Презентація "Інклюзивне навчання"

Про матеріал
Презентація "Інклюзивне навчання". Головною метою інклюзивного (інтегрованого) навчання є реалізація права дітей з особливостями психофізичного розвитку на отримання освіти у відповідності з їх можливостями і здібностями за місцем проживання, їх соціальна адаптація та інтеграція в суспільство, підвищенні ролі сім'ї вихованні і розвитку дитини.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

 ДІТИ – ЦЕ МАЛЕНЬКИ ЧАСТИНКИ ВЕЛИКОГО ЩАСТЯІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ

Номер слайду 2

МЕТА ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯГоловною МЕТОЮ інклюзивного (інтегрованого) НАВЧАННЯ є реалізація ПРАВА ДІТЕЙ з особливостями психофізичного розвитку на отримання освіти у відповідності з їх МОЖЛИВОСТЯМИ І ЗДІБНОСТЯМИ за місцем проживання, їх СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ ТА ІНТЕГРАЦІЯ В СУСПІЛЬСТВО, підвищенні ролі СІМ'Ї У ВИХОВАННІ І РОЗВИТКУ ДИТИНИ.

Номер слайду 3

М Е Т О Д И Ч Н І Р Е К О М Е Н Д А Ц І Ї Лист МОН: № 1/11479-23 від 03.08.2023 "Про методичні рекомендації "Безпечне освітнє середовище: Надання індивідуальної підтримки учням з особливими освітніми потребами під час підготовки до реагування на надзвичайні ситуації" (розроблені ДУ "Український інститут розвитку освіти")Лист МОН: № 1/10258-22 від 06 вересня 2022 "Про організацію освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами у 2022/2023 навчальному році 

Номер слайду 4

ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ — система освітніх послуг, гарантованих державою, що базується на принципах недискримінації, врахуванні багатоманітності людини, ефективного залучення та включення до освітнього процесу всіх його учасників.ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ часто вважають альтернативою інтернатній системі, за якою діти з особливими освітніми потребами навчаються  в спеціальних закладах освіти та змушені проживати в інтернатних відділеннях при них через їх територіальну розгалуженість. ЖОДНА ДИТИНА НЕ МАЄ ВІДЧУВАТИ СЕБЕ ІНШОЮ ТА ВИКЛЮЧЕНОЮ З ОСВІТНІХ, КУЛЬТУРНИХ І СОЦІАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ – ЦЕ ГОЛОВНЕ ЗАВДАННЯ ІНКЛЮЗІЇ. ПОСІБНИКИ Організаційно-методичні засади діяльності інклюзивно-ресурсних центрів (навчально-методичний посібник)Навчальний посібник для ЗВО "Інклюзивна освіта"

Номер слайду 5

 ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ ґрунтується на таких ПРИНЦИПАХ:кожна дитина має право на ОСВІТУ;кожна дитина має унікальні ОСОБЛИВОСТІ, інтереси, здібності та навчальні потреби;освітні програми мають брати до уваги широке різноманіття характеристик і ПОТРЕБ дітей;діти з особливими освітніми потребами повинні мати ДОСТУП до навчання у звичайних освітніх установах;школи, дитячі садки та інші заклади освіти зобов’язані створити УМОВИ НАВЧАННЯ, що забезпечують потреби дитини;звичайні заклади освіти є найбільш ефективним МЕТОДОМ НАВЧАННЯ з точки зору забезпечення потреб дитини, протидії дискримінації та розподілу державних коштів.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР (ІРЦ) - це установа, яка створена з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі, у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та інших навчальних закладах, які забезпечують ЗДОБУТТЯ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ. Подати заявку на відвідування інклюзивно-ресурсного центру та отримати запрошення на консультацію можна онлайн за допомогою порталу. На цьому порталі можна обрати найближчий ІРЦ, зареєструватись і прийти на прийом у призначений час без черг та очікування.ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНІ ЦЕНТРИ:проводять комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини;надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги;забезпечують системний та кваліфікований супровід дитини з особливими освітніми потребами.

Номер слайду 8

РОБОТА ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНОГО ЦЕНТРУПроводять КОМПЛЕКСНУ ОЦІНКУ з метою визначення ОСОБЛИВИХ ОСВІТНІХ ПОТРЕБ ДИТИНИ. Розробляють РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо освітньої програми для ДИТИНИ з особливими освітніми потребами. Надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові ПОСЛУГИ. Педагогічні працівники інклюзивно-ресурсних центрів БЕРУТЬ УЧАСТЬ у роботі команд психолого-педагогічного СУПРОВОДУ ДИТИНИ з особливими освітніми потребами у школах і дитсадках. Проводять МОНІТОРИНГ динаміки розвитку дитини не рідше, ніж двічі на рік. Надають КОНСУЛЬТАЦІЇ ТА МЕТОДИЧНУ ДОПОМОГУ вчителям і вихователям з ПИТАНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ. КОНСУЛЬТУЮТЬ БАТЬКІВ або законних представників дітей з особливими освітніми потребами стосовно зарахування до закладів освіти. Надають ПСИХОЛОГІЧНУ ДОПОМОГУ, проводять бесіди з батьками (законними представниками) дітей з особливими освітніми потребами.

Номер слайду 9

ЯК ПРОЙТИ КОМПЛЕКСНУ ОЦІНКУ РОЗВИТКУ ДИТИНИ ВІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНОМУ ЦЕНТРІ КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА РОЗВИТКУ ДИТИНИКомплексна оцінка проводиться індивідуально за такими НАПРЯМАМИ:- оцінка фізичного РОЗВИТКУ дитини – визначення РІВНЯ її загального розвитку, відповідності віковим нормам, розвитку дрібної моторики, способу пересування тощо;- оцінка мовленнєвого РОЗВИТКУ дитини – визначення рівня розвитку та використання вербальної/невербальної мови, наявності мовленнєвого порушення та його структури;- оцінка когнітивної СФЕРИ дитини – визначення рівня сформованості таких пізнавальних процесів: сприйняття, пам’ять, мислення, уява, увага;ОЦІНКА емоційно-вольової сфери дитини – виявлення її здатності до вольового зусилля, схильностей до проявів девіантної поведінки та її причин;- оцінка освітньої ДІЯЛЬНОСТІ дитини – визначення рівня сформованості знань, умінь, навичок відповідно до освітньої програми чи основних критеріїв формування вмінь і навичок дітей дошкільного віку. У разі потреби ФАХІВЦІ інклюзивно-ресурсного центру можуть проводити комплексну оцінку за іншими напрямами, зокрема, визначення рівня соціальної адаптації, взаємовідносин із однолітками, дорослими.

Номер слайду 10

ПОВТОРНА КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА РОЗВИТКУ ДИТИНИПовторна комплексна оцінка фахівцями інклюзивно-ресурсного центру проводиться у разі:переходу дитини з особливими освітніми потребами з дитячого садка до школи; переходу дитини зі спеціального закладу освіти до інклюзивної форми навчання;рекомендації команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами щодо наявності успіхів або труднощів у засвоєнні дитиною освітньої програми.

Номер слайду 11

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ТА КОРЕКЦІЙНО-РОЗВИТКОВІ ПОСЛУГИ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ПОСЛУГИ – це групові та індивідуальні заняття, направлені на розвиток дитини з особливими освітніми потребами. Корекційно-розвиткові послуги – це групові та індивідуальні заняття, що спрямовані на корекцію порушень шляхом розвитку особистості дитини з особливими освітніми потребами, її пізнавальної діяльності, емоційно-вольової сфери та мовлення. ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ТА КОРЕКЦІЙНО-РОЗВИТКОВІ ПОСЛУГИ СПРЯМОВАНІ НА:- соціалізацію дітей з особливими освітніми потребами, розвиток їхньої самостійності та відповідних компетенцій;- розвиток навичок саморегуляції та саморозвитку дітей з урахуванням наявних знань, умінь і навичок комунікативної діяльності, становлення особистості.

Номер слайду 12

Номер слайду 13

ПЕРЕВАГИ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ Інклюзивне навчання усуває БАР’ЄРИ в системі освіти та системі підтримки дітей з особливими освітніми потребами. Вища залученість батьків до процесу навчання. Діти з особливими освітніми потребами отримують можливість СОЦІАЛІЗАЦІЇ, розвитку своїх інтересів, талантів і подальшої ІНТЕГРАЦІЇ в суспільство, вступу до професійних і вищих закладів освіти. Діти з особливими освітніми потребами мають змогу налагодити ДРУЖНІ СТОСУНКИ з однолітками в школі та поза її межами та моделюють належні способи взаємодії з колективом. В інклюзивних класах створено АТМОСФЕРУ спокійного прийняття відмінностей інших людей.

Номер слайду 14

ІНКЛЮЗИВНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕІнклюзивне освітнє середовище — сукупність умов, способів і засобів для спільного навчання, виховання та розвитку здобувачів освіти з урахуванням їхніх потреб і можливостей.

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Дякую за увагу!

pptx
Пов’язані теми
Педагогіка, Інші матеріали
Інкл
Додано
28 вересня 2023
Переглядів
378
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку