Презентація "Людина і держава"

Про матеріал
Дана презентація може бути використана під час вивчення розділу "Права і свободи людини"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Людина і держава. Презентацію підготувала вчитель Курахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 Павлуша Олена

Номер слайду 2

Обов’язок без права — рабство; право без обов’язку — анархія. Фелісіте де Ламанне. Щоб країна могла жити, необхідно, щоб жили права. Адам Міцкевич

Номер слайду 3

Американський філософ Джон Ролз підкреслював що держава повинна забезпечувати справедливість, підтримувати порядок,водночас держава не повинна нав’язувати громадянам якийсь кращий спосіб життя чи якусь систему цінностей. Мотивація

Номер слайду 4

ПЛАН:

Номер слайду 5

Варіанти взаємодії держави і суспільства1)Суспільство переважує державуслабка держава не здатна виконатисвоє призначення і не спроможна забезпечити лад. І саме суспільство за слабкої держави фрагментується, починає ділитися на окремі групи, схильні до конфліктів. Ослаблену державну владу можуть підпорядкувати своєму впливові окремі політичні сили, використовуючи її для досягнення своїх цілей. АНАРХІЯ БЕЗЛАД

Номер слайду 6

2) Держава переважує суспільство. ТОТАЛІТАРИЗМ ЗАРЕГУЛЬОВАНІСТЬзанадто сильна держава за недостатньо розвинутого суспільства прагне підпорядкувати державні інтереси інтересам численного бюрократичного апарату. Держава нав’язує свою волю всьому суспільству всупереч його справжнім інтересам,пригнічує особистість, підпорядковує її, стирає відмінності між індивідуальним і публічним; людина розглядається як гвинтик державної машини.

Номер слайду 7

— сильна держава і достатньо розвинуте суспільство спроможні віднайти баланс,установити взаємини співпраці, партнерства. Така держава має підтримку, авторитет і здатна врівноважувати домагання людей; таке суспільство активне, контролює і обмежує державну владу, удосконалює можливості держави в управлінні.3) Рівновага суспільства і держави. ДЕМОКРАТІЯ ПАРТНЕРСТВО

Номер слайду 8

ст. 8 Конституції України встановлює Верховенство правапо-перше, ніхто не може бути покараним інакше, ніж за порушення закону, тому і сам закон має бути чітким, визначеним, справедливим;по-друге,жодна особа не може бути вища за закон, усі мають підпорядковуватися закону однаковою мірою;по-третє, норми конституційного права є не джерелом, а наслідками прав індивідів, які визначені та захищені судами.англійськийправник А. Дайсі 1885 р

Номер слайду 9

Елементами верховенства права є1) законність, включаючи прозорий, підзвітний та демократичний процес вве-дення в дію приписів права;2) юридична визначеність;3) заборона свавілля;4) доступ до правосуддя, представленого незалежними та безсторонніми судами, включно з тими, що здійснюють судовий нагляд за адміністративноюдіяльністю;5) дотримання прав людини;6) заборона дискримінації та рівність перед законом.

Номер слайду 10

Основними складниками принципу верховенства права тепер визнають:повагу до прав і свобод людини; 2) рівноправність та рівність усіх передзаконом;3) Верховенство Конституції;3) Розподіл влади;4) законність;5) заборону державного свавілля; 6) юридичну визначеність; 7) Пропорційність між метою і засобами її досягнення; 8) незалежність суду і суддів.

Номер слайду 11

Гарантіїсоціально-економічні, які передбачають наявність соціальної стабільності, матеріальної основи для належного життя людини; політичні, завданням яких є забезпечення стабільних політичнихструктур та належного рівня політичної культури в соціумі; юридичні, які охоплюють усі правові засоби, що забезпечують реалізацію прав, свобод та обов’язків людини і громадянина.

Номер слайду 12

Мовою оригіналу. Загальна декларація прав людини, прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року. Стаття 8. Кожна людина має право на ефективне поновлення у правах компетентниминаціональними судами в разі порушення її основних прав, наданих їй Конституцією або законом.

Номер слайду 13

Права людини — це невід’ємні права, якими володіє кожна людина. Але,Як нам скористатися цими правами? Хто повинен їх забезпечувати? І як ці права реалізуються? Усі суперечки у площині людина-людина, людина-державна влада у правовій державі вирішує незалежний арбітр — суд.

Номер слайду 14

Згідно з Конституцією України, держава виступає гарантом дотримання прав і свобод людини й громадянина. Реалізація цього відбувається через систему органів державної влади, до яких належать: Чи завжди держава була охоронцем прав і свобод громадянина?

Номер слайду 15

Питання :

Номер слайду 16

На національному (державному рівні) в Основному Законі - Конституції України зазначено: Стаття 3. Людина, її життя та здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Таким чином, Україна як держава закріпила за собою головний обов’язок — забезпечувати і захищати права і свободи людини.

Номер слайду 17

Конституція України. Стаття 24 Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом,незалежно від раси, кольору шкіри,політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови або інших ознак.

Номер слайду 18

Стаття 29. Загальної декларації прав людини 1. Кожна людина має зобов’язання перед суспільством, у якому тільки й можливий вільний і повний розвиток її особистості. 2. При здійсненні своїх прав i свобод кожна людина повинна зазнавати тільки таких обмежень, які встановленi законом виключно з метою забезпечення належного визнання i поваги прав i свобод інших та забезпечення справедливих вимог моралі, громадського порядку i загального добробуту в демократичному суспiльствi. Попри те, скільки би не було фактів порушення прав людини з боку державної влади, жоден з них не може бути визнаний, якщо ніхто не заявить про його порушення.

Номер слайду 19

ОБОВ’ЯЗКИ ГРОМАДЯНИНАОбов’язок захищати Вітчизну, незалежність та територіальну цілісність України. Обов’язок шанувати державні символи України. Обов’язок додержуватися Конституції України та законів України. Обов’язок чоловіків відбувати військову службу Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Зобов'язання держави в галузі прав людини  - це невтручання держави у сферу індивідуальної свободи, повага до прав людини, їх забезпечення, захист та сприяння їх реалізації, а також вживання державою усіх можливих заходів для уникнення порушень прав людини, захист від таких порушень, застосування санкцій за їх скоєння та належна компенсація особам, які постраждали.

Номер слайду 22

Традиційний підхід передбачає три типи зобов'язань:

Номер слайду 23

Позитивні та негативні обов'язки. Негативні права людининегативні зобов'язання держави та її представників утримуватися від будь-яких дій, спрямованих на їх порушення або незаконне обмеження. Загальні визначення прав людини виходять з того, що негативні права людини визначають негативний аспект свободи та охороняють людину від небажаного, надмірного втручання з боку держави у сферу її особистих прав і свобод. Зазвичай до таких відносять більшість громадянських та політичних прав (свободу думки, слова, право на життя, віросповідання, право на недискримінацію, право не піддаватися тортурам, право на мирні зібрання та об'єднання тощо). Позитивні зобов’язання держави у сфері прав людинице обов'язки держави, які вимагають від національних органів влади застосовувати необхідні засоби для гарантування прав людини. Ці засоби можуть бути юридичними, якщо на державу покладається обов'язок накласти санкції на осіб, які порушують Європейську конвенцію, або встановити юридичні правила для здійснення певного роду діяльності чи регламентації поведінки певних категорій осіб. Позитивні зобов'язання держави можуть включати й практичні засоби. Так само вони є методологічним підґрунтям сучасного аналізу даної проблематики та входять до усталеного категоріального апарату західної теоретичної та практичної юриспруденції.

Номер слайду 24

Парламентський контроль за дотриманням конституційних прав і свобод людини й громадянина та захист прав кожного на території України і в межах її юрисдикції на постійній основі здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини. Іншою назвою є термін «омбудсмен», що в перекладі зі шведської означає «представник». Уперше ця посада була створена в 1809 р. у Швеції, а нині поширена в більш ніж 100 країнах світу. Лубінець Дмитро Валерійович

Номер слайду 25

Про Європейський суд з прав людини. За 2016 рік Європейський суд з прав людини отримав 80 тис. заяв, з яких 18 150 заяв (22,8 %) від українців. Із 993 рішень, постановлених Європейським судом з прав людини впродовж 2016 року, щодо України було винесено73.http://zib.com.ua/ua/127384-Будівля Європейського суду з прав людини у Страсбурзі (Франція)

Номер слайду 26

Дякую за увагу!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
4.5
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Лапко Микита
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    4.0
  2. Нестерук Наталія Романівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додав(-ла)
Павлуша Олена
Додано
11 жовтня 2022
Переглядів
6480
Оцінка розробки
4.9 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку