Концепція педагогіки. Шалви АмонашвіліПідготувалакласний керівник 11-Б класу. Опорного закладу Старожадівський ліцей. Тамара Гринчук
Номер слайду 2
Система виховання та навчання за Ш. Амонашвілі – це "педагогіка цілісного життя дітей та дорослих", яка будується на началах гуманності й віри в дитину, вихованні творчістю і співпрацею педагогів із дітьми, де в якості педагогів розуміються також батьки.
Номер слайду 3
Школа (скале) – це скелясті, тяжкі сходинки підйому, піднесення душі, котрі потребують сили волі, ретельності, відданості, вони "вчать керувати порядоком із хаосу". А носієм скале є вчитель, тобто вчитель і є школа, школа в ньому, а не поза ним. Ш. Амонашвілі
Номер слайду 4
Основні методичні підходи. Технологія навчання з шестилітлього віку
Номер слайду 5
Навчання, яке привчає постійно думати самостійно, слухати, перевіряти, критично сприймати всю інформацію, яка надходить, навчання з включенням типових помилок
Номер слайду 6
Все навчання стимулює активність і самодіяльність
Номер слайду 7
Формування у дітей здібностей до оцінки та самооцінки на основі безоцінкового навчання
Номер слайду 8
Вся виховна система побудована не за принципом підготовки дитини до життя, а на основі розуміння дитинства як найважливішого життєвого етапу, зі своїми складними проблемами і переживаннями, які педагоги повинні розуміти і приймати.
Номер слайду 9
Гуманна педагогіка заснована на Вірі. Три заповіді педагогіки: Віра у безмежність дитини; Віра в свою іскру Божу; Віра у силу гуманної педагогіки.
Номер слайду 10
Принципи Гуманної педагогіки :одухотворювати середовище навколо дитини;проявляти творче терпіння;прийми будь-яку дитину такою, якою вона є;будувати стосунки співпраці з дитиною;сповнюватися оптимізмом щодо дитини;відданість і щирість прояву дитини.
Номер слайду 11
Учитель має: Любити дитину. Розуміти дитину. Поповнюватися оптимізмом до дитини. Вірити в безмежність дитини, в свої педагогічні здібності, в силу гуманного підходу до дитини. Приймати будь-якого учня таким, яким він єРозуміти дітей, а це означає стати на їхню позицію. Не використовувати заборони, вони дітям непотрібні
Номер слайду 12
Особисті якості вчителя. Доброта. Відданість. Відвертість. Щирість
Номер слайду 13
Гуманна педагогіка – це педагогіка серця, це та, яка може наблизити дитину до пізнання самих себе. .
Номер слайду 14
Обов’язок вчителя– дати радість пізнання. Учитель – творець, який дозволяє дитині відкрити самого себе. Він віддається безкорисливо, щоб продовжити себе у своїх вихованцях, дати їм крила для польоту у життя.
Номер слайду 15
Сутність гуманної педагогіки Ш. Амонашвілі – турбота про долю Кожної дитини, про долю людства. Вчителі відповідають за дітей перед совістю і суспільством.