Презентація "Інструктаж з БЖД.Визначення завдань для виконання проєкту.Основи біоніки в проєктуванні "

Про матеріал
Презентація до уроку з трудового навчання у 9 класі знайомить з проєктуванням виробів із застосуванням елементів біоніки, з використанням методів дизайнерської біоніки під час виготовлення макетів виробів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Відомості про папір. Види паперу та його призначення. Призначення методу фокальних об’єктів для створення виробу. Аналіз моделей-аналогів. Трудове навчання7 клас Вчитель: Капуста В. М.05.06.2023 Об’єкт проєктної діяльності “Блокнот”

Номер слайду 2

МЕТА УРОКУ:розвивати предметні компетентності: ознайомити з призначення методу фокальних об’єктів для вдосконалення чи створення виробу, властивостями конструкційних матеріалів; розвивати ключові компетентності: спілкування державною мовою: обговорювати питання, пов’язані з реалізацією проєкту, ділитися власними думками, ідеями, коментувати та оцінювати власну діяльність та діяльність інших;інформаційно-цифрова компетентність: безпечно використовувати соціальні мережі, етично працювати з інформацією;уміння вчитися впродовж життя: формувати власну потребу в навчанні, шукати та застосовувати потрібну інформацію для реалізації проєкту;соціальна та громадянська компетентність: уміння працювати самостійно та в команді з іншими на результат, повагу один до одного.05.06.2023

Номер слайду 3

ЗАВДАННЯ УРОКУ1. Розрізняти види паперу та знати його призначення.2. Навчитися застосовувати метод фокальних об’єктів для вдосконалення чи створення виробу.3. Здійснювати аналіз моделей – аналогів.05.06.2023

Номер слайду 4

Емоційне налаштування. Навчайтесь, працюйте, сил своїх ви не шкодуйте!Проявіть свою кмітливість, власний виріб спроєктуйте. Працюючи з інструментом, будьте всі дбайливі. Пропонуючи ідеї,- креативні і сміливі.

Номер слайду 5

ВІДОМОСТІ ПРО ПАПІРПапір – один із значних винаходів за всю історію цивілізації. Сьогодні на кожного жителя планети у рік випускається по 50 кг паперу. З одного дерева виходить 2857 учнівських зошитів на 12 сторінок. Однак щоб виростити доросле дерево, потрібно 60 років. Ось чому потрібно бережно користуватися підручниками та зошитами, адже все це — зрубані дерева.05.06.2023 Схема технологічного процесу виробництва паперу (картону)

Номер слайду 6

ПАПІР ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ технічнийдля друкупакувальний санітарно-гігієнічного призначеннякартон

Номер слайду 7

* Офсетний. Добре відображає як текст, так і прості ілюстрації завдяки високому вмісту целюлози. На офсетному папері друкують документи, бланки, книги, зошити, будь-яку поліграфічну продукцію. Такий папір більш стійкий до механічних пошкоджень, ніж інші види паперу.

Номер слайду 8

* Газетний. Має у своїй основі деревну масу і володіє малою щільністю. Його основне призначення – випуск періодичного друку та іншої газетної продукції.

Номер слайду 9

* Офісний. Хорошої якості, стійкий до механічних пошкоджень, внаслідок чого служить довше, ніж багато видів паперу. Це щоденний матеріал будь-якого офісу (офіційні документи, звіти, накладні, прайси та ін.)

Номер слайду 10

* Крейдований. Високоякісна паперова основа зі спеціальним покриттям. Відрізняється прекрасним зовнішнім виглядом, при друку зберігає яскравість фарб. Призначення – глянцеві журнали, рекламна продукція, вітальні листівки тощо.

Номер слайду 11

* Захищений. Папір спеціального призначення. Застосовується для друку грошових знаків. Містить водяні знаки, штучні волокна та інші захисні елементи. Стійкий для багаторазових згинань.

Номер слайду 12

* Дизайнерський. Види паперу для візиток, запрошень, подарункових конвертів. Характерні різні покриття(тиснення) для створення приємних тактильних відчуттів, поверхня з металізованим або перламутровим покриттям.

