Презентація "Інфекційні захворювання".

Про матеріал
Матеріал можна використати на уроці Довкілля у 6 класі. Презентацію створено відповідно до модельної програми «Довкілля. 5-6 класи (інтегрований курс)» для закладів загальної середньої освіти (автор: О. В. Григорович).
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Інфекційні захворювання. Довкілля 6 клас НУШ

Номер слайду 2

Що ж таке хвороба?Хвороба – специфічний аномальний стан, який негативно впливає на структуру або функцію всього організму або його частини і не пов'язаний безпосередньо з будь-якою зовнішньою травмою,це порушення нормальної життєдіяльності організму, в результаті чого знижуються пристосувальні можливості.

Номер слайду 3

Хвороби поділяють наІнфекційніНеінфекційніКір. Дифтерія. Вірусний гепатит. Грип. Вірусний паратит (свинка)ВІЛ / СНІДБронхіт. Гастрит. Цукровий діабет. Гіпертонія. Неврози. Травми та опіки. Алергія

Номер слайду 4

Інфекційні хвороби - розлади здоров'я людей, що спричинені збудниками (вірусами, бактеріями, найпростішими, грибками, гельмінтами, кліщами)Неінфекційні захворювання – це хворобливі стани, які не передаються від людини до людини, тривало перебігають і повільно прогресують, а також погіршують психоемоційне і фізичне здоров'я.

Номер слайду 5

Шляхи потрапляння збудника інфекції в організм людини. Повітряно крапельний. Через травний тракт. Під час кашлю, чхання, розмови з інфікованою людиноюпельний. Через забруднені продукти харчування, воду, брудні руки. Грип. Вітряна віспа. Кір. Ротовірусна інфекція. Гепатит ВСтоматит

Номер слайду 6

Шляхи потрапляння збудника інфекції в організм людини. Через кров. Через шкіру. В наслідок травмування, укусів, порізів, уколів, переливання кровіЧерез речі хворою людини, предмети побуту. ВІЛ / СНІДГепатит АМалярія. Короста. Лишай. Псоріаз

Номер слайду 7

Захисні реакції – це спосіб організму відповідати на зовнішні фактори, які призводять до порушення його життєдіяльностіВони бувають. НормальніПатологічні

Номер слайду 8

Нормальні захисні реакції ми відчуваємо щодня. Вони є реакцією організму на звичайні для нас подразники. До них відносять. Кашель. Чхання. Гикавка. Рвота. Сльози. Свербіж

Номер слайду 9

Патологічні захисні реакції з’являються у відповідь на хвороботворні чинники. До них відносять. Біль (є сигналом про наявність збоїв в організмі)Запалення (інфекція локалізується в зоні ураження)Підвищення температури (допомагає організму опиратися інфекції, оскільки частина м/о гинуть при високій температурі)

Номер слайду 10

Одноклітинні організми — збудники захворювань Дизентерійна амеба здатна швидко пересуватися, утворюючи велику кількість несправжніх ніжок. Харчується вона зруйнованими еритроцитами та епітеліальними клітинами. Оселяється зазвичай в товстому кишечнику. Дизентерійна амеба

Номер слайду 11

Дизентерійна амеба. Живиться клітинами бактерій, які мешкають у кишечнику, та залишками їжі. За певних умов дизентерійна амеба може проникати у слизову оболонку кишечника. Тоді вона починає живитися еритроцитами людини Амеба з проковтнутими еритроцитами. Кишечник людини вражений дизентерійною амебою

Номер слайду 12

Зараження дизентерійною амебою. Симптоми амебіазу Зараження відбувається шляхом потрапляння цист в ротову порожнину. Цисти можуть знаходитись на руках, побутових предметах, в їжі або воді.болі в животі наростаючого характеру;слабкість і нездужання;пронос з наявністю кров’яних згустків;підвищення температури тіла;погіршення апетиту;блювота.

Номер слайду 13

Щоб не допустити зараження кишковим амебіазомнеобхідно дотримуватися гігієнічних правил;не слід пити сиру воду;мити овочі та фрукти перед вживанням в їжу;регулярно проводити дезінфекцію туалету;для того, щоб уникнути наслідків і як можна швидше усунути симптоми кишкового амебіазу, необхідно вчасно звернутися до лікаря і почати лікування.

Номер слайду 14

Малярійний плазмодій. Плазмодій малярійний — це збудник малярії, одного з найнебезпечніших захворювань людини. У світі на малярію хворіє понад 300 мільйонів людей, з яких 1,5 мільйона помирає.

Номер слайду 15

Переносники хвороби. Малярійний плазмодій відноситься до підряду Кров’яні споровики. Переносять його від хворої людини до здорової кровосисні малярійні комарі. Під час укусу зі слиною комара у кров здорової людини проникають рухливі клітини плазмодія. МАЛЯРІЙНИЙ КОМАР ЗВИЧАЙНИЙ КОМАР

Номер слайду 16

Малярійний плазмодій. Збудник малярії в еритроциті людини. Викликає триденну лихоманку. При цьому напади лихоманки трапляються кожні 48 годин. Симптоми малярії з’являються через 10-15 днів після укусу інфікованого комара. Перші симптоми – лихоманка, головний біль – можуть проявлятися слабко, що ускладнює виявлення малярії.

Номер слайду 17

Профілактика. Профілактика зараження малярією під час закордонних поїздок є складним завданням. Найпростіший спосіб — це використання засобів для відлякування комарів. Існує безліч препаратів у вигляді кремів або спреїв. Ефективним виявляється використання захисного одягу, що закриває якомога більшу площу тіла. Це особливо важливо в період підвищеної активності комарів, тобто у вечірній час.

Номер слайду 18

Паразитами називають організми, що тривалий час використовують істот інших видів як місце оселення та джерело живлення. Паразитичні червоподібні істоти мають назву гельмінти.

Номер слайду 19

Серед паразитів людини в Україні поширені аскарида людська, гострик і трихінела. Самки аскарид надзвичайно плодючі: кожна із них здатна виділяти щодоби в просвіт кишечнику хазяїна до 270 тис. яєць. Людина заражається, коли з немитими овочами, фруктами, сирою водою, брудними руками до кишечнику потрапляють яйця аскарид. У шлунку з яєць виходять личинки аскариди. Спочатку вони проникають у кровоносні судини стінок кишечника, а далі - з током крові через печінку та серце потрапляють у легені. Через деякий час вони руйнують стінки легеневих пухирців і по повітроносних шляхах через глотку потрапляють знову до кишечнику людини, де й стають статевозрілими. Запам’ятайте! Щоб запобігти зараженню аскаридами, не слід вживати в їжу немиті овочі, фрукти, пити сиру воду. Також потрібно завжди мити руки перед їжею!

Номер слайду 20

Трихінела поширена переважно в місцевостях з розвиненим свинарством. Людина заражається, споживши недостатньо проварене чи просмажене м’ясо свині, заражене личинками трихінели. Запам’ятайте! Щоб запобігти зараженню трихінелою, слід дотримуватися певних правил. *М’ясо, призначене для їжі, має пройти дослідження санітарними службами на наявність личинок паразита. Тому купуйте його лише в призначених для цього місцях: на ринках, у магазинах. *М’ясо також потрібно достатньо проварити чи просмажити.

Номер слайду 21

Шкідливі бактеріїЖивляться речовинами живих організмів. Спричиняють багато небезпечних хвороб людини (туберкульоз, дифтерію, черевний тиф, холеру);Тварин (сибірку, чуму);Рослин (бактеріальні опіки, гнилі, рак).

Номер слайду 22

Стафілакок золотистий. Стафілококи можуть викликати багато хвороб у людей та тварин. Стафілококові токсини — загальна причина харчових отруєнь. Бактерії часто ростуть в харчових продуктах при неналежному зберіганні. Стафілококи можуть рости в продуктах з відносно низьким вмістом вологи (наприклад, в сирах і ковбасах).

Номер слайду 23

Паличка КОХАТуберкульо́з (tuberculosis, туберкул- + оз; син. сухоти) — це інфекційна хвороба, яка викликається мікобактеріями туберкульозу і характеризується утворенням специфічних гранульом в різноманітних органах та тканинах (найчастіше в легенях)

Номер слайду 24

Інфікування туберкульозом. Найчастіше джерелом інфекції є хвора на туберкульоз людина, яка виділяє збудника з мокротинням, інфікування відбувається повітряно-крапельним або повітряно-пиловим шляхом. Інфікування мікобактерією туберкульозу не обов’язково призводить до захворювання, але є стани організму, які сприяють прогресуванню інфекції і розвитку захворювання.

Номер слайду 25

Хто такі віруси?Усі чули про такі особливі біологічні субстанції — віруси (від грец. вірус — отрута) Багато з них спричиняють захворювання. Віруси 01 Вони займають унікальне місце — межу між живим та неживим. Віруси — це особлива неклітинна форма життя (вони не мають клітинної будови). Живе чи неживе?02 Це молекула нуклеїнової кислоти (ДНК або РНК), що оточена білковою оболонкою, а інколи ще й ліпідами. Віруси не містять води, не мають органел та власного метаболізму. Чому так?03

Номер слайду 26

Вірусні захворювання не лікують антибіотиками, як бактеріальні. Вірусні захворювання лікують переважно симптоматично, тобто залежно від того, що турбує хворого. Власний імунітет людини впорається з більшістю вірусів.

Номер слайду 27

Грип. Грип - це інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке відноситься до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Вірусів грипу існує дуже багато (на даний момент виявлено близько 2 тис.), всі вони мають свою природу і відрізняються характером перебігу хвороби. Існують наступні типи вірусів грипу: А, В, С. Самим рідкісним і легким вважається грип викликаний вірусом групи С. Грип, викликаний вірусами групи В звичайно переноситься легше. Найстрашнішими вважаються віруси групи А, так вони можуть інфікувати не лише людей, але й тварин, швидко змінюють свою структуру.

Номер слайду 28

До профілактичних заходів відносять ті, що проводяться на рівні держави і ті, що людина здатна проводити самостійно. Уникнення чинника захворювання. Зміцнення організму. Заходи профілактики інфекційних захворювань

Номер слайду 29

діагностика (проведення досліджень на збудника)вакцинація ( профілактичні щеплення)імунопрофілактикалікувально – профілактичні засоби;карантин Профілактика вірусних інфекцій

Номер слайду 30

Заходи профілактики на рівні держави- Контроль за якістю води і продуктів харчування. Соціальна реклама про здоровий спосіб життя. Різноманітні акціїСпортивні змагання та будівництво спортивних майданчиків. Проведення вакцинаціїБезкоштовне обстеження дітей та пенсіонерів. Просвітницька робота. Передачі про здоров’я

Номер слайду 31

Заходи профілактики на рівні особистості- Загартовування та заняття спортом. Підтримка психологічної рівноваги. Активний відпочинок. Спілкування з друзями. Раціональне харчування. Дотримання режиму сну, праці та відпочинку. Одягатися до погоди. Відмова від шкідливих звичок

Номер слайду 32

Бажаю міцного здоров’я!

pptx
Додано
6 січня
Переглядів
14
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку