Уявлення (образи)Поняття (думки)Аналіз. Синтез. Порівняння. Узагальнення. Класифікація. Систематизація. Мислення
Номер слайду 4
Поміркуйте: Яку складову процесу мислення відображає ілюстрація?
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Зверніть увагу. Нестачу знань, досвіду, умінь у реальному житті людина доповнює здоровим глуздом. Це інтуїтивна здатність приймати розумні рішення, які вільні від емоційної упередженості або наукових міркувань. Він формується в людини на основі її повсякденного життя, переконливих прикладів історії.
Номер слайду 7
Чому причинно-наслідкові зв’язки безкінечні?
Номер слайду 8
Найдавніше питання, яке намагається розв’язати причинно-наслідкові зв’язки: що було раніше — яйце чи курка? А ви як уважаєте?
Номер слайду 9
Терміни та поняття. Привід — підстава (справжня або вигадана) до яких-небудь дій або вчинків, тобто те, що стало безпосереднім поштовхом до них. Наслідок — це результат дії однієї або декількох причин. Результат — остаточний, кінцевий підсумок якоїсь діяльності, заняття, розвитку тощо, показник чого-небудь.
Номер слайду 10
Домашнє завдання. Опрацювати & 15. Підготувати мінідослідження за темою «Причинно-наслідкові зв’язки історичних подій Козацької доби в історії України». Скласти розповідь із презентацією за цією темою (не більше 5 слайдів). За допомогою додаткових джерел, оберіть історичну подію чи особу козацького періоду;складіть невеличку розповідь про обраний сюжет;установіть причинно-наслідкові зв’язки. 1 слайд назва обраної теми та хто виконав роботу, клас, 2 слайд коротке повідомлення про обрану подію, 3 слайд виокремити причини, чому це сталося, 4 слайд наслідки цієї події, 5 слайд відповідна ілюстрація - можна змінювати місцями.