Позакласний захід розроблений спеціально до Тижня історії. Слід, використовувати з учнями старших класів, поза як матеріал охоплює цілісні знання історії, як громадянина України
РОЗРОБКА КВЕСТУ: «ІСТОРИЧНА ПОДОРОЖ КРІЗЬ СТОЛІТТЯ»ПОЗАКЛАСНИЙ ЗАХІД ДО ТИЖНЯ ІСТОРЇЇ10.10 -14.10.22 КЦПОММВИКЛАДАЧ: Олена Хита Кривоконь
Номер слайду 2
Мета квесту:* виховання учнів у дусі відданості Батьківщині та українському народу на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції. * виховання в дітей інтересу до української народної спадщини, зокрема до історії козацтва;* систематизація та узагальнення знань, отриманих на уроках історії, української літератури;* формування в учнів високих морально-психологічних якостей - рішучості, наполегливості, дисциплінованості та ініціативності, навичок працювати у команді, згуртованості в учнівських колективах;* організація змістовного дозвілля учнів. ПРИМІТКА: квест проводиться в умовах дистанційного навчання, без можливості організувати проходження станцій. ОБЛАДНАННЯ: невеликі аркуші різного кольору, різнокольорові ручки, зошит та інше.
Номер слайду 3
ПІДГОТОВКА ДО КВЕСТУ:- розробити завдання;- дібрати реквізити;- роз’яснити учням правила квесту;- дати попередні завдання учасникам квесту. ОРГАНІЗАЦІЯ КВЕСТУ:про проведення змагання потрібно повідомити учнів, батьків і вчителів, окреслити його тему та особливості проведення;кількість станцій має перевищувати кількість команд для того, щоб уникнути зіткнення команд на одній станції та витрачання часу;на кожній станції має бути доросла людина - ведучий, який слідкує за виконанням завдання на станції, оцінює правильність виконання та віддає команді конверт з наступною загадкою;слід визначити кількість і склад команд (роїв), що братимуть участь у квесті;рівень складності завдань, які розв’язуватимуть під час квесту учасники команд, має відповідати їхньому віку;дати учасникам квесту завдання: придумати для команд назви, гасло і обрати капітанів;
Номер слайду 4
Вступне слово: Указом Президента України 14 жовтня оголошено Днем українського козацтва. Це свято дуже важливе для нашого народу, адже козацтво відігравало вирішальну роль у становленні нашої держави. Народ будь-якої країни береже спогади про власне минуле, пишається своєю історією, перекази про звитяжні вчинки предків передаються із покоління в покоління. Тому бажаю сьогодні Вам успіхів і можливості дізнатися про свою державу якомога більше. Сценарій проведення квесту
Номер слайду 5
Станція 1 «Грошова»Завдання: встановити відповідь між історичними постатями та грошовими купюрами{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}1. Григорій Сковородаа. 50 гривень2. Михайло Грушевськийб. 100 гривень3. Іван Франков. 20 гривень4. Тарас Шевченког. 200 гривень5. Леся Українкад. 500 гривень
Номер слайду 6
Відповідь: 1-г;2 -а;3 -б;4 -в;5 -д
Номер слайду 7
Станція 2 « Загадкова хмаринка» Кожна команда має розгадати «хмаринку». Завдання командам:- Визначте, яке зі слів у кожній хмаринці є зайвим, обґрунтуйте свій вибір. - Дайте назву кожній хмаринці (для цього поміркуйте, якою темою об’єднана більшість слів хмаринки). - Складіть коротку розповідь за темою обраної хмаринки.
Номер слайду 8
Станція 3 «Загадок»1. Літописи доносять людям:«Хай місто матір’ю всім буде…»Своїм дружинникам й колегам. Так було сказано…
Номер слайду 9
ОЛЕГ
Номер слайду 10
Красним сонечком мене народ прозвав,У казках, легендах і билинах оспівав, Поділив усю країну я на 8 округів. На чолі яких поставив я своїх синів. А крім того. Знищив я поганство. Замість нього запровадив християнство.
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Щоб жили ви в мирі й дружбі, мої діти, Згідно складеного заповіту, Свою спадщину таким я чином вам заповідаю Ізяслава в Києві старшим серед вас лишаю Всеволода в Переяслав направляю, Де Деснянські луки, сіверян земля, Туди Святослава княжить посилаю я.
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Станція 3 « Історична математика»Кожна команда вирішує дві хронологічні задачі, оцінка завдання– 2 бали.1. Місто Рим виникло в 753 році до н. е. Скільки років від цієї події до наших днів минуло?
Номер слайду 15
(2022 + 753 = 2774 роки)
Номер слайду 16
Перші Олімпійські ігри відбулися в 776 році до н. е. Скільки років від цієї події до наших днів минуло?
Номер слайду 17
2022 + 776 = 2797років
Номер слайду 18
Станція 4 « Запитання з родзинкою »1. У Стародавньому Єгипті красивим вважалося жирне волосся, тому єгиптяни рясно змащували його жиром. У день похорону прийнято було посипати голову попелом. Одного разу під час похорону пішов дощ, і в цей момент, як свідчить історія, люди винайшли щось, що зіграло значну роль в житті людства.
Номер слайду 19
МИЛО
Номер слайду 20
Флешмоб (Учні читають по черзі по 1 рядку)Ми живемо у найкращій країні на Землі:із зеленими лісами і гаями,блакитними ріками і озерами,щедрими полями і садами. Ми – майбутнє України. Тож своїми знаннями, працею, здобутками піднесемо її культуру. Будемо гідними своїх предків!Україна — наш спільний дім!Любіть рідну землю!Бережіть волю і незалежність України!Поважайте наш народ і нашу мелодійну мову!Прагніть до єдності та порозуміння!Ми – це країна, велика, єдина,Ми – українці, наш дім – Україна!