Презентація "Іспанія в добу Середньовіччя. Реконкіста"

Про матеріал
В презентації представлені матеріали з історії Іспанії в добу Середньовіччя. Вестготське королівство. Арабське завоювання Іспанії. Реконкіста.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Іспанія в добу Середньовіччя. Реконкіста

Номер слайду 2

План: Королівство вестготів. Арабська Іспанія. Реконкіста. Об'єднання Іспанського королівства та завершення Реконкісти

Номер слайду 3

1. Королівство вестготів

Номер слайду 4

Королівство вестготів було створене 418 року ватажком федератів Римської імперії вестготів Валлією після згоди імператора Гонорія виділити його одноплемінникам для розселення землі в Аквітанії (навколо Тулузи – звідси назва «Тулузьке королівство», що використовується для найменування держави у 418-507 роках).

Номер слайду 5

За наказом римського уряду Валлія впродовж 416 – 418 років успішно воював з вандалами, свевами, аланами, що втаборилися в Іспанії. Він розгромив у битві та знищив вандалів-силінгів у Бетіці, а короля силінгів Фрідубальда підступом захопив у полон і відіслав до імператора. Аланам було завдано нищівної поразки, їхнього короля Аддак було вбито. До 417 року змусив свевів відступити до Галеції (сучасна Галісія). Дочка Валії була одружена з представником королівського роду свевів і, ймовірно, це врятувало свевів від повного розгрому.

Номер слайду 6

Вестготи прийняли активну участь у битві на Каталаунських полях (451 року) – битва в Галлії, у якій війська Західної Римської імперії під керівництвом полководця Аеція в союзі з армією Тулузького королівства вестготів зупинили навалу коаліції варварських племен гунів і германців під проводом Аттіли на Галлію.

Номер слайду 7

Після поразки Аларіха II на Вогладенських полях і втрати більшості територій у Галлії, столицю королівства перенесли спочатку до Нарбонна, потім до Барселони, і врешті-решт до Толедо — звідси назва «Толедське королівство», що використовується для найменування держави у 580-712 роках.

Номер слайду 8

2. Арабська Іспанія

Номер слайду 9

У 711-712 роках внаслідок завоювання Іспанії арабами королівство вестготів було знищене, а більша частина його території приєднана до Халіфату. В битві при Гвадалете 711 р. було вбито короля вестготів Родеріха

Номер слайду 10

Битва при Гвадалете 711 р.

Номер слайду 11

В 712 Тарік ібн Зіяд, намісник Омейядів в Африці, висадився на узбережжі Іспанії з армією чисельністю близько 18 тисяч осіб, і протягом наступних п'яти років араби захопили більшу частину Піренейського півострова, поклавши початок мусульманської Іспанії (Аль-Андалус). Лише найдавніші мешканці найпівнічнішої, гірської частині країни – баски, а також романізована Астурія – не підкорилися і продовжували боротьбу в ході Реконкісти.

Номер слайду 12

У 756 представник Омеядів, Абд ар-Рахман I повалив владу Аббасидського халіфату, захопив Аль-Андалус, Кордову і Севілью, проголосив себе еміром або маліком, та оголосив незалежність від Аббасидів756-1031 р. існування мусульманської держави – Кордовський халіфат, що стала найрозвиненішою країною Європи, звідки поширювалися досягнення арабської культури та науки. Період арабського панування – піднесення сільського господарства, ремесла і торгівлі. Кордова – найбільш населене місто Європи в ХІ ст. В Кордові знаходилася найбільша бібліотека середньовічної Європи, що налічувала 400 тисяч томів. При бібліотеці була вища школа де навчалися тисячі студентів, в тому числі з християнських країн Європи. Толерантність – мирне співіснування багатьох народів – арабів, євреїв, берберів, вестготів. Християни не переслідувалися.

Номер слайду 13

Кордовська мечеть

Номер слайду 14

Палац Алькасар в Севільї

Номер слайду 15

Палац Альгамбра в Гранаді

Номер слайду 16

Реконкіста (від ісп. reconquista - відвоювання) - відвоювання християнським населенням Піренейського півострова територій, захоплених арабами. Реконкіста тривала до 1492 р., коли всі території, раніше захоплені арабами не були звільнені 3. Реконкіста

Номер слайду 17

Центром Реконкісти стало невелике королівство Астурія, що утворилося в горах на півночі Піренейського півострова. Згодом королівство отримало назву Леон, а ще пізніше — Кастилія («країна замків»). Астурія у 750 році

Номер слайду 18

Кастилія

Номер слайду 19

Внаслідок знищення мусульманами Вестготського королівства, частина біженців-християн переховувалася у Астурійських горах. 718 року вони обрали своїм новим лідером шляхтича Пелагія, який очолив християнські сили в боротьбі проти ісламських поневолювачів й близько 722 року розбив ворогів у битві при Ковадонзі.

Номер слайду 20

Битва при Ковадонзі

Номер слайду 21

Астурія у 814 р. Астурія у 910 р. 924 року астурійський король Фруела II після смерті свого брата короля Галісії та Леону Ордоньйо II обєднав королівства та переніс свій двір до Леона, після чого Астурійська держава стала називатися королівством Леону. Герб Леона

Номер слайду 22

778 р.: Невдалий наступ Карла Великого на Сарагосу. 15 серпня на перевалі Ронсеваль ар'єргард армії Карла Великого, що вертався у Францію, зазнав поразки від басків, які направили лавину каменів проти загону; загинуло багато франків, серед загиблих — легендарний граф Роланд.

Номер слайду 23

813 р. у Галісії самітник на ім'я Пелайо відкрив біля Ірії Флавії багате поховання римської епохи. Єпископ Теодоміро встановив, що це – останки апостола Святого Якова (Сантьяго). Поклоніння мощам Святого Якова – важливий епізод Реконкісти, що додасть наснаги християнам у війні проти мусульман.

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Перебіг Реконкісти939 р.: «Кампанія всемогутності»: 100 000 мусульманських солдатів відправилися в похід на Леон. 6 серпня відбувся бій біля Симанкаса – Альхангеди. Християни Раміро ІІ зненацька атакували мусульман і змусили їх відступати долиною, де лицарська кіннота влаштувала справжнє побоїще військам халіфа.11 серпня 997 р.: Аль-Мансур завоював Сантьяго-де-Компостела, зруйнувавши все на своєму шляху, починаючи з Візеу. Кавалерія зробила рейд по суші, а піхоту перекинули морем із Сетубала в Опорто. Трофеї кампанії були величезними. Це було найбільше приниження з усіх, що зазнавали християни, які були обурені, довідавшись про зруйнування святого місця.

Номер слайду 26

Перебіг Реконкісти. Перебіг Реконкісти9 серпня 1002: р. Аль-Мансура було смертельно поранено у бою з християнами у Калатаньясорі. Це сталося під час 52-ї експедиції «шаленого Альманзора». За цей час він розгромив усі християнські держави Іспанії, крім Наварри, де правила його теща.25 травня 1085 р.: Альфонсо VI після довгої облоги захопив давню столицю вестготів – місто Толедо. Під контроль християн перейшло не тільки одне з найважливіших міст Іспанії, але й усе плоскогір'я. Правитель Севільї аль-Мутамід, правителі Бадахоса і Гранади через втрату Толедо та швидке просування християн попрохали допомоги в Альморавідів.

Номер слайду 27

1086 р. битва при Саграхасі. Юсуф розбив військо Альфонсо VI. Перебіг Реконкісти

Номер слайду 28

1094 р. військо легендарного Сіда зайняло Валенсію, де Сід залишався незалежним правителем до своєї смерті. Сід Кампеадор. Перебіг Реконкісти

Номер слайду 29

«Пісня про Сіда»— пам'ятка іспанської літератури, анонімний героїчний епос. Перебіг Реконкісти

Номер слайду 30

Перебіг Реконкісти1212 р. поразка арабів у битві при Лас-Навас-де-Толоса – визволення більшої частини Іспанії. Військом керував король Кастилії Альфонсо VIII.

Номер слайду 31

Битва при Лас-Навас-де-Толоса

Номер слайду 32

На звільненій від арабів території утворилися незалежні християнські держави: Кастилія та Леон , Арагон, Португалія, Наварра. Війська християн витісняли арабів щоразу далі на південь. У другій половині ХІІІ ст. під владою арабів залишився лише Гранадський емірат

Номер слайду 33

З початком ХІV ст. Реконкіста більше ніж на століття припинилася. Це було пов'язано як з внутрішніми причинами і проблемами, так і з епідеміями, котрі прокотилися Європою і кількісно зменшили армії християн. Два найбільші королівства Кастилія та Арагон суперничали між собою за владу над всім регіоном. Це не означало, що прикордонні сутички між двома цивілізаціями зникли…

Номер слайду 34

{00 A15 C55-8517-42 AA-B614-E9 B94910 E393}Королівство Кастилія. Королівство Арагон. Виникло під час Реконкісти. Займало 3/5 Піренейського півосторова. Сильна королівська влада1217 р. виникли кортеси – станово-представницький орган, що складався з трьох палат. Кортеси затверджували нові податки та закони. Виникло під час Реконкісти. Займало невелику території півострова, але мало чисельні володіння у Середземному морі (Сицилійське королівство та ін.)Слабка королівська влада. Арагонські чотирипалатні кортеси повністю контролювали короля. Королівства Кастилія та АрагонІспанські кортеси. Кастилія. Арагон

Номер слайду 35

У 1474 р. наступник арагонського престолу Фернандо (Фердінанд) узяв шлюб із королевою Кастилії Ізабелль (Ізабеллою). 1479 р., коли Фернандо вступив на престол Арагону, вважається датою об’єднання двох королівств у єдину Іспанію. Однак кожна з держав зберігала свої закони та окремі кортеси.4. Об'єднання Іспанського королівства

Номер слайду 36

1492 р. – захоплення останнього оплоту мусульман – Гранади – завершення реконкісти. Спочатку арабському населенню дозволили залишити його землю та віру. Проте від моменту завоювання всі обіцянки порушувалися. Почалося насильницьке хрещення. У 1502 р. було видано указ, згідно з яким маври та євреї мали або хреститися, або залишити Іспанію. Завершення Реконкісти. Здача Гранади

Номер слайду 37

Але перед іспанськими правителями постала проблема – після завершення Реконкісти відпала потреба в утриманні величезної армії лицарів – ідальго. Відкриття Нового Світу – Америки співпало в часі з завершенням Реконкісти і влада скерувала війська на захоплення нових земель, золота та рабів. Так Реконкіста перетворилася на Конкісту, а іспанських завойовників почали називати конкістадорами. Дуже швидко майже вся Центральна та Південна Америка опинилася під владою Іспанського королівства.

Номер слайду 38

На межі XV—XVI століть створилася світова імперія Габсбургів. Унаслідок шлюбу Максиміліана І з дочкою герцога Бургундії Карла Сміливого Марією й одруження їх сина Філіпа з донькою іспанських правителів Ізабелли та Фердинанда Хуаною утворилась найбільша держава тогочасного світу, якою почав управляти імператор Карл V (1519–1566). 

Номер слайду 39

Марія Бургундська. Максиміліан І

Номер слайду 40

Филіпп I Австрійський. Хуана ІІспанська 

Номер слайду 41

Карл V

pptx
Додано
19 січня
Переглядів
730
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку