Презентація "Критичне мислення на уроках геогафії" є методичним порадником для вчителя, який допоможе розробити сценарій ефективного уроку
У презентації узагальнено досвід роботи з інноваційної технології. Описана методика застосування прийомів і методів, що сприяють розвитку критичного мислення.
Критичне мислення – складне й багаторівневе явище. Мислити критично означає вільно використовувати розумові стратегії та операції високого рівня для формулювання обґрунтованих висновків і оцінок, прийняття рішень.
З педагогічної точки зору критичне мислення – це комплекс мисленнєвих операцій, що характеризується здатністю людини: аналізувати, порівнювати, синтезувати, оцінювати інформацію з будь-яких джерел; бачити проблеми, ставити запитання;висувати гіпотези та оцінювати альтернативи; робити свідомий вибір, приймати рішення та обґрунтовувати його.
Розкриті такі прийоми та методи критичного мислення: 1. Вчимося розуміти інформацію; 2.Вчимося читати критично "Читання із маркуванням тексту"; 3. Вміти ставити запитання - це важливо; 4. Прийом "Модель 6W"; 5. Методичний прийом "Синквей"; 6. Прогнозування за ілюстрацією; 7. Ромашка Блума; 8. Методичний прийом "Ретроальтернативістики"; 9. Табличний метод - порівняльна таблиця; 10. Розв'язування проблемних ситуацій; 11.Географічна задача - один із видів творчих завдань; 12. Кластер, як один з методів критичного мислення; 12. Методика "Бортовий журнал"; 13. Методичний прийом "Мозковий штурм"