Пан відпускав селян на нові землі і звільняв їх від панщини та інщих повинностей на певний час(15-20років), тобто відпускав на волю. Люди, які щойно оселилися тут, мали прізвище Арламовські. Ще до сьогодні в селі є люди з такими прізвищами. Село складається із ряду присілків, які тепер з`єдналися з селом.
Згідно з легендою, коли в Україні йшли війни, і вороги наступали на села і міста, люди були безпорадними і безсилими. Так на початку XVIIст. у 1620 році село зруйнували татари; також спалили фільварок . В селі залишилось тільки сім сімей. Інтенсивне заселення Арламівської Волі відбулося за рахунок сусідніх сіл.
Після проведення аграрної реформи в 1848 році булоскасоване кріпосне право, але селяни і далі були залежними від пана, аж поки не виплатять поміщикові викупні платежі. Це особливо пограбувало людей, і в пошуках кращої долі багато їх розбрелось по всій Австро-Угорщині . Чимало люду виїхало у Францію, Канаду, Аргентину та інші країни.
Видатні постаті : Саган Іван Тимофійович (1938—2010) — український краєзнавець, журналіст. Ярема Яким Якимович (1884—1964 ) український психолог, філософ, мовознавець і літературознавець, педагог і культурно-освітній діяч, професор, кандидат філологічних наук. Теофіль Кормош — адвокат, засновник культурно-освітніх та економічних товариств на Мостищині.
Народився 13.05.1962р. в с. Арламівська Воля . Закінчивши школу, працював токарем на Львівському мотозаводі. З 1981 – 1983рр. служив в армії в Москві. Після служби повернувся у рідне село і продовжив працювати на заводі. З 1989р.,коли важко захворів, починає писати вірші. Друкував свої твори в районній газеті. З 1991-1992рр. працював листоношею в рідному селі. З 1993-2006рр. обраний головою сільської ради с. Арламівська Воля. Співає в народному хорі “Воля”. Зараз займається сільським господарством.
Народилась 7 липня 1970р. в с. Арламівська Воля. Закінчивши школу, поступила у Судововишнянське училище . У 15 років розпочала трудову діяльність. Працювала швеєю, перукарем, бібліотекарем. Згодом у пошуках кращої долі подалася за кордон у Польщу. 2000 - 2005рр. навчається на правничому факультеті Львівського національного університету ім. І. Франка за спеціальністю правознавство. Працювала юристом у Львівському газовому управлінні. Зі шкільних років захоплюється поезією. Друкувала твори в районній газеті “Наш край”, львівській газеті “Неділя”. З 1998р. розпочалася її благодійницька діяльність у співпраці з місією ”Карітас” на підтримку бідних і потребуючих. Наша землячка проживає у Німеччині і займається волонтерською діяльністю: привозить ліки, медтехніку, одяг для воїнів АТО. Її син Ростислав - учасник АТО, виховує разом з дружиною троє дітей і допомагає матері у волонтерстві.
Родом з Арламівської Волі. Проживає зараз у Львові. ЇЇ дідусь був дяком у церкві, то ж своїх дітей і онуків учив жити за Божими Заповідями. Ірина є членом Спілки християнських письменників. 2014р. - перша збірка “У домі серця”, у якій письменниця розкриває світ духовних роздумів. У 2015р. відбулась презентація збірки в Арламівськоволянській ЗОШ І-ІІ ст.
Василина Вербянська «Рано чи пізно настає момент, коли почуття вже несила тримати в собі , і ти з терпкістю і обережністю демонструєш їх іншим. У поезії почуття повстають щирими і справжніми…Я хочу, щоб кожен зрозумів, лише з почуттями душа є воістину живою. Не бійтесь розповісти про свою любов. Я не боюсь»…
Народилася 11 березня 1996 року в с. Арламівська Воля. Закінчила Арламівськоволянську ЗОШ, Крукеницький ліцей. Писати вірші почала у 8-му класі . Друкувала твори у районній газеті «Наш Край» і обласній - «Галицьке Юнацтво»Учасниця і випускниця Львівської літературної студії «Джерельце» під керівництвом поетеси Марії Людкевич. Зараз навчається у Київському Національному Університеті культури і мистецтв на факультеті «Режисура, кіно і телебачення».Є автором двох поетичних збірок: “Стрептиз душі”, “Боже, Вільна”.
Народилася 26 жовтня 1973р. у вчительській сім’ї на Самбірщині. У 1988р. закінчила Арламівськоволянську школу і поступила у Самбірське педагогічне училище. З 1992р. працює вчителем початкових класів в Арламівсьоволянській школі. Мріє отримати вищу освіту й у 1993р. вступає до Дрогобицького педінституту. З 1997 – 2000рр. навчається у Львівській богословській академії на курсах вчителів християнської етики. Цього ж року починає навчати християнської етики дітей. У житті реалізує християнське покликання дочки, мами, дружини і просто жінки.