Презентація "Імперський наступ на автономію Гетьманщини" до підручника О. Дудар, О. Гук, О. Пометун. Можна використовувати з іншими підручниками для роботи під час дистанційного та очного навчання.
Тема:Імперський наступ на автономію ГетьманщиниІсторія України. Увага!!! Чорна скринька:
Номер слайду 2
План. Правління І. Скоропадського. Перша Малоросійська колегія. Реформи П. Полуботка. Д. Апостол. Правління Гетьманського уряду.
Номер слайду 3
Пригадай! Якою була реакція Петра І на зраду І. Мазепи? Чи було призначено нового гетьмана?Прочитати цитату на ст. 174 підр.
Номер слайду 4
Іван Скоропадський (1708-1722 рр.)Уклав з Московією Решетилівські статті 1709 р.:контроль Москви за збиранням податків,збільшення кількості московських гарнізонів,при гетьмані вводилась посада міністра-резидента (спостерігав за діяльністю гетьмана),цар самостійно призначає генеральну і полкову старшину,торгівля через російські порти,заборона зовнішньої політики;столиця – м. Глухів;Мобілізація козаків для участі у Північній війні. Петро І: «Українці й так мають з ласки царя стільки вольностей, як жоден народ у світі»
Номер слайду 5
Перша Малоросійська колегія1722-1727 рр. входило 6 московських чиновників на чолі з С. Вельяміновим Мета Контроль за діяльністю гетьмана і старшини. Діяльність. Контроль за Генеральною канцелярією. Збір податків, утримання гарнізонів
Номер слайду 6
Павло Полуботок (1722-23 рр.) призначений наказним гетьманом за наказом Петра І після відставки Івана Скоропадського. Реформував судочинство (генеральний суд складався із колегії суддів; покарання за хабарництво) хотів ліквідації Малоросійської колегії подав на розгляд імператору «Коломацькі чолобитні» (про відновлення автономії Гетьманщини), за що був ув’язнений
Номер слайду 7
Данило Апостол (1727-1734 рр.)Уклав з Петром ІІ «Рішительні пункти» 1728 р.:- гетьмана обирали лише за згодою царя;зменшення кількості військових гарнізонів;уведення російських представників до складу Генерального суду;генеральний військовий скарб підпорядковувався російському уряду;заборона зовнішньої політики. Розширення державного земельного фонду (конфіскація незаконних земель старшини). Київ у владі гетьмана. Повернуте право вільної торгівлі.
Номер слайду 8
Правління гетьманського уряду (1734-1750 рр.)Виникнення. Після смерті Данила Апостола імператриця Анна Іоанівна передала владу в Україні Правлінню гетьманського уряду, що складалася з 6 осіб (3 українця + 3 росіяни)Голова. О. Шаховський. ОсобливостіВибори гетьмана не проводилися;- створювалась “Таємна канцелярія” (терор, переслідування українців);українці брали участь у російсько-турецькій війні;на Слобожанщині призначали полковниками росіян;сприяння зросійщенню українців (через шлюби)
Номер слайду 9
Правління гетьманського урядуІ Малоросійська колегія1). Порівняй діяльність:2). Хто із гетьманів прагнув зменшити вплив Російської імперії на Гетьманщину?
Номер слайду 10
Чорна скринька. Що там?
Номер слайду 11
Підсумуємо! Онлайн-вправа "Хронологія"
Номер слайду 12
Підсумки уроку. Рефлексія На уроці я дізнався(ся)…Мені було цікаво дізнатися…. Я хочу дізнатися ще про…. У мене виникли труднощі з …..
Номер слайду 13
Самооцінювання Оцінити власну роботу на уроці: – - я працював(ла) активно, все встигав(ла), презентував(ла) власні відповіді - активно працював(ла) самостійно, маю конспект уроку, іноді відповідав(ла) - працював(ла), але був(ла) не дуже активним.