Про життя людей, їхнє розуміння світу в різні часи в усіх куточках планети ми можемо дізнаватися з творів мистецтва минувшини. Спираючись на знання з історії, здогадайся, у яку країну стародавнього світу ми потрапимо.
Номер слайду 3
Послухай. Дерек Фіхтер. «Фараон Рамзес ІІ»; «Принц Єгипту» (на вибір).• Порівняй зображення жінок на стінописах Давнього Єгипту. Зроби припущення - хто вони і що роблять? Поясни. Які відомі тобі музичні інструменти нагадують інструменти музиканток? Схарактеризуй музичний твір Дерека Фіхтера (мелодію, тембр, ритмічний супровід). Переглянь. М/ф «Принц Єгипту» (фрагмент). Ганс Циммер / Стівен Шварц. Оркестрове попурі з музики до мультфільму «Принц Єгипту».• Які емоції та почуття героїв мультфільму передала музика (героїзм, рішучість, ніжність, тривогу)? Тембри яких музичних інструментів симфонічного оркестру звучали соло?Переглянь. М/ф «Мистецтво Стародавнього Єгипту» (серія «Уроки тітоньки Сови»).
Номер слайду 4
• Розшифруй текст, уставляючи у слова назви нот.• Що можна дізнатися з декоративного рельєфу і давніх розписів? Вислови припущення, чому в цьому тексті згадується архітектура.
Номер слайду 5
Виконай. Уяви себе диригентом / диригенткою і диригуй музичний твір. Намагайся жестами відтворити характер і динаміку. Визнач ознаки маршу. Варіант 1. Йоганн Штраус. «Єгипетський марш». Варіант 2. Сіріл Скотт. «Країна лотоса». Заспівай. Пісня «Фараон» (музика Анни Олєйнікової, вірші Наталії Іванової-Ткаченко).• Зроби припущення, якою була музика у Давньому Єгипті. Поцікався творами кіномистецтва на тему Давнього Єгипту. Переглянь один з них, опиши використану музику.