Літо - час не лише для оздоровлення та відпочинку дітей, а й для веселощів, фантазування, експериментів і нових вражень. Тож малят можна розважити яскравим Кольоровим тижнем.
Літо - час не лише для оздоровлення та відпочинку дітей, а й для веселощів, фантазування, експериментів і нових вражень. Тож малят можна розважити яскравим Кольоровим тижнем. Кожен день має відповідний колір: червоний, жовтий, синій, зелений. П’ятниця – різнокольоровий день для закріплення набутих знань.
Номер слайду 3
Колір – це продукт світла,що викликає емоціїЙ. Гете Кольори мають здатність зцілювати людину, змінювати її настрій і внутрішній стан, заспокоювати та стимулювати до дії, надати поштовх творчій думці, допомогти зосередитися. Колір впливає на підсвідомість не менш сильно, ніж вчасно сказане слово.
Номер слайду 4
Як організувати кольоровий тиждень:- Скласти план роботи на тижден, визначити черговість кольорів.- Заздалегідь подбати про оформлення групових кімнат відповідними кольорами.- Підготувати всі необхідні матеріали (картинки, фарби, пластилін, ігри, конструктори) відповідних кольорів.- Залучити батьків для забезпечення малюкам можливості вбиратися у відповідні кольори в певні дні.- Дібрати вірші, оповідання, пов’язані з різними кольорами.- Зарядитися позитивним настроєм і передавати його дітям.- Експериментувати й зацікавлювати, викликати в малюків бажання досліджувати таємниці кожного кольору.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
ВІВТОРОК – СИНІЙ ДЕНЬДидактична гра «Синій поїзд» Діти «складають поїзд» із «синіх» слів: волошка, слива, фіалка, виноград, хмаринка, по черзі називаючи слова і шикуючись одне за одним у вигляді поїзда. Гра «Знайди синій колір» Діти стають у коло, а вихователь ставить запитання. Діти, у яких є те, про що запитує педагог, виходять на середину і танцюють, усі інші їм аплодують. Орієнтовні запитання: (У кого сині очі? Хто сьогодні у синій футболці? У кого сині бантики? Запрошуємо дівчаток у синіх платтячках…)
Номер слайду 11
Вправа на релаксацію «Ми – хмаринки» Вихователь промовляє інструкції, а діти виконують відповідні дії.
Номер слайду 12
Казка про Краплинку Жила-була маленька Краплинка. А жила вона в хатинці-хмаринці разом із іншими краплинками. Була вона веселою непосидою: стрибала із неба на землю, із землі на небо! Ви запитаєте, як це можливо- а ось так! Разом з дощиком, своїм старшим братиком, одного ранку вибралися вони із хмаринки та й помандрували на землю. Краплинка впала на листочок дерева , з листочка скотилася на травичку, а звідти потрапила у струмок.
Номер слайду 13
Підхопив струмочок нашу мандрівницю і поніс у річку. А поруч безліч таких-самих краплинок і всі вони поспішали. Припекло сонечко, водичка почала нагріватися. І краплинки стали легенькими та почали підніматися вгору. Всі вони перетворились на пару. Немов на повітряних кульках понесло їх до хатинки-хмаринки. А високо в небі краплинки знову збирались разом і відпочивали, щоб згодом із дощиком потрапити на землю.
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Діти придумують та ілюструють веселу історію про те, як курчатко на один день змінило колір: стало синім, зеленим, червоним тощо. Можна запропонувати їм продовжити казку за поданим початком. Одного разу курчатко вирішило піти погуляти до зеленого гаю. Втомившись, зупинилося перепочити на галявині з яскраво-червоними ягодами. Ягідки хотіли пожартувати з маленьким курчатком і подарували йому на один день свій червониймколір. Коли курчатко повернулося додому, ніхто його не впізнав…Складання розповіді «Різноколірне курчатко»