Дати поняття учням про силует; значення форми; про основи композиції; навчити створювати узагальнений образ форми предметів і фону; розвивати та формувати почуття естетичного смаку, уяви, фантазії; бережливе ставлення до природи.
Тема: «Лінія та силует в рисунку. Пляма, силует, контур. Виявлення характеру форми предметів. Створення композиції: «Крилаті друзі».
Номер слайду 2
Мета: продовжити ознайомлювати учнів з видами оригінальної графіки, засобами виразності; дати поняття про значення лінії та силуету ; навчити створювати узагальнений образ та виразність форми предметів й фону; розвивати навички та вміння працювати графічними матеріалами; формувати творчу активність, уяву; виховувати бережливе ставлення до природи.
Номер слайду 3
Силует - особливий різновид графічної техніки, що зображає фігури та предмети суцільно, переважно у вигляді темної плями з виразним, чітким контуром – абрисом. Слово силует походить від прізвища французького діяча, що жив у XVIII ст. Одного разу на нього було зроблено карикатуру у вигляді тіньового профілю. Звали цього діяча Етьєн де Силует.
Номер слайду 4
В Європі мистецтво силуету широко розповсюдилось у XVIII ст. Обрі Бьордслей (1872- 1898)- британський художник - графік, ілюстратор, декоратор, поет, представник стилю модерн.
Номер слайду 5
Граф Ф. Толстой(1783- 1873) - російський художник, живописець, графік, скульптор. Силуетні композиції: «Полювання на оленя»; «Похід».
Номер слайду 6
Силуетними образами захоплювалося багато художників, в тому числі й українські митці. Г. Нарбут(1886- 1920) – художник – графік, ілюстратор, один із засновників та ректор Української Академії Мистецтв.
Номер слайду 7
Площинні однотонні зображення людини подібні до її тіні.
Номер слайду 8
Лінійний та силуетний малюнок тварин. Порівняння, співвідношення пропорцій. Характерні рухи тварин в статиці та динаміці.
Номер слайду 9
Інколи художники,щоб зображення вийшло точніше, виконували силует не суцільною плямою, а з білими проміжками між окремими його частинами.
Номер слайду 10
Силуети дерев: форма, будова. Подібність та відмінність.
Номер слайду 11
Створити декоративну композицію: «Крилаті друзі». Поетапність виконання композиції: *Продумати сюжет композиції (задум);*Підготувати тло( фон);*Нанести простим олівцем малюнок (ескіз);*Використати графічну техніку.