Презентація "Короткі історичні відомості про спроби класифікації хімічних елементів"

Про матеріал

Презентація стане в нагоді учителю при проведенні уроку хімії у 8-му класі на тему "Короткі історичні відомості про спроби класифікації хімічних елементів". Містить портрети усіх вчених, що дали поштовх до створення Періодичної системи Д.І. Менделеєва.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Короткі історичні відомості про спроби класифікації хімічних елементів. Підготував: Пахолюк Ігор Вадимович. Учитель хімії ООЗ «НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» смт Голоби

Номер слайду 2

Прийом «Знаю-Хочу дізнатись-Дізнався»(учням пропонується перенести таблицю у робочий зошит та заповнити на початку уроку перші дві колонки){7 DF18680-E054-41 AD-8 BC1-D1 AEF772440 D}Знаю. Хочу дізнатись. Дізнався

Номер слайду 3

Що називають класифікацією?Класифікація – це поділ об’єктів (предметів, явищ, живих організмів, тощо) на певні групи, угрупування, класи, розряди за тими чи іншими ознаками.

Номер слайду 4

Антуан Лоран Лавуазьє – відомий французький вчений, вважається засновником сучасної хімії. Експериментально довів, що повітря це суміш різних за властивостями газів. Запропонував назву «оксиген» та довів закон збереження маси речовини. Один із засновників термохімії.

Номер слайду 5

Антуан Лавуазьє вперше склав перелік відомих на той час хімічних елементів (хоча частина з них була складними речовинами, наприклад, вода, вапно) Його великою заслугою, що використовується і у наш час, був поділ усіх відомих йому речовин на метали і неметали.

Номер слайду 6

А тепер давайте і ми спробуємо себе у ролі Лавуазьє, розташувавши в одну колонку метали, а в іншу – неметали.{21 E4 AEA4-8 DFA-4 A89-87 EB-49 C32662 AFE0}Si. PMg. He. Pb. Li. Sn. Ar. Fe. CNa. S

Номер слайду 7

Йоганн Вольфганг Деберайнер – німецький хімік. У 1817 р., проаналізувавши властивості й характерні ознаки відомих на той час хімічних елементів, вказав на наявність певних сімейств, що містили по три елементи (звідси назва «тріада»). style.colorfillcolorstroke.colorfill.type

Номер слайду 8

Закон тріад Деберайнера підготував основу для систематизації елементів, що згодом завершилось створенням Періодичного закону.

Номер слайду 9

Александр Еміль Бегуйє де Шанкуртуа в 1862 році запропонував систематизацію хімічних елементів, в основі якої лежала закономірність зміни відносних атомних мас – «земна спіраль» (vis tellurique) або «циліндр Бегуйє».

Номер слайду 10

Вчений наніс на бічну поверхню циліндра, розмічену на 16 рівних частин, лінію під кутом 45°, на яку помістив символи хімічних елементів (кожна точка відповідала тому чи іншому значенню відносної атомної маси). Таким чином, елементи, атомні маси яких відрізнялись на 16 або число кратне 16, розташовувались на одній вертикальній лінії.

Номер слайду 11

Систематизація де Шанкуртуа була важливим кроком вперед, але залишилась практично непоміченою аж до відкриття періодичного закону Дмитром Івановичем Менделеєвим.

Номер слайду 12

У 1864 р. англійський хімік Джон Александр Ньюлендс вперше розташував відомі на той час хімічні елементи за збільшенням їх атомних мас. Він помітив, що у такому ряду періодично відстежуються хімічно схожі елементи.

Номер слайду 13

Пронумерувавши елементи в цьому ряду і порівнявши номери з властивостями, він дійшов висновку, що кожен восьмий елемент є подібний за властивостями до першого. Аналогічно у музиці восьма нота в октаві є подібною до першої.

Номер слайду 14

Це відкриття Ньюлендс назвав «законом октав»: номери подібних елементів відрізняються на 7 або число кратне 7.

Номер слайду 15

У 1864 р. свою таблицю опублікував німецький хімік Юліус Лотар Майєр. Для систематики і класифікації окрім відносних атомних мас він оперував і валентностями елементів.

Номер слайду 16

Наряду з Менделеєвим, Майєр вважається творцем періодичної системи. Але на відміну від першого, він навіть не підозрював, що для деяких елементів атомні маси встановлені не вірно, що вносило певні помилки у його відкриття і не давало загальної картини щодо класифікації хімічних елементів.

Номер слайду 17

Встановіть відповідність між способами класифікації хімічних елементів та прізвищами вчених, що їх створили.{00 A15 C55-8517-42 AA-B614-E9 B94910 E393}АЛотар Майєр1 Спіраль. БЙоганн Деберайнер2 Таблиця. ВДжон Ньюлендс3 Тріади. ГЕміль де Шанкуртуа4 Октави

Номер слайду 18

Домашнє завдання Опрацювати §1 (ст. 5). Виконати завдання 4, 5 (ст. 11)

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
 1. Елистратова Наталья
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Гласова Ірина Валентинівна
  Дуже цікава презентація! Д'якую.
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. ГРИГА ВИКТОРИЯ
  Гарна презентація до уроку. Дякую!
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
24 липня 2018
Переглядів
3924
Оцінка розробки
5.0 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку