Іван Світличний – духовний рушій важливих ідей і змагань “шістдесятників”
Номер слайду 2
Іван Світличний (1929 – 1992)
Номер слайду 3
Як критик і літературознавець Іван Світличний був носієм і продовжувачем традицій “харківської філологічної школи”. Надруковані 2 статті “Людина приїздить на село” та “Боги і наволоч” знаменували народження нової “натуральної “ критики, що виходила з реальної ситуації у житті та мистецтві.
Номер слайду 4
Критичні публікації І. Світличного:“Розгортання фраз, тез і абзаців у наукові трактати”“Своєрідні взаємофактори, або висхідний кінець фантазії М. равлюка”“Я просто йду і мрію на ходу…”
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Цикл “Гратовані сонети” привертає увагу насамперед зіткненням двох непоєднуваних стихій – елітарної поетичної форми і не вельми “естетичного” змісту.
Номер слайду 7
РИСИ ПОЕЗІЇ:в поезії розвивається задана теза, що тяжіє до формули-висновку, формули-насла, висновку;зерном поетичної думки слугує то приказка, то цитата – прихована чи явна;потужність та спонтанність чуттєвого самовиреження.
Номер слайду 8
Поет, розмовляючи з літературними вчителями й побратимами, вливається в літературний процес:…Хтось невидимий ізбудив. Світ Калинцевих візій-див, Драчеві клекоти і хмелі, Рій Вінграновських інвектив,Чаклунство Ліни, невеселіГолобородькові пастеліІ Стусів бас-речитатив.
Номер слайду 9
Перекладацький доробок І. Світличного
Номер слайду 10
Іван Світличний – лідер “Сучасника”, що спрямував шістдесятницький рух у національному напрямку