Презентація Критичний аналіз джерел історичної інформації

Про матеріал
Презентація до теми Критичний аналіз джерел історичної інформації. 5 клас, допоможе розкрити методи дослідження історичних джерел, містить посилання на вправи
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Критичний аналіз джерел історичної інформації.

Номер слайду 2

Організаційний момент. Гарно й зручно ми сідаєм,Про комп’ютер все вивчаєм. Про історію згадаєм,У минуле вирушаєм. Будь уважний, починаєм!

Номер слайду 3

Перевіряємо д.з.https://wordwall.net/uk/resource/599354372. Повідомлення теми. Відкривайте ваші зошити та запишіть дату і тему уроку.

Номер слайду 4

Оповите таємницями минуле завжди викликало жвавий інтерес у дослідників. Завзяті шукачі таємниць, долаючи чисельні перешкоди, відшукували старовинні речі (артефакти), розшифровували написи давно забутими мовами. І, звісно, намагалися поділитися радістю відкриттів зі світом. Але відразу постає безліч питань. Чи всі вони достовірні? Як розрізнити, що є правдою, а що вигадкою чи перекручуванням? Як їх переповідати, щоби було достовірно та зрозуміло?

Номер слайду 5

Перше, що має уміти дослідник історії, — це здобути свідчення про події. Вчені перевіряють їхню достовірність – те, наскільки точно вони можуть допомогти у відтворенні минулого. Також інформацію з різних джерел доведеться пов’язати з часом та місцевістю, згрупувати та зіставити з подібними явищами. Це допоможе відкинути недостовірні свідчення й упереджені думки.

Номер слайду 6

Наступний крок…Наступний крок — відібрати серед різнорідної інформації ту, яка важлива для конкретного дослідження. Відібране необхідно розтлумачити, тобто пояснити, які зв’язки поєднують різні події, з чого усе почалося, до чого йшло і чим завершилося. Заключение 1 Заключение 2 Заключение 3 Український історик Михайло Грушевький. Фото.

Номер слайду 7

Фізкультхвилинка. Ми – історики веселіКрутимось на каруселі. Трохи вправо, трохи вліво. Ми гойдаємось красиво. Раптом почали стрибати,Щоб не знали мама й тато. Пострибали, пошумілиІ на місце тихо сіли.

Номер слайду 8

Далі дослідник має зробити висновок про достовірність минулих подій, які досліджувалися. Тільки за умови, що його пояснення історії правдиві, історик має право публікувати своє дослідження.

Номер слайду 9

Історичний словникІнформація- дані про навколишній світ. Факт – подія, достовірність якої доведена. Судження- думка про що-небудь, погляд на щось.

Номер слайду 10

Робота з історичними джерелами. Дослідження починається з установлення всіх історичних джерел, за допомогою яких можна відтворити минуле. Знайдені джерела перед використанням ретельно вивчають, перевіряють їхню надійність і достовірність. Для більш повного відтворення інформації про минуле вчені порівнюють дані з різних історичних джерел і лише потім роблять висновки й узагальнення.

Номер слайду 11

Алгоритм дослідження історичних джерел1. Основна інформація. Що це за джерело? До якого типу належить?2. Час і місце створення. Коли і де було створено джерело?3. Автор або творець. Хто створив джерело? Яка його роль?4. Призначення джерела. Для чого створили джерело? Кому воно призначене?5. Зміст джерела. Що зображено, написано або відображено?6. Контекст. Які подіï відбувалися під час створення?7. Надійність та обмеження. Наскільки достовірне джерело? Чи є перекручення?8. Значення для сучасностіЧого ми можемо навчитися з цього джерела?

Номер слайду 12

Дослідження історичних джерел - це захоплива подорож у минуле!Зацікавлення. Визначити тему, що вас цікавить. Пошук джерел. Знайти відповідні джерела в архівах, музеях. Аналіз. Застосувати алгоритм дослідження. Висновки. Сформулювати висновки, отримані з джерел.

Номер слайду 13

ВИСНОВКИ: Вивчення історичних джерел дає нам змогу відкрити багато сторінок нашого минулого. Саме завдяки їм ми знаємо те, що було в минулі давні часи, тому їхнє значення для історичної науки просто безцінне. Але навіть попри це історичні джерела треба розглядати з певною часткою скептицизму, ретельно перевіряючи їхнє походження та справжність.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Дякую за увагу!Д.з. параграф 3 (повторити). Виконати онлайн вправу на закріплення. https://wordwall.net/uk/resource/60442747/

pptx
Додано
13 листопада
Переглядів
33
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку