Презентація "Клод Дебюссі". Для використання вчителями музичного мистецтва. Можна використовувати для учнів середньої ланки. Короткі відомості із життя та творчості композитора.
Клод Дебюссі народився 22 серпня 1862 року на північно-західній околиці Парижа і був п’ятою дитиною в сім’ї. Дебюссі є великим французьким композитором, критиком, диригентом, піаністом і засновником музичного імпресіонізму.
Номер слайду 3
Будучи талановитим учнем, він вступив в Паризьку консерваторію, де 11 років навчався техніки гри на клавішних інструментах, вивчав композицію, сольфеджіо, теорію та історію музики.
Номер слайду 4
Один з найвпливовіших композиторів кінця 19-го - початку 20-го століття, Клод Дебюссі (1862-1918) безумовно мав своїх кумирів серед великих класиків музики та колег, до творчості яких він ставився з повагою. Дебюссі цінував Моцарта, і з тремтінням звеличував Баха, називаючи його «прекрасним Богом музики». Він з ентузіазмом сприймав творчість Ріхарда Штрауса та Ігоря Стравінського. Але музичне коло було не єдиним джерелом натхнення композитора.
Номер слайду 5
Клод Дебюссі захоплювався живописом протягом усього життя. Він особливо цінував творчість видатних пейзажистів Вільяма Тернера (1775-1851) та Джеймса Віслера (1834-1903), колекціонував кольорові репродукції їхніх творів. Композитор признавався друзям, що проводив години в лондонській галереї Тейт перед полотнами Тернера, вражений переходами світа і тіні, формами розчиненими у кольорі.
Номер слайду 6
Клода Дебюссі часто називають першим імпресіоністом в музиці, хоча сам композитор заперечував таке порівняння. Проте, Дебюссі приймав активну участь у формуванні авангардного мистецького середовища, писав багато критичних статей під псевдонімом «Месьє Крош» у виданні, що об’єднувало таких видатних персон, як художники П’єр Боннар і Анрі Тулуз-Лотрек, письменник Марсель Пруст, та поети Стефан Маларме і Поль Верлєн. Дебюссі приваблювала імпровізаційна, анті-класична манера імпресіонізму з її особливим фокусом на загальні враження від комбінацій кольору та світла. Саме над такими експериментами у пошуках нового в музиці працював Клод Дебюссі.
Номер слайду 7
Елементи імпресіонізму у творчості Дебюссі включають статичну гармонію, акцент на інструментальні тембри, що створюють мерехтливу взаємодію «кольорів»-мелодій без будь якого прямого розвитку, відхід від традиційних музичних форм, використання неоднозначних тональностей та нових комбінацій акордів.
Номер слайду 8
Останні роки життя Дебюссі присвятив реалізації своїх творчих планів: часті концерти і виступи. За весь час творчості ім створено три опери, три балети, п’ять творів для оркестру, твори для фортепіано, камерного ансамблю, романси і пісні. Самими кращими визнані опера «Пеллеас і Мелізанда», симфонічна фантазія «Полуденний відпочинок фавна», прелюдії, серед яких виділяються «Кроки на снігу», «Затонулий собор» і «Дівчина з волоссям кольору льону», ноктюрни «Море», «Бергамаська сюїта »і« Дитячий куточок »для фортепіано.