13 травня о 18:00Вебінар: Як навчати майбутніх програмістів: практичні кейси для уроків інформатики

Презентація "Лісове господарство"

Про матеріал

Презентація "Лісове господарство" є наочним супроводом уроку з даної теми. Вона демонструє розміщення на карті основних лісових поясів світу та лісових масивів України. Дозволяє порівняти лісозабезпеченість України, світу та своєї області. Реалізується змістова лінія "Екологічна безпека та сталий розвиток".

Зміст слайдів
Номер слайду 1

«Ліс – це особливий, безмежно добрий і безмежно щедрий організм, який не просить нічого для підтримки свого існування і який великодушно розсипає продукти власної життєдіяльності; він бере під захист усіх живих істот і пропонує тінь навіть лісорубові, який знищує його» (Будда)

Номер слайду 2

Ліси світу. Де на Землі сформувалися лісові природні зони?

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Яку функцію винують ліси?

Номер слайду 5

Ділова деревина – група лісових матеріалів, що виробляються з деревини для потреб виробництва і населення в круглому вигляді (лісоматеріали круглі). Включає всі асортименти круглого лісу за винятком паливної деревини.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Лісове господарство

Номер слайду 8

Що таке «лісові ресурси»Деревина. Живиця Гриби. Плоди. Ягоди Горіхи. Промислово-мисливські ресурси. Лікарські ресурси (мед…)Це:

Номер слайду 9

Лісозабезпеченість. Лісозабезпеченість. Площа лісів. Кількість населення=Лісозабезпеченість України10,4 млн. га : 42 650 000 осіб = 0,24 га на особу

Номер слайду 10

світу, якщо під лісом зайнято 4,1 млрд гектарів, а населення світу становить 7,4 млрд осіб4100000000 = 0,53 га/чол.7400000000 ОБЧИСЛІТЬ середню лісозабезпеченість Київської області, якщо землі лісового фонду становлять 745,9 тис. га, а кількість населення -1,746 млн осіб745900 = 0,43 га/чол. 1746674

Номер слайду 11

За Коберніком

Номер слайду 12

Лісистість. Лісистість. Площа лісів. Площа території=Лісистість України - 15,9 %

Номер слайду 13

Основні лісові пояси світу. Ліси північного поясу. Ліси південного поясу

Номер слайду 14

У північному поясі переважають хвойні породи

Номер слайду 15

ПІВДЕННИЙ ЛІСОВИЙПОЯС

Номер слайду 16

Вологі екваторіальні ліси (вічнозелені ліси) мають найвищу продуктивність, але їхня розробка ускладнюється тим, що дерева одного виду трапляються тут дуже рідко, та жарким і вологим кліматом. Найбільше запасів деревини в цьому поясі мають Бразилія, Індонезія, Венесуела, Конго.

Номер слайду 17

Ліси помірного поясу, особливо тайга, мають однорідний видовий склад, а переважання в них цінних хвойних порід вважається найкращою сировиною для целюлозно-паперової та лісохімічної промисловості. Найбільші запаси деревини помірного поясу сконцентровані в Росії, США, Канаді, Скандинавських країнах і на півночі Китаю. У більшості країн Європи і Північної Америки, завдяки величезній праці лісівників, розширюються як площі заліснених територій, так і запаси деревини.

Номер слайду 18

ПЛОЩА ЛІСІВ ЗА РЕГІОНАМИ СВІТУ (%): Африка – 21.6%Азія (без Росії) – 17,1%Європа (із Росією) – 45,7%Австралія то Океанія – 23,7%Північна Америка – 26,2%Південна Америка – 49 %

Номер слайду 19

ГЕОГРАФІЯ ЛІСОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ СВІТУПІВНІЧНИЙ ЛІСОВИЙ ПОЯСРосія (1-ше місце в світі за запасами)Північна Америка (США – 1-ше місце по заготівлі ділового дерева; Канада – 1-ше місце по заготівлі на душу населення) ;Західна Європа (Швеція, Фінляндія – “лісовий цех Європи”ПІВДЕННИЙ ЛІСОВИЙ ПОЯСПівденно-Східна Азія (Малайзія, Філіппіни, Індонезія експортують деревину в Японію);Тропічна Африка (Кот-Д'Івуар, Гана, Габон експорт в Європу);Бразилія експортує деревину в США, Європу)

Номер слайду 20

Целюлоза – головна складова частина оболонки рослинних клітин. Йде на виробництво

Номер слайду 21

Лісове господарство в Україні

Номер слайду 22

Висоцький Георгій Миколайович - видатний український вчений у галузі лісівництва, основоположник науки про ліс і лісову дослідницьку справу

Номер слайду 23

Київський картонно-паперовий комбінат в м. Обухові – одне з найбільших підприємств Європи з випуску картонно-паперової продукції, є частиною австрійської компанії Pulp Mill Holding. Основною сировиною для виробництва є макулатура. Потужність з переробки вторинної сировини становить понад 1500 т. на добу.

Номер слайду 24

З 1999 року – безперечний світовий лідер за обсягами виробництва найбільш екологічних паперових шпалер і динамікою оновлення асортименту. КОРЮКІВСЬКА ФАБРИКА ТЕХНІЧНИХ ПАПЕРІВСьогодні фабрика працює з багатьма відомими світовими постачальниками сировини, відвантажуючи свою продукцію не тільки в Україну, а й в усі частини СНД і багато країн Європи.

Номер слайду 25

Лісове господарство в Україні

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Які існують проблеми в лісовомугосподарстві?

Номер слайду 28

Номер слайду 29

Букові праліси Карпат є єдиним в Україні об'єктом, який віднесений до списку природної спадщини ЮНЕСКО. Це ліси, які ніколи не підлягали жодним рубкам. Тому тут можна побачити природні багатовікові різноярусні деревостани.

Номер слайду 30

Для раціонального використання лісових ресурсів потрібно:1) комплексно переробляти сировину;2) не вирубувати ліси в обсязі,що перевищує їхній приріст;3) виконувати лісовідновлювальні роботи;4) замінювати деревину іншими конструкційними матеріалами і джерелами палива.

Номер слайду 31

Збережімо ліс!ОБЛАСТЬ УКРАЇНИ, ЩО МАЄ НАЙБІЛЬШУ ЛІСИСТІСТЬ?ОСНОВНИМИ ЛІСОЗАГОТІВЕЛЬНИМИ РАЙОНАМИ ВУКРАЇНІ Є …ЯКІ КРАЇНИ НАЗИВАЮТЬ “ЛІСОВИМ ЦЕХОМ ЄВРОПИ”? НАЙБІЛЬШІ ЗАПАСИ ДЕРЕВИНИ ПІВНІЧНОГО ЛІСОВОГО ПОЯСУ ЗОСЕРЕДЖЕНІ …ЯКИЙ РЕГІОН СВІТУ МАЄНАЙБІЛЬШУ ПЛОЩУ ЛІСІВ?КРАЇНА, ЩО МАЄ НАЙБІЛЬШІ ЗАПАСИ ДЕРЕВИНИ?НАЙБІЛЬШІ ЗАПАСИ ДЕРЕВИНИ ПІВДЕННОГО ПОЯСУ ЗОСЕРЕДЖЕНІ В… ПОРІВНЯНО ІЗ СЕРЕДНЬОЮ СВІТОВОЮ ЛІСОЗАБЕЗПЕЧЕНІСТЬ УКРАЇНИ …ДО ЯКОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ НАЛЕЖИТЬ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО?

Номер слайду 32

7 = Н

Номер слайду 33

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:опрацювати параграф 16; повторити номенклатуру по корисним копалинам України.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.8
Відповідність темі
4.8
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 5
Оцінки та відгуки
 1. Яковлева Оксана
  Загальна:
  4.3
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  4.0
 2. Фурсова Ірина
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. Лупан Галина Павлівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 4. Олейник Татьяна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 5. Demianenko Vitalina
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
Показати ще 2 відгука
pptx
Додано
23 липня 2018
Переглядів
11101
Оцінка розробки
4.9 (5 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку