. Використовується, коли ми говоримо про один предмет. Наприклад, яблуко, квітка, стіл. Множина. Використовується, коли ми говоримо про декілька предметів. Наприклад, яблука, квіти, столи.

Номер слайду 6

Рід іменників: чоловічий, жіночий, середній1 Чоловічий рідІменники, що називають осіб чоловічої статі, а також деякі предмети та явища: хлопчик, собака, день.2 Жіночий рідІменники, що називають осіб жіночої статі, а також деякі предмети та явища: дівчинка, кішка, ніч.3 Середній рідІменники, що називають неживі предмети та явища: дерево, вікно, поле.

Номер слайду 7

Відмінювання іменників. Відмінки1 Відмінювання2 Відмінок. За допомогою відмінків іменник може змінюватися за своїми граматичними формами, показуючи його зв'язок з іншими словами в реченні.3 Називний. Хто? Що?4 Родовий. Кого? Чого?5 Давальний. Кому? Чому?

Номер слайду 8

Категорія істот та неістот1Істоти. Називають живі істоти, які здатні рухатися самостійно: людина, тварина, птах.2 Неістоти. Називають предмети, явища, поняття, які не здатні рухатися самостійно: стіл, книга, дощ.

Номер слайду 9

Особливості відмінювання іменників1 ВідмінаІменники діляться на три відміни: перша, друга та третя.2 Рід. Відміна іменника залежить від його роду.3 Відмінок. Відміна впливає на закінчення іменника в різних відмінках.

Номер слайду 10

Практичне застосування вивченого матеріалу. Тепер, коли ви ознайомилися з основними поняттями та особливостями іменника, ми можемо перейти до практичних завдань. Завдяки знанням про іменник, ви зможете краще розуміти текст, правильно будувати речення та висловлювати свої думки.

pptx
Додано
4 грудня
Переглядів
2
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку