Наведені презентації допоможуть суттєво підвищити зацікавленість учнів у вивченні предмета та опануванні біологічних знань, сприяють розвитку логічного мислення учнів.
1. Називати загальні ознаки класу Ссавці, види ссавців та ссавців, що потребують охорони. 2. Характеризувати різноманітність зв’язків ссавців з середовищем існування, спосіб життя і особливості поведінки ссавців. 3. Пояснити особливості життєдіяльності ссавців у зв’язку зі способом життя. 4. Застосовувати знання для утримання ссавців у штучних умовах та використання у сільському господарстві. 5. Робити висновки про значення ссавців у екосистемах та в житті людини.
Номер слайду 3
Озвучити малюнок. Що собою становить волосяний покрив собаки?
Номер слайду 4
Озвучити малюнок. Які системи внутрішніх органів не зазначені на малюнку?
Номер слайду 5
Опрацюйте малюнки і озвучте їх.
Номер слайду 6
Посеред двора стоїть копа, спереду вила, ззаду мітла. 2) Хвіст курдюком, ніс п'ятаком, ще й два ряди ґудзиків. 3) Собою не птиця, співати не вміє, а хто до хазяїна йде – знати дає. 4) Губить він живії душі, на печі він спить в кожусі. ЗАГАДКИ. До якого ряду належать слова – відгадки?
Номер слайду 7
5) Хвіст - як ниточка, само – як калиточка, а очі – як сім’я. 6) Біжить чимчик по долинці у сіренькій кожушинці. 7) Ніс як у свинки, та колючі щетинки. 8) Ходить свашка із мітлою, заміта до лісу слід, де недавньою порою тут відбувсь її обід.
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Назвати представників кожного ряду і охарактеризувати їх. Різноманітність ссавців Ряд Комахоїдні Ряд Гризуни Ряд Примати Ряд Рукокрилі Ряд Копитні
Номер слайду 11
Якщо твердження вірне – ставите „+”, а якщо ні, то „ – „ 1.Шкіра ссавців міцна та пружна, у більшості видів вкрита волосяним покривом 2.Залози, секрет яких змащує жиром волосся, є потовими. 3.Кажани вловлюють відбиті навколишніми предметами ультразвуки, які самі видають. 4.У яйцекладних ссавців добре розвинена плацента. 5.Землерийки – великі тварини, дещо схожі на кротів. 6.Гризуни завдають великої шкоди садівництву. 7.Найбільшим представником котячих є тигр. 8.Гібони мають довгі передні кінцівки, за допомогою яких вони стрибають з гілки на гілку. 9.Ряд Примати – група ссавців, до яких належать коні, корови, носороги і зебри. 10.До Червоної книги України занесено представників ластоногих, китоподібних, хижих і комахоїдних.
Номер слайду 12
І група. Значення ссавців у природі. ІІ група. Значення ссавців у житті людини. ІІІ група. Назвати ссавців, що потребують охорони.