Номер слайду 13

* Пакувальний. Призначення – упаковка товару або продукту. Випускається декількох типів, що мають різний ступінь міцності. Найбільш міцний – крафт-папір, надзвичайно стійкий до механічних пошкоджень.

Номер слайду 14

Форзацний папір.  Цей вид паперу використовують для виготовлення форзаців (це аркуш, який скріплює обкладинку книжки із її блоком). Має підвищену міцність до згинання.05.06.2023

Номер слайду 15

МЕТОДИ ПРОЄКТУВАННЯбіоформ05.06.2023 Методи проєктуванняфантазуванняметод фокальних об’єктівкомбінаторики

Номер слайду 16

МЕТОД ФОКАЛЬНИХ ОБ’ЄКТІВполягає в перенесенні ознак випадково вибраних об'єктів на об'єкт, що вдосконалюється. У результаті можна знайти кілька цілком несподіваних варіантів вирішення проблеми.05.06.2023 ПРИЗНАЧЕННЯ МФОВдосконалення та розширення функцій об’єкта. Розвиток творчого мислення, тренування асоціативного мислення. Покращення структури та форми об’єкта.

Номер слайду 17

05.06.2023

Номер слайду 18

05.06.2023

Номер слайду 19

1. Вибір фокального об'єкта. 2. Вибір 3-4 випадкових об’єктів. 3. Складання списків ознак (властивостей) випадкових об'єктів. 4. Отримані ознаки перенести на прототип (фокальний об’єкт).5. Розвинути нові ідеї та записати найбільш цікаві.6. Підвести підсумок. Застосування методу фокальних об’єктів передбачає виконання таких дій:

Номер слайду 20

РОЗГЛЯНЕМО ПРИКЛАД1). Фокальний об’єкт (блокнот) .2). Випадкові об’єкти: календар зошит брелок коробка3). Вибираємо ознаки(властивості) випадкових об’єктів:календар – прямокутний, з пружинним кріпленням, з зображенням;зошит – в клітинку, блакитний, тонкий;брелок- з написом, у формі серця, кольоровий;коробка – картонна, маленька, зелена.05.06.2023?

Номер слайду 21

4). Переносимо ознаки (властивості) на наш предмет:- блокнот прямокутний, блокнот з пружинним кріпленням, блокнот з зображенням; - блокнот в клітинку, блокнот блакитний, блокнот тонкий;- блокнот з написом, блокнот у формі серця, блокнот кольоровими аркушами;- блокнот картонний, блокнот маленький, блокнот зелений.5). Обираємо ідеї для нашого виробу: - блокнот з пружиною, - блокнот в клітинку ,- блокнот у формі серця,- блокнот маленький.6.) У підсумку маємо:маленький блокнот в клітинку у формі серця з пружинним кріпленням (перфорований) .05.06.2023

Номер слайду 22

Фізкультхвилинка. 05.06.2023

Номер слайду 23

Аналіз моделей- аналогів №1 №2 №3 №4 Картонна шкіряна без обкладинки обкладинка обкладинка обкладинка текстильна05.06.2023

Номер слайду 24

Практична робота №1 №2 №3 №41. Відповідає призначенню ++++2. Зручний у   використанні +++_3. Простота конструкції +__+4. Естетичний вигляд +_++5. Практичність у використанні ++__6. Власні вподобання +_++05.06.20231234

Номер слайду 25

Закріпимо отриману інформацію1. Які методи проєктування допоможуть створити виріб? 2. У чому полягає метод фокальних об’єктів?3. Які види паперу тобі відомі?Фантазування. Біоформи Метод фокальних об’єктів

Номер слайду 26

Домашня робота(Робота у зошиті)1. Практична робота. Дібрати моделі-аналоги блокнота, зробити їх аналіз (за таблицею). 2. Виконати ескіз виробу.3. Дібрати матеріали для роботи.05.06.2023

pptx
Додано
6 червня 2023
Переглядів
415
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку