Презентація " Історія кінематографа" до уроку мистецтва у 9 класі . Презентація містить слайди з основними етапами розвитку кіномистецтва.
ОСНОВНІ ЕТАПИ РОЗВИТКУ КІНЕМАТОГРАФА Кінець XIX ст. - створення кінескопів, Біоскоп, вітаскопів і інших примітивних видів кінопроекторів.1894 рік - винахід німого кіно. Демонстрація винаходу в США Т. Едісоном, в Англії Р. У. Поллом 1895 рік - винахід кінематографа (з'єднання плівки з проекційним ліхтарем) братами Огюстом і Луї Люм'єрами. Поява перших документальних фільмів братів Люм'єр («Прибуття поїзда», «Сніданок дитини») та ігрового кіно («Садівник, або Политий поливальник» і т. д.)Створення апарату для зйомки і проектування «рухомих фотографій» братами Луї та Огюстом Люм'єр в 1895 р поклало початок успішному розвитку кіно в XX в. Перший фільм «Прибуття поїзда». За сто з невеликим років кіно досягло приголомшливих успіхів, стало одним з популярних і улюблених мистецтв, своєрідним символом XX.
Йосип Тимченко - першовідкривач кіно, який зробив це раніше від відомих французів. В Одесі, у готелі "Франція" в листопаді за 2 роки до появи кінематографа в Західній Європі і на три місяці раніше презентації кінетоскопа Едісона у Нью-Йорку, виходець із Харківщини проводить публічну демонстрацію двох фільмів, знятих кінескопом на іподромі: "Вершник" та "Метальник спису". Місцева газета "Одеський листок" захоплено писала про відкриття художньої виставки "живих фотографій", які приводить у дію електрична машина. Цією машиною якраз і був перший кінескоп, або ж "кінетоскоп", як його називав сам Тимченко.1893 року,
1896 рік- винайшов спосіб створення перших спецефектів, заснованих на стопкадрі, покадровій зйомці, кадрированні та інших спецефектах. У 1897 році засновано власну студію «СТАР ФІЛЬМ»Перший науково - фантастичний фільм, це був фільм «Подорож на Місяць» 1902 року так само, як і перший фільм жахів. Саме Мельєс зробив перший крок на шляху перетворення кінематографа з розваги в мистецтво.
Український кінематограф. Піонери українського кінематографу початку 1900-х років віддавали перевагу екранізації популярних українських вистав «Наталка Полтавка», «Москаль-чарівник» та інші. Перший український фільм «Запорізька Січ» зняв у 1911 році Данило Сахненко в Катеринославі (нині м. Дніпро)
Всеукраїнське фотокіноуправління. З 1919 р. в Радянській Україні починається тотальне одержавлення кіноіндустрії. 1922 року було засновано Всеукраїнське фотокіноуправління (ВУФКУ), організацію, яка монопольно очолила кіновиробництво, кінодистриб'юцію, кінофікацію, кінопресу та кіноосвіту в Україні. ВУФКУ вдалося реконструювати одеське і ялтинське підприємства, а 1928 року ввести в дію київську кінофабрику (майбутню Київську кіностудію ім. О. Довженка) — одну з найбільших та найсучасніших на той час у світі.
У 1925 р. на екрани країни вийшов німий фільм режисера Сергія Ейзенштейна «Броненосець Потьомкін», знятий на кіностудії «Мосфільм», що став класикою світового кінематографу. Неодноразово в різні роки визнавався найкращим або одним з найкращих фільмів всіх часів і народів за підсумками опитувань критиків, кінорежисерів і публіки. Фільм був озвучений у 1930 році (за життя режисера), відновлений у 1950 році і перевиданий у 1976 році . Цей фільм став візитною карткою Одеси.
1936 — Перші передачі телебачення в СРСР.1940 — Поява в СРСР у продажу перших телевізорів.1949 — Модернізація телецентру на Шаболовці. Здійснення регулярного телемовлення в СРСР.1970 — Винахід касетного відеомагнітофона-приставки до телевізора.1973 — Початок масового випуску японською фірмою «Sony» відеомагнітофонів і касет1980-ті і по теперішній час — Впровадження в сучасне кіно електронної техніки, використання багатоканальних систем запису і відтворення звуку, використання комп'ютерної графіки і синтезаторів, забезпечення ефекту безпосередньої присутності глядача у відтворюваній події (стереоефекти, ефект dolby).