Презентація "Культура Стародавнього Риму"

Про матеріал
Презентацію "Культура Стародавнього Риму" можна використати на уроках художньої культури і мистецтва, літератури , історії.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Мистецтво Стародавнього Риму

Номер слайду 2

Культура Стародавнього Риму — другий етап античної культури. Вплив культури Стародавньої Греції на Рим не підлягає сумніву. Римська культура не копіювала грецьку, вона розвивала, поглиблювала досягнуте, а також привносила власні національні риси — практицизм, дисциплінованість, дотримання суворої системи. Найбільші завойовники старовини — римляни, підкоряючи різні народи, вбирали їх культурні досягнення, але при цьому зберігали й свої «домашні» звичаї.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Капітолійська вовчиця

Номер слайду 5

ЗАВДАННЯПригадаймо давньогрецьких богів-олімпійців

Номер слайду 6

Боги Стародавнього Риму

Номер слайду 7

Римські боги. Янус – бог воріт, дверей, бог будь-якого початку, серед римських богів стоїть на першому місці, зображають з двома обличчями. Фавн – бог пастухів, стад, бог, що бачить майбутнє, його голос чує римлянин у полях і лісах, коли раптово пронісся таємничий звук у повній тиші;Сільван – бог лісів, пугає вночі подорожуючих страшним криком, охороняє в лісі стада, сади, посіви землеробів;Вортумн – бог зміни пори року або осені, що несе багаті плоди землеробу і садоводу;Квірін – бог озброєних під час миру громадян, які готові у будь-який час піти на війну;Веста – богиня домашнього вогнища. Пенати – боги, що охороняють дім і комори, приносять благополуччя дому;Лари – боги – покровителі усієї родини. Геній – хранитель римлянина протягом всього його життя, розділяє з ним всі радості та біди. Боги смерті – богиня Морс віднімає життя у людини, бог Цекул закриває їй очі, відіймає душу з тіла – бог Відуус;Боги мани – приймають померлого у могилі

Номер слайду 8

ЗАВДАННЯПошуковець. Заповніть таблицю, віднайшовши імена римських богів, що відповідають аналогічним давньогрецьким

Номер слайду 9

За римськими легендами, Рим був заснований двома братами — Ромулом та Ремом, онуками царя Нумітора. Підступний брат царя Амулій поклав немовлят у кошик і вкинув у води Тибру, прирікаючи їх на вірну загибель. Брати були врятовані й вигодувані вовчицею. Вони заснували Рим, але посварилися. Рем був убитий, а Ромул став першим царем Рима. Його громадянами стали сабіни і латини, які називали себе римлянами, а також племена етрусків.

Номер слайду 10

Заснування Риму . Згідно з легендами, засноване у 753 р. до н. е. місцевими племенами, що розбили табори на семи пагорбах

Номер слайду 11

Традиційно починають відлік історії Стародавнього Риму з 8 ст. до н.е., від легендарної дати заснування Риму Ромулом і Ремом в 753 р. до н. е. До VI ст. до н. е. Рим являв собою поліс на чолі з царями. Символ Риму — бронзова статуя вовчиці  — виконана етруським майстром. Етруською була остання з царських династій.

Номер слайду 12

Для практичних римлян мистецтво було одним із засобів розумної організації життя , звідси — провідне місце архітектури. Римляни урізноманітнили будівельні матеріали : використали дуже міцний з'єднувальний вапняковий розчин, винайшли бетон . Римські архітектори і будівельники досконало освоїли і дуже широко використали арочну конструкцію , її розвитком стали склепіння купол . Римський форум, в центрі — колони храму Сатурна. Архітектура

Номер слайду 13

Римський Форум — площа в центрі стародавнього Рима разом з прилеглими будівлями.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Модель

Номер слайду 16

Тріумфальна арка

Номер слайду 17

Тріумфальна арка Костянтина Рельєфні зображення на арці Костянтина

Номер слайду 18

Акведуки

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Римський міст у Ріміні

Номер слайду 21

Аппієва дорога

Номер слайду 22

Вулиця у Помпеях, Італія. Дорога в Істрії

Номер слайду 23

Терми

Номер слайду 24

Терми (також бальні)— громадські заклади для миття та водних процедур у Ст. Римі

Номер слайду 25

Храм Мінерви на форумі Августа. Руїни храму Венери. Храми

Номер слайду 26

Пантеон

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Пантео́н — «храм всіх богів», будівля в Римі . Розташовується на площі Пьяцца-делла-Ротонда (Piazza della Rotonda). Відбудована після пожежі за правління імператора Адріана  близько 126 рокун. е. на місці храму того ж найменування, збудованого  в I ст. н. е. за правління  Августа.

Номер слайду 29

Колізей - найбільший амфітеатр у Римі. Його спорудження тривало протягом 8 років – із 72 до 80 року за наказом імператора династії Флавії, й мало за мету показати надзвичайну могутність імператорського роду. Спорудження амфітеатру розпочав  римський імператор Веспасіан  після перемоги в Юдеї, а завершив будівництво у 80-му році син імператора -  Тит.

Номер слайду 30

Колізей формою нагадує еліпс, всередині якого – арена такої ж форми. Це найграндіозніший античний амфітеатр:довжина його зовнішнього еліпса дорівнює 524 м, довжина арени - 85,75 м, її ширина - 53,62 м, висотайого стін - від 48 до 50 метрів. За таких розмірів він міг вміщати близько 50 000 глядачів. Колізей побудовано на бетонному фундаменті товщиною у 13 метрів. Архітектурне рішення - безліч входів розташовуються рівномірно по всьому периметру будівлі. Завдяки цьому публіка могла заповнити Колізей за 15 хвилин і залишити за 5 хв. Колізей мав 80 входів, з яких 4 -для вищої знаті. 

Номер слайду 31

Номер слайду 32

Номер слайду 33

Фрескове малярство і мозаїка — реалістичні, з багатою колірною гамою, з передачею об'єму і глибини простору — стали відомі після розкопок міст Помпеї і Геракуланома, знищених під час виверження вулкана Везувій у 79 р. н. е.

Номер слайду 34

pptx
Додав(-ла)
Бабій Олена
Додано
17 грудня 2023
Переглядів
105
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку