Доповідь до презентації "Користь і шкода сірчаного мила для шкіри"

Про матеріал

Матеріал містить цікаву та корисну інформацію про користь і шкоду сірчаного мила для шкіри, його хімічний склад, властивості та застосування.

Перегляд файлу

Слайд 1.

Користь і шкода сірчаного мила для шкіри

Слайд 2. З історії мила

Стародавні єгиптяни та греки вмивалися сумішшю рослинних компонентів (деревна зола, порошок кори дерев, рослина мильнянка) в поєднанні з тваринним жиром, що поклало початок миловарінню. Грецький лікар Клавдій Гален (II ст. до н. е.) в наукових працях описав мило, вказавши, що воно очищає від забруднення не тільки одяг, але і тіло.

Слайд 3. Встановлення складу мила

1808 року французький хімік Мішель Ежен Шеврель (1786—1889) встановив склад мила. Мила — це солі (натрієві, калійні) вищих карбонових кислот, переважно стеаринової, пальмітинової з добавками барвників, ароматизаторів, антисептиків, екстрактів рослин. Натрієві солі є твердими милами, калійні – рідкими. Процес миловаріння полягає в нагріванні жирів з лугами (омилення жирів).

Слайд 4. Сірка — важлива мінеральна  речовина

Макроелемент Сульфур утворює просту речовину сірку. Сірка неметал, жовта кристалічна речовина. В організмі людини ця речовина міститься в шкірі, м'язах, суглобах, волоссі, нігтях. Вона широко застосовується в медицині, косметології. Її дефіцит в організмі людини може призвести до захворювань шкіри, волосся, нігтів. Сірку неспроста називають “мінералом краси”. Стародавні римляни були першими, хто виявив цілющі властивості сірки, почавши приймати сірчані ванни, щоб підтримувати красу і здоров'я шкіри. Багато тисяч років тому з її допомогою ефективно лікували екзему, грибок, а також такі неприємні захворювання, як коросту і псоріаз. Існує багато ліків і препаратів, які виробляються на основі сірки. Але є й альтернативний варіант — сірчане мило, що застосовується в лікувальних цілях, в складі якого, як не важко здогадатися, є сірка. 

Слайд 5. Сірка — необхідна речовина для дівчат та хлопців із жирною шкірою, з постійними запаленнями, з підвищеною чутливістю і такою хворобою шкіри як акне (вугровий висип). Акне, вуго́р — невеликий запалений вузлик (папула) на шкірі, часто надалі нагноюється, перетворюючись на гноячок (пустула). Є хронічною хворобою із запаленням сальних залоз. При недоліках сірки шкіра перестає утримувати баланс і починає посилено виробляти жир, через що постійний блиск і запалення. В такому випадку для підліткової і проблемної шкіри може підійти сірчане мило. Розглянемо докладніше, що являє собою сірчане мило. Яку користь воно принесе вашому здоров'ю?

Слайд 6. Склад сірчаного мила

Розглянемо основні компоненти:

-  сірка — головна складова, вміст якої коливається від 3% до 10%, зебезпечує дезінфікуючий ефект;

-  бета-гідрокислоти і саліцилова кислота — допомагають очистити пори і усунути запалення;

-  пальмова або оливкова олія та алое вера — живлять, заспокоюють, пом'якшують шкіру і володіють зволожуючим ефектом.

-  звичайна мильна основа і ароматизатори, які усувають різкий запах сірки. Всі компоненти натуральні, що дозволяє користуватися сірчаним милом без шкоди для здоров'я.

Слайд 7. Властивості сірчаного мила

Сірчане мило відноситься до категорії лікувально-профілактичних миючих засобів, володіє лікувальними властивостями, а саме:

-  підсушуючими;

-  антибактеріальними та протигрибковими;

-  антисептичними;

-  протизапальними;

-  очищуючими.

Відомо, що розчини мила завдяки мийним властивостям здатні видаляти до 60-90 % мікробної флори з інфікованих поверхонь.

Слайд 8. Вмивання обличчя з сірчаним милом

1. Зволожуємо мило, щоб отримати м’яку пінку на долонях.

2. Наносимо пінку на обличчя м’якими рухами, не розтягуючи і не розтираючи надмірно шкіру, щоб не пошкодити її і уникнути передчасних мімічних зморшок. Рухатися треба по масажних лініях.

3. Для більшого ефекту можна півхвилини потримати мило на обличчі, а після змити його теплою водою з-під крана.

4. Після вмивання нанести хороший зволожуючий крем, щоб уникнути пересушування шкіри.

Слайд 9. Хвилина релаксації

Слайд 10. Користь сірчаного мила

Основні переваги сірчаного мила: відлущує шкіру, покращує кровообіг, поглинає токсичні речовини, очищає шкіру від мікробів з її поверхні і зменшує запалення шкіри, нормалізує роботу сальних залоз, стимулює синтез волокон колагену та кератину, допомагає шкірі стати більш пружною і гладенькою, клітини починають швидше оновлюватися, що робить шкіру світлішою і рівнішою, здатне боротися з різними грибковими інфекціями на шкірі. Для досягнення хорошого результату сірчане мило застосовують щодня  вранці і ввечері від 1 до 8 тижнів.

Слайд 11. Протипоказання сірчаного мила

Сірчане мило не можна використовувати:

-  якщо на шкірі є відкриті рани або подряпини;

-  відразу після прийняття сонячних ванн;

-  в період вагітності і годування груддю, підготовки до вагітності;

-  при захворюванні нирок і печінки;

-  при захворюванні на цукровий діабет;

-  при інфекціях на ділянках шкіри;

-  при порушенні кровообігу;

-  дітям у віці до 2 років.

Слайд 12. Шкода сірчаного мила

Якщо ігнорувати ці протипоказання, можна отримати несприятливі наслідки: сухість шкіри, почервоніння і печіння шкіри, більш яскраво виражену алергічну реакцію. При попаданні мила в очі і на слизові оболонки необхідно терміново промити їх протягом 15 хвилин проточною водою. Якщо почервоніння і роздратування не проходять, потрібно звернутися до дерматолога.

Слайд 13. Застосування сірчаного мила з метою профілактики

Не рекомендується застосовувати більше 4-6 тижнів поспіль. Досить мити руки два рази на день. Якщо ви зібралися в похід або на прогулянку в ліс, сірчане мило може навіть служити захистом від укусів комах, зокрема кліщів і комарів —  досить напередодні вимити з милом відкриті ділянки шкіри.

Слайд 14. Висновок

Для лікувальних цілей краще використовувати мило з високим вмістом сірки до 10%, а в якості профілактики, або для очищення шкіри підійде 3%. В наш час такий миючий засіб вважається дуже ефективним при врахуванні його низької ціни.

Дякую за увагу!