11 травня о 19:00Вебінар: Трудові відносини в закладі освіти: права, обов’язки та соціальні гарантії

Презентація "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття"

Про матеріал
Презентація про життєвий шлях Тараса Григоровича Шевченка. Креативний позакласний захід.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…

Номер слайду 2

Тарас Григорович Шевченко(1814 - 1861)

Номер слайду 3

9 березня 1814 року в селі Моринцях у сім’ї селянина-кріпака народився хлопчик Тарас. Він ріс мовчазний, замислений. Не тримався хати, а все блукав десь за вигоном,за що його прозвали в сім’ї «малим приблудою».

Номер слайду 4

Благословен той день і час,Коли прослалась килимами. Земля, яку сходив Тара. Малими босими ногами…

Номер слайду 5

Восьмилітнього Тараса батьки віддали до дяка «в науку». За найменшу провину він карав своїх учнів різками. Та недовго тривала Тарасова «наука»…

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Несподіване горе випало на долю маленького хлопчика. Замучена важкою працею, померла мати. Незабаром помер і батько. Смерть батька приголомшила малого Тараса.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Тарас наймитував у школі, а потім пас громадську череду. Через 20 років він з болем згадуватиме своє дитинство у вірші «Мені тринадцятий минало»style.colorfillcolorfill.typefill.on

Номер слайду 10

Незважаючи на те, що народився поет у бідній кріпацькій сім’ї, і дитинство його було тяжким і безрадісним, малий Тарас ріс допитливим і розумним хлопчиком. Його не полишала думка навчитися малювати у хлипківського маляра. Той згодився навчити хлопця малювати, та пан Енгельгарт забрав Тараса в Петербург козачком. Хоче малювати, прагне він до знань,Та за це багато зазнає знущань. Нишком він малює статуї в саду,Вночі пише вірші про свою біду…

Номер слайду 11

Зустріч у Петербурзі з земляком-художником Сошенком, байкарем Гребінкою, художниками Брюлловим, Венеціановим, з поетом Жуковським змінила долю Тараса Шевченка. Вони побачили великі здібності молодого художника й викупили його з неволі. Тарас Григорович виправдав їхні сподівання. 1845 року він закінчив Петербурзьку академію мистецтв з двома срібними медалями і званням «вільного» художника. Тарас малював портрети, картини, ілюстрував свої вірші.

Номер слайду 12

Для Тараса Шевченка малювання стало потребою, вираженням його творчого духу. До нас дійшло близько 1200 акварелей, малюнків олійною фарбою, олівцем.

Номер слайду 13

За значні успіхи у гравюрі Шевченкові було присвоєно звання академіка.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Через два роки після визволення з кріпацтва вперше виступив у літературі з маленькою книжкою віршів, що мала таку знамениту потім назву – «Кобзар».

Номер слайду 18

За бунтарські вірші 33-річного Тараса забрали в солдати. Він пише: Думи мої, думи мої, лихо мені з вами. Нащо стали на папері сумними рядами?Чом вас вітер не розвіяв в степу як пилину?Чом вас лихо не приспало, як свою дитину?ppt_x

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Ось як ніжно й тужливо звучать його вірші: Зоре моя вечірняя,Зійди над горою,Поговорим тихесенько В неволі з тобою. Розкажи, як за горою сонечко сідає,Як у Дніпра веселочка. Воду позичає. Як широка сокорина. Віти розпустила…А над самою водою. Верба похилилась…

Номер слайду 21

Коли Т. Г. Шевченко був на засланні в далеких степах Казахстану, він дуже тужив за Україною. Де б не був поет – у Петербурзі чи в далекому Казахстані – він завжди пам’ятав про милу українську землю, замріяні верби, тихі ставки, зелені левади. Адже туга за Батьківщиною нерозривна зі згадкою про рідну природу.

Номер слайду 22

Туга за рідною природою, рідним краєм звучить у кожному його вірші. Він також закликає український народ до боротьби за волю, за кращу долю. Доля України завжди хвилювала великого Кобзаря. Він вірив у краще майбутнє свого народу. Віра у краще майбутнє звучить у таких рядках:«І на оновленій земліВрага не буде, супостата,А буде син, і буде мати, І будуть люди на землі».

Номер слайду 23

9 березня 1861 року Тарасу Шевченку минуло 47 років. Надійшло багато вітальних телеграм. Привітали поета, який лежав тяжко хворий, прийшли друзі. А 10 березня перестало битися серце великого українського Кобзаря. Він був похований у Каневі на Чернечій горі. Так заповідав великий поет.

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Цілий світ, не тільки Україна, вшановує пам’ять великого Кобзаря. Пам’ять про нього житиме вічно.

Номер слайду 29

Шевченко – наша душа, наша мудрість, наша сила.

Номер слайду 30

Номер слайду 31

pptx
Додав(-ла)
Бузова Галина
Додано
21 березня
Переглядів
38
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку