20 квітня о 19:00Вебінар: Мобінг (цькування) у педагогічному колективі: ознаки, юридичні аспекти, алгоритм подолання

Презентація "Країни Східної Азіїї - Китай"

Про матеріал
Презентація для лекційного типу навчання, як ілюстрований матеріал до змістовної частини з теми ;"Країни Східної Азії - Китай"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Китайська народна республіка. Економико – географічна характеристика

Номер слайду 2

Китай – країна Східної Азії. Площа – 9,6 млн. км2;Населення – 1 млрд 340 млн. ВВП на одну особу – 7544 дол. (94 місце).ІРЛП – 101 місце, що відповідає середньому рівню. Державний устрій: соціалістична народна республіка, унітарна країна із централізовано керованою економікою.

Номер слайду 3

Китай – стародавня цивілізація, яка не закінчила свої кола розвитку у далекому минулому. Зародившись у далеких тисячоліттях, вона продовжує себе, відтворює себе новим та новим поколінням, що приймають естафету предків.

Номер слайду 4

Китай межує з 12 країнами: Росія, Монголія, Казахстан,КНДР, Киргизстан, Таджикистан, Афганістан, Непал, Бутан, М`янма, Лаос, В`єтнам. Займає ¼ території Азії. На сході омивається морями Тихого океану: Жовтим, Східно - Китайським, Південно-Китайським. Географічне положення

Номер слайду 5

Номер слайду 6

РЕЛЬЄФ і КЛІМАТНа сході: Велика Китайська рівнина,Невисокі гори: Великий Хінган та Малий Хінган. На півночі: пустеля Гобі. На північному заході: Алтай, Тянь- Щань;Між Алтаєм і Тань-Шанем – Джунгарська рівнина. На заході: центрально – азійське плоскогір`я . На південному заході гори Кунь-Лунь, Тибет, Гімалаї. На півдні: острів Хайнань. В центральній частині: нагір`я Юнань-Гуйчжоуське.

Номер слайду 7

РЕЛЬЄФ і КЛІМАТНа північному сході: східно-китайське нагір`я, невисокі гори Великий Хінган та Малий Хінган

Номер слайду 8

На північному заході: центрально – азійське плоскогір`я та гори Алтай і Тянь-Шань,. На південному заході: Кунь-Лунь

Номер слайду 9

ПІВДЕННИЙ КИТАЙ Южный китайский Гуанси-Чжуанский автономный район

Номер слайду 10

Клімат країни – основа сільського господарства. Переважно континентально – мусонний. На півдні – субтропічний; ¾ території розташовано у відносно сприятливих кліматичних умовах. На півночі взимку t⁰ знижується до -30ͦ ⁰,на півдні - +18 ⁰С. В літку +20 і +29 відповідно. Опади: на півдні – 2000мм/рік; на півночі – 400мм/рік.

Номер слайду 11

Природно-ресурсний потенціал. Земельні ресурсиЄ майже всі види грунтів. Основні грунти землеробних районів – світлі лучні та червоноземи. Лісові ресурси: 1/8 території займають ліси:хвойні, листяні помірного поясу, листопадні субтропічного і дощові тропічного поясів.

Номер слайду 12

Лісові ресурси: 1/8 території займають ліси: хвойні і листяні помірного поясу; листопадні субтропічного і дощові тропічного поясів

Номер слайду 13

Природно-ресурсний потенціал. Водні: Займає 4-те місце у світі за обсягами поверхневих вод. Великі річки: Янцзи, Хуанхе, Амур. Багато каналів (у тому числі найбільший у світі – Великий канал). Велика кількість озер, 12 з яких із площею понад 1 тис. км2. Янцзи

Номер слайду 14

Хуанхе

Номер слайду 15

Амур

Номер слайду 16

КОРИСНІ КОПАЛИНИНа північному сході країни щити давньої Китайської платформи багаті на сировину для чорної металургії: Залізна руда (але не високої якості). Марганцеві руди

Номер слайду 17

Китай займає друге після США місце у світі за обсягом підтверджених запасів вугілля всіх типів. Бл. 95% з них зосереджено в провінціях Шаньсі, Шеньсі, Хейлунцзян, Гуйчжоу, Хенань, Аньхой, Юньнань, Шаньдун, Хебей і в автономних районах Синьцзян-Уйгурському і Внутрішній Монголії. Китай багатий на кам'яне вугілля, і розміщено воно вигідно. Його поклади є в усіх головних районах, крім Південного Китаю. Майже половину вугілля видобувають у провінції Шаньсі, де знаходиться один з найбільших у світі вугільних басейнів (його можна порівняти з Аппалачським у США чи Кузнецьким у Росії). Значною є частка Дунбею, Нижньої та Середньої Янцзи.

Номер слайду 18

1 місце у світі за запасами: Вольфраму ( W),Олова ( Sn - станум),Сурьми (Sb-стибій,),Цинку (Zn),Магнезіту (магнієві руди),Рідкоземельних елементів ( Sc, Y, La та лантаноїди).6 місце у світі за запасами золота. Значні запаси кам`яного вугілля, нафти, газу, залізних руд.80 видів неметалевих корисних копалин. МІНЕРАЛЬНІ РЕСУРСИ Сурьма

Номер слайду 19

Вольфрам – 83% від світового видобутку. Олова – 60%. Значні запаси ртуті, сурьми, міді, алюмінієвих і поліметалевих руд . Покладами руд для кольорової металургії вирізняється пояс низьких гір на південному сході та півдні Китаю.(Вольфрам вважається самим тугоплавким з металів. Його застосовують для легування сталі, як основу для сплавів вольфраму, в електротехніці та радіоелектроніці тощо).

Номер слайду 20

Китай -експортер олова. Китай — світовий лідер по виробництву і експорту олова. У 2003 р.. Найбільші розробки олов'яних руд зосереджені в пров. Юньнань, в рудному районі Гецзю і в Гуансі-Чжуанському автономному районі. Велику частину олова добувають з розсипів відкритим способом (бл. 80%). 

Номер слайду 21

Видобуток золота і срібла За виробництвом золота (156 т/рік) К. займав у 1999 р. 5-е місце у світі; у 2000 р. К. видобув 180 т, а у 2001–185 т золота і перемістився на 4-е місце у світі. Осн. район розробки — Шаньдунський п-ів, де зосереджено ~50% виробництва золота. Великими постачальниками золота є також півн. райони пров. Хейлунцзян, сх. частини пров. Гірін, зах. пров. Хунань, півн. пров. Хебей і центр. частини автономного району Внутр. Монголія. 

Номер слайду 22

Китай є імпортером алмазів. Алмази попутно із золотом видобувають в басейні ріки Юаньцзян (провінції Хунань і Гуйчжоу), а також в районі Чанте. і Тибетському автономних районах. Великі родов. бірюзи відомі в Тибеті, нефриту в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі і гірського кришталю в пров. Гуандун. Нефрит — традиційний ювелірно-виробний камінь, що широко застосовується для виготовлення різьблених виробів. Видобуток дорогоцінних і виробних каменів. 

Номер слайду 23

З нерудної сировини є значні ресурси кухонної солі (провінція Сичуань). Також її добувають також з морської води. На півночі є поклади графіту і калійних солей. На півдні – азбесту і фосфоритів

Номер слайду 24

НАСЕЛЕННЯ КИТАЮЧиельність населення – 1 385 599 307 Чоловіків – 51,2%Жінок – 48,8%Населення нерівномірно розподілено по території країни: на схід від умовної лінії від міста Хейхена до міста Тенчун на Юнані, на площі не набагато більше 1/3 території країни зосереджено близько 90% всього населення, а середня щільність населення тут перевищує 170 чол/км.кв.

Номер слайду 25

НАСЕЛЕННЯ КИТАЮНаселення багато чисельне і складає майже п`яту частину людей всій планети (1млрд.340млн). Останні роки (з 2006р) демографічна ситуація перейшла на І тип відтворення населення через демографічну політику обмеження народжуваності. Середня довго тривалість життя – 73,5р. Характерні активні міграції (як внутрішні, так й зовнішні).

Номер слайду 26

Номер слайду 27

ДЕМОГРАФІЧНА ПОЛІТИКА А дітей з 2006 китайці заводять не більше двох, в силу закону і обставин. У сільській місцевості буває більше дітей, але сільська місцевість Китаю це взагалі окрема історія. Китайські селяни нагадують людей, що вийшли з далекого минулого, вони багато і важко працюють, тільки заради того, щоб вижити, просто вижити…

Номер слайду 28

Для Китаю характерним є глибоке розшарування суспільства на бідних і багатих. Місцяне. Сіляне

Номер слайду 29

Китай – країна контрастів. Сміттєприбиральна машина

Номер слайду 30

ГУСТОТА НАСЕЛЕННЯ ТА УРБАНІЗОВАНІСТЬ (52%)СЕРЕДНЯ -120 осіб/м2 МАКСИМАЛЬНА -140 осіб/м2 ГОНКОНГ- МЕГАПОЛІС З НАСЕЛЕННЯМ У  7 055 071 осіб

Номер слайду 31

НАЙБІЛЬШІ МІСТА КИТАЮМетропольний регіон. Населення(2009)Шанхай17.783.119 Пекін12.230.029 Гонконг9.102.043 Чунцін7.707.124 Шеньян6.580.330 Тянцзін6.388.626 Гуанчжоу5.711.518 Сіань5.131.652 Ханчжоу4.917.366 Харбін4.884.798

Номер слайду 32

УРБАНІЗАЦІЯ – 52% Южный Китай. Гуанчжоу

Номер слайду 33

СТРУКТУРА ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

Номер слайду 34

СТРУКТУРА НАСЕЛЕННЯНАЦІОНАЛЬНА91,5%-КИТАЙЦІ (ХАНЬЦІ). Решта: тибетці, чжуани, маньчжури, уйгури, монголи, казахи. РЕЛІГІЙНА

Номер слайду 35

Мовна структура. Більшість мов Китаю належать до синотибетської мовної сім'ї, якими розмовляють близько 29 етносів.  Серед них найуживанішими є Мандаринський (ним розмовляють близько 70 % населення), У (шанхайський), Юе (кантонська мова), Мін, Сян, Ган та Хакка. До некитайських мов відносяться мови чжуан (тайців), монголів, тибетців, уйгурів (тюрків), хмонг і корейців. Ними розмовляють етнічні меншини.

Номер слайду 36

Економіка. Китай одночасно є космічною ядерною державою і традиційно – аграрною країною. За виробництвом ВВП Китай поділяє перше-друге місце в світі (разом із США). Економіка зберігає свою багатоукладність. Ринкова економіка в Китаї будується під керівництвом Комуністичної партії (КПК) на основі п’ятирічних планів. Економічні реформи почалися з аграрного сектору, де селянам було надано можливість довгостроково орендувати землю та обладнання. За умов високих темпів економічного зростання економіка має екстенсивний характер. ВВП на душу населення у 2010 р. досяг 7544 $. Доля іноземних інвестицій в економіку країни дуже висока, майже 80 % всіх іноземних інвесторів є етнічні китайці («хуацяо»), що проживають за кордоном. Китай упевнено посідає друге місце після США за обсягами залучених іноземних інвестицій. Однією з характерних рис економічних реформ Китаю є їхній еволюційний характер та відсутність елементів «шокової терапії».

Номер слайду 37

Енергетика Китаю. Виробництво комерційних видів палива та енергії в абсолютному вимірі є одним з найбільших у світі: вугілля — 1300 млн т (перше місце в світі), нафти — 150 млн т, природного газу — 17 млрд м куб., електроенергії — 1000 млрд к. Вт•год. на рік. Разом з тим, в Китаї все ще значну роль відіграють некомерційні види палива та енергії: дрова, відходи рослинництва, кізяк (свинячий гній), мускульна сила тварин та людини. 

Номер слайду 38

Енергетика: За обсягами виробництва електроенергії посідає 2-е місце у світі. ТЕС – 75% виробництва електроенергії. ГЕС – 20%. АЕС – 5%. ОСНОВОЮ ГОСПОДАРСТВА Є ЕНЕРГЕТИКА

Номер слайду 39

Використовуються нетрадиційні методи видобутку енергії

Номер слайду 40

Чорна металургія базується на покладах власної сировини, тому концентрується переважно у двох районах: Північно-Східному (Ань-Шань, Фушунь, Шеньян) і Східному (Баошань, Ухань). Хоча Китай вийшов на перше місце у світі за виробництвом сталі, він не забезпечує власних потреб у прокаті, тому імпортує труби, дроти, тонкий лист.

Номер слайду 41

Кольорова металургія розвивається на південному сході біля родовищ кольорових металів. Центри виробництва кольорових металів зосереджено на півдні та південному сході країни (у провінції Юньнань – мідь і олово, у провінції Хунань – олово, алюміній, свинець, цинк). Власного продукту не вистачає, бо попит вище.

Номер слайду 42

Машинобудування випускає різноманітну продукцію, хоча має низьку продуктивність праці. Основними залишаються важке та залізничне машинобудування, верстатобудування, військова техніка. Зростає автомобілебудування.

Номер слайду 43

МАШІНОБУДУВАННЯЗабезпечує потреби країни на 75%. Найбільша концентрація підприємств у великих містах приморської зони.1-е місце у світі за виробництвом автомобілів, телевізорів. Постійне вдосконалення технологій засобів зв`яку.

Номер слайду 44

Країна. Китай. Кількість автомобілів для особистого користування10383831 Кількість автомобілів для неіндивідуального використання3407163 Всього за 2015 р13790994 Зміни в порівнянні з попереднім роком,%+48,3

Номер слайду 45

СУДНОБУДІВНИЦТВОУ Китаї випускають кораблі переважно в морських і річкових портах - Шанхай, Далянь, Гуанчжоу, Ціндао, Теньцзін, Ухань, Чунцін, Харбін.

Номер слайду 46

Виробництво велосипедів. Китай займає 1-е місце у світі за виробництвом велосипедів

Номер слайду 47

ЛЕГКА ПРМИСЛОВІСТЬ – важлива частина економіки країни. Найважливіша галузь – текстильна. Китай — найбільший у світі виробник бавовняних тканин, значний також обсяг виробництва шовкових та вовняних тканин. Місцева сировина відіграє вирішальну роль. Проте частину бавовни довозять, як і вовну з Австралії. Шовк, текстильні вироби і готовий одяг — важлива стаття китайського експорту. Китай — батьківщина шовківництва, і вироблені тут з натурального шовку тканини цінуються в усьому світі. 

Номер слайду 48

В Китаї виробляють значну долю світового виробництва одягу та взуття

Номер слайду 49

Актуальними залишаються кустарні виробництва: порцеляна, одяг взуття, килими, циновкі, вишивання шовком, різьба по дереву та камінням.

Номер слайду 50

Структура вантажних перевезень має такий вигляд: 48% припадає на залізничний транспорт, 28% — на автомобільний, 19% — на водний, більше 5% — на трубопровідний. Основний обсяг вантажопотоків зосереджений у східній частині Китаю.    Довжина залізничних колій — понад 60 тис. км, автомобільних шляхів — 965 тис. км, водних шляхів — 110 тис. км. На 1 тис. км2 припадає 6 км залізничних доріг (66-й показник у світі). Залізничний транспорт продовжує відігравати головну роль у перевезенні вантажів на далекі відстані усередині країни. Створення високошвидкосних ліній є приоритетним напрямком

Номер слайду 51

Китайський автобус, що не боїться пробок. ТРАНСПОРТ

Номер слайду 52

Такси в Китае

Номер слайду 53

Транспорт на монорельсах

Номер слайду 54

Міський транспорт в Китаї

Номер слайду 55

У 2010 році залізничні колії Китаю вийшли на друге місце у сіті за довжиною

Номер слайду 56

Китайський пасажирський лайнер

Номер слайду 57

Велорикші – популярний транспорт в Китаї

Номер слайду 58

 постачальник рису, пшениці, сої, бавовни, чаю, різноманітних овочів, свинини і птиці. Вирощують по два-три вражаю

Номер слайду 59

Номер слайду 60

РОСЛИННИЦТВО За різноманітністю продукції займає 1-ше місце у світі. Площа ріллі становить 110 млн га (7% світової ріллі). На рослинництво припадає 60% валової продукції сільського господарства. Основна зернова культура – рис. Ячмінь-1-ше місце у світі. Пшениця, кукурудза, просо, гаолян. Арахіс – 1-ше місце у світі. Бавовник – 1-ше місце у світі. Цукрова тростина, цукровий буряк, джут, чай., овочи, фрукти

Номер слайду 61

ТВАРИННИЦТВО У Китаї традиційно склалося два типи тваринництва. Перший пов'язаний із землеробством і має підсобний характер: в землеробських рівнинних районах розводять переважно свиней, тяглову рогату худобу, птицю В західних районах поширене екстенсивне кочове чи напівкочове скотарство. Близько 90 % виробництва м'яса припадає на свинарство. 

Номер слайду 62

Рибальство – традиційно важлива галузь сільського господарства Китаю

Номер слайду 63

 КНР займає третє місце в світі за виловом риби й виробництвом рибопродуктів. 

Номер слайду 64

Розвинуті технології аквакультури

Номер слайду 65

Номер слайду 66

Рибалка у прибережних водах Китаю

Номер слайду 67

ОСВІТА В КИТАЇТермін початкової освіти вї Китаї становить 6 років. Головне місце серед початкових навчальних закладів займають загальноосвітні шестирічні початкові школи з повним навчальним днем. У програму навчання в Китаї включені: ідейне і моральне виховання, рідна мова, політика, історія, географія, фізика, хімія, біологія, фізкультура, музика, мистецтво, фізіологія і гігієна, трудові навички тощо.

Номер слайду 68

ОСВІТА: Школярі піднімаються по небезпечним дерев'яних сходах в селі Чжан Жіаван, Південний Китай.

Номер слайду 69

ВІДПОВІДАЛЬНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ІСПИТІВ Вступ до ВНЗ - справжнє свято для талановитого випускника середньої школи вищого ступеня: конкурси в окремі університети досягають 200-300 чоловік на місце. 

Номер слайду 70

Наука. Розвиток науки у Китаї має глибокі історичні коріння. Наприклад Першими винайшли компас китайці. Саме в Китаї вперше з'явилися папір,  шовк, друкарство, порцеляна, парашут, механічний годинник і це далеко не все. Китай з очевидних причин має найчисленнішу кількість науковців та інженерів у світі. Зараз КНР витрачає більше грошей на досліди і розвиток науки, ніж Європа, і у 2020 році китайці мають перегнати США. Китай завершує будівництво найбільшого телескопу у світі

Номер слайду 71

Розробка родовища так званого "пального льоду"  розпочинає повноцінний видобуток газогідратів із підводного морського родовища на дні Південно-Китайського моря. Китай оценив запаси газогідратів у 80 млрд тонн

Номер слайду 72

Космічна діяльність Китаю - це не змагання з іншими державами, а самостійна наукова програма освоєння космосу

Номер слайду 73

Китай має найчисельнішу армію світу і є ядерною державою. Армія Китаю характеризується високою дисципліною та стійкістю до випробувань.

Номер слайду 74

Номер слайду 75

Номер слайду 76

Високими показниками майстерності відрізняються китайські спортсмени. Вони здатні удосконалювати досягнення до рекордних показників.

Номер слайду 77

Традиційними стравами в Китаї є блюда, що приготовлені не тільки із свинини, птиці, риби й борошна, а й з насекомих і молюсків.

Номер слайду 78

Номер слайду 79

ВИСНОВОК: На сьогодні Китай став найбільшим у світі виробником товарів, змістивши з лідируючої позиції США, які займали її протягом 110 років з початку XIX століття. Різноманітні товари з Китаю поставляються в більш ніж 70 країн і регіонів світу. Звання "фабрики світу" закріпилося за КНР вже давно. Піднебесна займає позицію світового лідера у виробництві величезної кількості товарів. Електричні машини та обладнання, одяг та взуття, іграшки та меблі є найбільш затребуваними виробами для споживачів у всьому світі. А лідером з виробництва всіх цих товарних позицій є Китай. Весь світ знає такі компанії, як: Марка Lenovo відома на світовому ринку як найбільший виробник ноутбуків. Ось всередині країни компанія є досить успішним виробником мобільних телефонів. Серед китайських брендів побутової техніки можна виділити Haier, Hisense, Gree, Midea, ВВК, TCL, Galanz. Haier – один з найбільших виробників побутової техніки в світі, лідер з виробництва холодильників і найбільш популярний китайський бренд після Lenovo на світовому ринку. Компанія створена в 1984 р. і випускає мікрохвильові печі, телевізори, кондиціонери, пральні машини, а також мобільні телефони та сонячні генератори, комп'ютери і ноутбуки. Haier відома високою якістю і сучасним дизайном, завдяки чому компанія успішно конкурує зі світовими брендами. З китайських автомобільних брендів на увагу заслуговують Dongfeng, BYD, Geely. До числа кращих телекомунікаційних брендів увійшли Huawei, ZTE, TCL. Huawei – транснаціональна корпорація, що складається з 100 філій в усьому світі. Продукцію Huawei Technologies становлять абонентські пристрої, телефони початкового рівня, смартфони та інтернет-планшети.

pptx
Додано
20 березня 2020
Переглядів
752
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку