26 вересня о 18:00Вебінар: Особливості статевого виховання у школах України

Презентація " Мистецтво скіфів та Північного Причорномор'я" 8 кл.

Про матеріал

Оцінюючи мистецький спадок скіфських племен та греків Північного Причорномор'я, знаходимо, як спільні риси в технологіях та орнаментиці, так і відмінності. Однак. з упевненістю можна говорити, що цей спадок справді неоціненний.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Культура скіфів (VII ст. до н. е.-III ст.н. е.) Скіфська культура — це культура величезного світу кочових, напівкочових і землеробських племен, що жили на широкому просторі Євразії. Збереглася велика кількість скіфських могильників і городищ.

Номер слайду 2

Мапа розселення скіфських племен

Номер слайду 3

Скіфські кургани. Кургани Чортомлик, Куль-Оба, Товста Могила, Солоха, Гайманова Могила . Скіфи ховали мертвих у ямах або катакомбах, під курганними насипами.

Номер слайду 4

Скіфський курган

Номер слайду 5

Мистецтво скіфів

Номер слайду 6

Розквіт скіфського мистецтва припадає на VII—VI ст. до н. е. Скіфська культура поширювалася на Північне Причорномор’я, Кубань, Алтай, Сибір. Скіфське мистецтво — це різьблення по дереву й кістці, а головне, — це віртуозна обробка металу. Скіфи володіли секретами багатьох сплавів, займалися литтям, тисненням, карбуванням, знали спаювання, зернь, філігрань.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Зображення виконувались у своєрідній художній манері, яка дістала назву звіриного стилю.

Номер слайду 9

Скіфський звіриний стиль. Прикраси із курганів ІV ст. до н.е

Номер слайду 10

Золота пектораль. Золота царська пектораль знайдена в 70-ті рр. XX ст. у Дніпропетровській області (курган Товста Могила). Це нагрудна прикраса скіфського царя. Сучасні вчені вважають, що в ній закодований скіфський календар — зодіак, сповнений таємниць.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Усе поле пекторалі розділене на три місяцеподібні яруси за допомогою дуже тонких трубочок. Нижнійі верхній яруси заповнені скульптурними композиціями, середній — прикрашений рослинним орнаментом, закріпленим на пластині.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

На золотому гребені з кургану Солоха в Нікополі зображена батальна сцена. Достовірно відтворені сцени битв, одяг воїнів, збруя коней. Пози та руки персонажів нагадують постаті вершників на фризі Парфенону — відомому храму з Афінського Акрополю епохи грецької класики.

Номер слайду 15

Скіфська ритуальна посудина, знайдена в кургані Куль-Оба поблизу КерчіНа поверхні вази зображено чотири сцени. Зміст цих композицій пов’язаний з легендою про походження скіфів, записаною Геродотом. Досить реалістично на вазі зображуються одяг та побутові речі скіфів.

Номер слайду 16

Знаменита пантера з Келермеського кургану, як і костромський олень, виконана із золота і теж є нащитною бляхою. Образ пантери переданий влучно й виразно, з виділенням вуха, ока, лап, хвоста.

Номер слайду 17

Золоті підвіски з кургану Куль-Оба. Бляха з зображеннямсцени побратимства скіфівз кургану Куль-Оба

Номер слайду 18

Суд Амстердама вирішив повернути скіфське золото Україні

Номер слайду 19

Мистецтво Північного Причорномор’я

Номер слайду 20

Античні міста Північного Причорномор'я  Ольвія - її залишки знаходяться біля с. Парутине на південь від міста Миколаїв; Тіра -на місці сучасного Білгорода-Дністровського; Херсонес - на околиці сучасного Севастополя; Пантікапей - сучасна Керч; Кафа - сучасна Феодосія в Криму; Фанагорія - на Таманському півострові; Танаїс - на Дону; Керкінітіда - сучасна Євпаторія.

Номер слайду 21

Херсонес, античний театр та «Храм із ковчегом» Херсонес, античний театр та «Храм із ковчегом»

Номер слайду 22

Руїни Херсонесу. Руїни Херсонесу

Номер слайду 23

Розкопки міста-держави Херсонес в Криму

Номер слайду 24

Ольвія, залишки старовинного житлового кварталу

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Твори монументального живопису місцевих художників, які прикрашали будинки, склепи й саркофаги заможних громадян, мають цікаву композицію, кольорову гаму, вражають реалістичністю міфологічних образів. Митці з Пантіканея, засвоюючи античні художні традиції, надавали розписам регіональних ознак.

Номер слайду 27

Скульптуру спочатку імпортували до міст-колоній переважно з метрополії. Творчість місцевих митців представлена здебільшого в рельєфі й дрібній пластиці. Статуетки з коштовних металів і дерева були окрасою інтер’єрів храмів, жител заможних мешканців.

Номер слайду 28

Пантікапейські й ольвійські монети містять додаткові уявлення нро візуальне і музичне мистецтво періоду античності. На лицьовому боці карбували голови богів і царів, міфічних персонажів (Медузу, Пана у вінку, грифона зі списом у зубах), звірів (лева, оленя), з іншого боку — музичні інструменти, зазвичай ліру.

pptx
Додано
22 травня 2018
Переглядів
2299
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку