Біологія 7 клас № Дата:
Тема: УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ З ВВИВЧЕНИХ ТЕМ
Цілі: освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми; розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності.
Очікувані результати:
Обладнання: зошит, ручка.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
♦ Які групи можна виділити серед амфібій?
♦ Які особливості притаманні однопрохідним?
♦ Які особливості притаманні рептиліям?
♦ Яке значення в природі мають птахи?
♦ Яке значення ссавці мають для людини?
III. УЗАГАЛЬНЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ
І рівень
1. Представником амфібій є:
а) хохуля; б) квакша; в) скат.
2. Представником ссавців є:
а) хохуля; б) квакша; в) скат.
3. Пристосований до плаваючого способу життя:
а) дельфін; б) кріт; в) кажан.
4. Має стрибальні кінцівки і шкіру, яка вкрита шерстю:
а) веретільниця; б) кенгуру; в) жаба.
5. Пристосований до літаючого способу життя:
а) дельфін; б) кріт; в) кажан.
6. Має стрибальні кінцівки і голу шкіру, яка вкрита слизом:
а) пінгвін; б) кенгуру; в) жаба.
ІІ рівень
Напишіть «так», якщо ви згодні із наведеним твердженням, або «ні», якщо не згодні:
№ |
Твердження |
«Так» або «ні» |
7 |
Карась є хрящовою рибою |
- |
8 |
Пуголовки жаб живляться рослинною їжею |
+ |
9 |
Акула є хрящовою рибою |
+ |
ІІІ рівень
10. Характерні ознаки ссавців.
11. Яке значення для людини мають птахи?
ІV рівень
12.Чому ускладнювалася будова живих організмів починаючи від кишковопорожнинних і до ссавців?
IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ ВИВЧЕННЯ ТЕМИ