19 квітня о 18:00Вебінар: Як організувати якісний урок літератури для учнів із кліповим мисленням

Презентація." Король Данило Галицький"

Про матеріал
Презентація містить 10 слайдів та інформацію про Данила Галицького( біографія, битви та цікаві факти)
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Король Данило Галицький

Номер слайду 2

Данило Романович Галицький (1201- 1264 р.)Він був сином князя Романа Мстиславовича, який помер через декілька років після його народження, залишивши вдову з двома малолітніми синами. Боротьба за престол була жорстокою, тому мати, переїхала разом з ними до Кракова. Звідти Данило подався в Угорщину, де виховувався при королівському дворі наступні 6 років.

Номер слайду 3

У 18-річному Данило зайняв князівський престол у Володимирі. Мав на меті об’єднання Галицько-Волинського князівства. Через внутрішні протиріччя між князями йому вдалось здійснити це лише у 1238 р., коли він захопив Галич. Столицею обрав місто Холм, де було менше боярів та, відповідно, менше сварок між ними.

Номер слайду 4

В 19 років (1223) – був одним з ініціаторів битви на Калці з монголо-татарами, який вважав, що захищати Батьківщину потрібно на далеких підступах, а не тільки на власній землі. На жаль, князя Данила підтримали не всі, і битва на Калці була програна

Номер слайду 5

1245 році відбулася битва на річці Сан. Князі Данило і Василько Романовичі протистояли польсько-угорській армії, князя Ростислава. Один з ворожих полків очолював угорський воєвода Фірлей, який хвалився перед військом, кажучи, що русичі ніколи не витримують довгого бою. Але він був покараний галицькими воїнами. Поразка іноземних армій було повною: воєвода Фірлей потрапив у полон і був там страчений.

Номер слайду 6

Він був єдиним серед українських князів періоду феодальної роздробленості, хто зумів об'єднати під своєю владою більшість етнічних українських земель. При ньому міжусобиці в наших землях практично закінчилися, а напади поляків, угорців, литовців і половців поступово відійшли в минуле.

Номер слайду 7

Урочиста коронація нового монарха Європи відбувалася в дорогочинському храмі Пресвятої Богородиці. Данилові на той час було 52 роки, а його держава була чи не найбільшою в тогочасній Європі – простягалася від Бугу аж до самого Дніпра.

Номер слайду 8

Вшанування пам'ятіУ Львові, Галичі, Тернополі та Володимирі-Волинському Данилу Галицькому встановлено пам'ятники.6 лютого 2012 року змінили назву «Міжнародний аеропорт «Львів» на «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького»«Міжнародне спортивне товариство Короля Данила»

Номер слайду 9

Факти. Він став першим та єдиним королем в історії України. Одним із його предків по лінії батька був сам Володимир Мономах. Серед родичів з боку матері - імператор Візантії Ісаак ІІ Ангел. У 1229 року під час облоги польського міста Каліш князь особисто проник за міські стіни для розвідки. Він перевдягнувся простим боярином, а обличчя закрив глухим шоломом. Почувши, як городяни на своїх зборах сперечаються, здавати їм місто чи ні, князь вийшов в центр і назвав своє справжнє ім’я, потім запропонував їм капітулювати перед ним особисто. Поляки, вражені такою сміливістю і благородством, погодилися і уклали мирний договір з хоробрим воїном

Номер слайду 10

Дякую за увагу!

pptx
Додав(-ла)
Garun Zvynoslava
Додано
27 жовтня 2019
Переглядів
5486
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку