Презентація " Лікарські рослини"

Про матеріал
В презентації фото та опис самих розповсюджених лікарських рослин на теріторії УКРАЇНИ.Містить інформацію о властивостях рослини та способах лікування.
Перегляд файлу

image

Лікарські рослини

- це...

image — рослини, органи або частини яких є сировиною для отримання засобів, що використовуються в народній, медичній або ветеринарній практиці з лікувальною або профілактичною метою.  Вони є джерелом для отримання різноманітних лікарських речовин. Понад 30 % усіх лікарських препаратів отримують з рослинної сировини. Рослини використовують для отримання алкалоїдів, серцевих глікозидів, вітамінів та ін. Найбільше лікарські рослини застосовуються в народній медицині.

Класифікація

imageдикорослі лікарські рослини(горицвіт весняний, конвалія звичайна, мучниця, брусниця, бобівник, глечики жовті, кмин піщаний, деревій звичайний, звіробій продірявлений, чебрець повзучий тощо);

imageлікарські рослини, що наявні у природі в недостатній кількості, культивуються для задоволення потреб фармації (валеріана лікарська, оман високий, беладона звичайна, вовчуг польовий, женьшень, обліпиха крушиноподібна, алтея лікарська тощо);

image лікарські рослини іноземного походження, акліматизовані та інтродуковані в Україні (шавлія лікарська, чебрець звичайний, наперстянка пурпурова тощо), Л.р., що відомі лише в культурі (м’ята перцева, ортосифон тичинковий, мак снодійний

(сорт олійний);

imageсільськогосподарські лікарські рослини (льон, гарбуз, мигдаль, гірчиця та ін.); культивовані лікарські рослини, які поділяються на польові (змієголовник молдавський, меліса лікарська, левзея сафлороподібна, лофант анісовий тощо), теплично-польові (катарантус рожевий, ерва шерстиста тощо), тепличні (алое деревоподібне, каланхое перисте), а також сортові селекційні, штамові мікроклоновані.

image


imageКонвалія звичайна

imageimageЛікарські препарати з конвалії у вигляді настоянок трави, настоїв, корглікону, крапель Зеленіна рекомендуються при серцевій недостатності, кардіосклерозі, пороках та неврозах серця. Конвафлавін марелін — при захворюваннях печінки, сечового та жовчного міхурів.

Росте в мішаних і листяних лісах.

Тіньовитривала рослина. Цвіте в травні.

imageДеревій звичайний

imageimageПрепарати деревію звичайного (переважно з трави) виявляють ефективну кровоспинну дію при легеневих, кишкових, гемороїдальних і носових кровотечах, при кровотечах з ясен і ран, а також при маткових кровотечах

Росте у мішаних лісах на галявинах, в чагарниках, на лісокультурних площах,

лісосіках, уздовж доріг. Надає перевагу сухим, недостатньо розвинутим типам ґрунтів.

image

image

Валеріана лікарська

imageimageКоріння і кореневища рослини мають седативний ефект — заспокоюють центральну нервову систему і пригнічують її збудливість. Препарати, отримані з валеріани, сприяють зниженню артеріального тиску і покращують діяльність серцево-судинної системи. Їх вживання надає слабкий жовчогінний ефект і стимулює роботу залоз шлунково-кишкового тракту. Валеріана — природний спазмолітик, тому використовується для зниження скорочень гладком'язових органів.

Трапляється у вільшняках, на сирих і заболочених луках, у сирих листяних і мішаних лісах.

imageБеладона звичайна

imageimageБеладона характеризується протиспазматичною та знеболюючою дією,    має здатність знижувати секрецію шлункових, слинних і потових залоз, паралізує акомодацію, розширює зіниці очей, зумовлює розширення бронхів при спазмах, прискорює роботу серця   і послаблює перистальтику кишок.

Росте в листяних лісах, між чагарниками, на молодих лісосіках переважно на відкритих місцях.

imageЖеньшень

imageimageПідтримує роботу імунної та ендокринної систем, знімає стрес, а також діє як природний афродизіак, зменшує фізичну і розумову втому та підвищує фізичну активність, володіє сильними протизапальними властивостями.

Женьшень росте поодиноко, зрідка невеликими групами у тінистих лісах, переважно на Далекому Сході

image

imageimageШавлія лікарська

imageЛистя та верхівки лікарської рослини проявляють протизапальну, антимікробну, в`яжучу, жовчогінну, регенеруючу, антиоксидантну, легку спазмолітичну та заспокійливу дію. Здатність шавлії допомогти в лікуванні різних хвороб, покращити стан шкіри та волосся здавна використовується в народних рецептах.

Шавлія лікарська родом з

Середземномор'я, в природі росте на сухих кам'янистих добре дренованих ґрунтах.

image

image


image

image

Змієголовник молдавський

image

Алое деревоподібне

imageimageВ медицині використовують розвинені листки і сік із них як послаблюючий та жовчогінний засіб, при послабленні зору, хронічному гастриті зі зниженою кислотністю, гострому риніті, закапуючи в ніс для підвищення стійкості організму проти інфекційних захворювань, із метою лікування опіків, гнійних ран, лишаїв, трофічних виразок, туберкульозу. Рослина має бактерицидні й бактеріостатичні властивості. Сабур — випарений, згущений і затверділий сік, який застосовують внутрішньо при різних видах запорів, для поліпшення травлення, збудження апетиту тощо.

Широко поширена в Південній і тропічній Африці

image

image

image

image

image

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Радченко Варвара
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pdf
Пов’язані теми
Основи здоров’я, Презентації
Інкл
Додано
11 серпня 2023
Переглядів
358
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку