Презентація. "Кольорові метали: алюміній, мідь, цинк, свинець, олово. Використання кольорових металів в народному господарстві" (Фізика і хімія в побуті. 7 клас)
Презентацію можна використовувати під час дистанційного навчання при вивченні теми "Кольорові метали: алюміній, мідь, цинк, свинець, олово. Використання кольорових металів в народному господарстві" (Фізика і хімія в побуті. 7 клас)
Кольорові метали. Властивості і Використання кольорових металів у народному господарствіФізика і хімія в побуті. 7 клас. Вчитель Вікторія Щербій
Номер слайду 2
Кольорові метали. Найпоширенішими кольоровими металами є алюміній мідь цинк олово свинець. Кольорові метали виплавляють із різних руд.
Номер слайду 3
Алюміній Сріблясто-білий метал, м'який і легкий; його густина – 2,72 г/см3. Плавиться за температури 6000 С. Має високу пластичність, електропровідність, теплопровідність, корозійну стійкість. Одержують алюміній із чорної породи (бокситу) в електропечах.
Номер слайду 4
Застосування алюмінію
Номер слайду 5
Мідь Метал рожево-червоного кольору, м'який, піддається холодному протяганню; густина – 8,3-8,9 г/см3 Плавиться за температури 10830 С. Має високі тепло- та електропровідність. Добре чинить опір корозії. Піддається як холодній так і гарячій обробці. Легко згинається, сплющується, кується. Одержують мідь із руди – мідного колчедану.
Номер слайду 6
Застосування міді Мідь — як конструкційний матеріал, для виготовлення апаратури, електропроводів, речей домашнього вжитку, інструментів, художніх виробів, а також для добування її сплавів — латуні та різних видів бронзи.
Номер слайду 7
Цинк Метал синювато-білого кольору; густина становить 7,13 г/см3 Плавиться за температури 4200 С. Добре піддається куванню і прокатуванню в тонкі листи. Стійкий до корозії.
Номер слайду 8
Застосування цинку. Цинк використовують як антикорозійний матеріал, ним покривають вироби зі сталі та заліза (цинкування), а також як конструкційний матеріал для цинкографії анодів, використаних в електролізерах і в гальванічних елементах (батарейках).
Номер слайду 9
свинець. Метал синювато-сірого кольору, м'який, ковкий; густина становить 11,34 г/см3 Плавиться за температури 3270 С. Легко ріжеться і прокатується. Стійкий до корозії.
Номер слайду 10
Застосування свинцю. Свинець використовувалося для виробництва посудин, водопостачальних труб. Сьогодні свинець застосовується для виробництва кришталю, фарб, емалі, різних металевих виробів (складова частина сплавів), а також акумуляторів.
Номер слайду 11
олово. Блискучий метал сріблясто-білого кольору, м'який і пластичний; густина становить 7,31г/см3 Під час згинання видає характерний тріск. Плавиться за температури 2320 С. За температури 13,20 С біле олово перетворюється на порошок (потрібно зберігати у теплому приміщенні). Стійке до впливів хімічних речовин.
Номер слайду 12
Застосування олова. Олово має широке застосування завдяки своїй м'якості, ковкості, хімічній стійкості і здатності давати високоякісні стопи (наприклад, бабітів для вальниць, що працюють при великих ударних навантаженнях). Використовують для виробництва білої жерсті і фольги. До основних галузей споживання олова належать: харчова (40%), авіаційна, автомобільна, суднобудівна і радіотехнічна промисловість, а також гальванопластика, скляна і текстильна промисловість.