Біологія 7 клас № Дата:
Тема: Захист міні-проектів за вибором «Угруповання тварин», «Чому мігрують тварини», «Як спілкуються тварини», «Як вчаться тварини», «Як тварини користуються знаряддями праці».
Мета: поглибити знання учнів про тварин та їх угруповання; продовжити формувати в учнів навички проектної діяльності; розвивати пам'ять, увагу, спостережливість та вміння робити висновки; виховувати самостійність.
Обладнання: комп’ютер, таблиці із зображенням тварин.
Очікувані результати:
Тип уроку: узагальнення і систематизації знань
Міжпредметні зв’язки: з географією
Хід уроку
І. Організаційна частина
ІІ. Актуалізація опорних знань
1) Наука, яка вивчає поведінку тварин:
а) екологія, б) етологія, в) ентомологія
2) В основі поведінки лежить здатність організмів до:
а) подразливості, б) збудження, в) рефлексів.
3) Найпоширенішим методом дослідження поведінки є:
а) експеримент б) спостереження в) моделювання
4) Поведінкові реакції – це:
а) годування б) вміння літати птахів в) линяння;
5) Серед комах найскладніша поведінка спостерігається у:
а) коників, б) метеликів в) термітів.
6) Чи має поведінка тварин пристосувальне значення?
а) так б) іноді в) ні.
Відповіді (1-б,2-а,3-б,4-а,5-в,6-а)
7) Поведінка - …
8) Хомінг - …
2. Вправа «Втрачена інформація»
9.У разі необхідності, крім спостережень може використовувати ………………...……, під час якого змінюються певні умови існування тварин.
10.Основними методами етології є ……………………….….., ………….…………..… та ………………….……. поведінкових реакцій тварин у природі.
ІІІ. Узагальнення і систематизація знань
ІV. Домашнє завдання
Повторити . Підготуватися до узагальнення знань з вивчених тем.
V. Підсумок уроку