8 липня о 18:00Вебінар: Проєктне навчання: розвиваємо логічне, критичне та креативне мислення школярів

Презентація "Інтеграція та глобалізація. Міграційні процеси"

Про матеріал
Пояснює терміни "інтеграція" та "глобалізація". Розкриває суть проблеми, фактори, позитивні та негативні наслідки.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Інтеграція та глобалізація. Міграційні процеси

Номер слайду 2

Інтеграція – поєднання, взаємопроникнення. Процес об`єднання будь-яких елементів (частин) в одне ціле. Процес взаємозближення і утворення зв`язків. А що ж таке міжнародна інтеграція?

Номер слайду 3

Міжнародна інтеграція – це якісно новий етап розвитку і форма прояву інтернаціоналізації політичного та економічного життя, що передбачає зближення і взаємопристосування , переплетення всіх основних структур національних держав. Особливість: відсутність будь-якої форми дискримінації іноземних партнерів.

Номер слайду 4

Глобалізація – це поширення економічних, політичних і культурних процесів за межі держав і формування на цій основі нової цілісності світового простору. Процес всесвітньої економічної, політичної та культурної інтеграції та уніфікації.

Номер слайду 5

Фактори глобалізації{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Процеси інтернаціоналізації економічного життя( міжнародні банки, фінансові структури)Вільне поєднання капіталів, товарів, взаємодія національних економік у господарській діяльності. Проблеми безпеки. Проблеми навколишнього середовища, які вийшли за кордони національних держав. Вичерпання ресурсів і екосистем породило новий феномен «біженців довкілля» і зробило можливим зіткнення між державами і народами за джерела питної води, енергетичні ресурси. Загроза ядерної війни, міжнародного тероризму і злочинності.

Номер слайду 6

Глобалізація – це добре чи погано?

Номер слайду 7

Глобалізація в політиці

Номер слайду 8

Економічна глобалізація охоплює всі сфери світової економіки

Номер слайду 9

Міжнародна фінансово-кредитна система

Номер слайду 10

Утворення ТНК (транснаціональних корпорацій)

Номер слайду 11

Міжнародний туризм

Номер слайду 12

Міжнародний рух інформації, капіталів, робочої сили

Номер слайду 13

Міжнародна торгівля товарами, послугами, технологіями

Номер слайду 14

Культурна глобалізація

Номер слайду 15

Екологічна глобалізація

Номер слайду 16

Індекс глобалізації розраховується Швейцарським інститутом дослідження бізнесу (KOF) щороку для країн світу за багатьма критеріями

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Глобалізація – складний, суперечливий,неоднозначний процес

Номер слайду 20

ЗАПозитивні наслідки глобалізації: поглиблення МПП, поширення передових технологій, висока економічна ефективність виробництва, підвищення продуктивності праці, зростання впливу міжнародних організацій, висока мобільність фінансових ресурсів, розширення життєвих перспектив населення, підвищення добробуту в світі.

Номер слайду 21

ПРОТИНегативні наслідки глобалізації: деіндустріалізація економіки, перенесення виробництв до країн з дешевими природними і трудовими ресурсами, нерівноцінний розподіл доходів, загроза від нестабільності, занадто відкритість економік, не рівна оплата праці, зростання розриву між економічно розвинутими країнами і країнами що розвиваються.

Номер слайду 22

Процеси глобалізації в Україні пов'язані із конкурентоспроможністюнаціональної економіки

Номер слайду 23

Уникнути процесів глобалізації неможливо, потрібно вчитися жити в глобалізованому світі.

Номер слайду 24

Заради збереження миру на Землі

Номер слайду 25

Міграційні процеси

Номер слайду 26

Портрет українського "заробітчанина": освіта, вік, регіони (від 20.02.2020)За даними останніх років, 69% українських трудових мігрантів були із Заходу України, 70% – чоловіками, а 33% з усіх – мали вищу освіту.70% трудових мігрантів – чоловіки. У країнах працевлаштування єдиним винятком є Італія, де 71% трудових мігрантів – жінки, ймовірно, надають послуги з догляду в італійських сім’ях. У Росії та Польщі переважає фізична праця в сільському господарстві, будівництві та промисловості.41% трудових мігрантів молодші за 35 років у порівнянні з 34% у загальній кількості населення. Це ще більше виражено в Польщі, де 47% українських трудових мігрантів молодші за 35 років. Мігранти майже рівною мірою є вихідцями з міст і сіл. Оскільки менше третини українців проживає в селах, міграція поширена там удвічі більше, ніж у містах.

Номер слайду 27

Люди з вищою освітою демонструють меншу ймовірність мігрувати, тоді як люди з професійно-технічною освітою надмірно представлені серед трудових мігрантів. Частка мігрантів з вищою освітою (33%) нижча, ніж серед населення працездатного віку (45%). Навпаки, люди з професійною підготовкою складають 34% мігрантів (46% у Польщі), що становить лише 24% населення працездатного віку. Це може допомогти пояснити деякі заяви фірм у трудомісткій легкій промисловості, які нещодавно повідомили про зростання дефіциту робочої сили. Більше половини мігрантів в країнах ЄС зайняті роботою, яка вимагає елементарної підготовки. 46% мігрантів в Польщі, 56% в Італії і тільки 21% в Росії заявили, що вони мають занадто високу кваліфікацію для роботи, яку виконують.

pptx
Додано
24 квітня
Переглядів
824
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку