Презентація на тему : " Атмосферні фронти . Циклони і антициклони "

Про матеріал
Презентація на тему : " Циклони і антициклони . Атмосферні фронти.", матеріали до уроку географії 8 клас , підходить до вивчення теми Клімат.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Повітряні маси, циклони та антициклони Дубковецька Тетяна Юріївна, учитель географії Звенячинського ЗЗСО

Номер слайду 2

Повітряна маса – великий об’єм повітря тропосфери з певними властивостями (температурою, вологістю, запиленістю і т.д.) Класивікація повітряних мас: За температурою: теплі; холодні. За вмістом водяної пари: сухі (континентальні); вологі (морські). За місцем утворення:

Номер слайду 3

Атмосферні фронти – перехідні зони між повітряними масами з різними властивостями, де спостерігається найбільша різниця температури, тиску та швидкості вітру.

Номер слайду 4

Теплий атмосферний фронт формується, коли тепле повітря рухаючись швидше від холодного, перетікає через нього, піднімається вгору і охолоджується (відбувається утворення хмар, з яких випадають опади)

Номер слайду 5

Холодний атмосферний фронт формується, коли холодне повітря рухається в напрямку теплого і, маючи більшу вагу, підтікає під нього, витісняючи вгору. З холодним фронтом пов’язані похолодання, утворення купчасто-дощових хмар, грози, зливи.

Номер слайду 6

Холодний фронт Теплий фронт 1. Утворюється при вторгненні холодного повітря в область, що зайнята теплим. 2. Проникає клином, виштовхуючи тепле повітря вверх. 3. Погода змінюється швидко. Зливи, грози, шквальний вітер 4. Після проходження фронту -- похолодання. Утворюється при вторгненні теплого повітря в область, що зайнята холодним. 2. Піднімається плавно над холодним повітрям, відтісняючи його. 3. Погода змінюється поступово, йдуть затяжні дощі. 4. Після проходження фронту -- повільне потепління. Атмосферний фронт —це смуга, що розділяє різні за своїми властивостями повітряні маси

Номер слайду 7

Циклони Антициклони Атмосферний вихор з низьким тиском у центрі Атмосферний вихор з високим тиском у центрі Рух повітря від країв до центру проти годинникової стрілки Рух повітря від центра до країв за годинниковою стрілкою В центрі – висхідний рух повітря В центрі – низхідний рух повітря Погода мінлива, вітряна, хмарна, з опадами. Погода стійка, безвітряна, безхмарна, без опадів. Влітку – тепла, взимку – морозна. В атмосфері постійно формуються, розвиваються і руйнуються різні за розмірами атмосферні вихори. Найбільші з них – циклони і антициклони

Номер слайду 8

Циклон

Номер слайду 9

Антициклон

Номер слайду 10

В атмосфері постійно утворюються і руйнуються замкнуті області низького та високого тиску – циклони та антициклони.

Номер слайду 11

Домашнє завдання

Номер слайду 12

Використані джерела Пестушко В.Ю. Загальна географія: Підручник для 6 класу загальноосвітнього навчального закладу. – К.: Генеза, 2006. – 240 с. http://school.xvatit.com http://www.lnu.edu.ua/faculty/geology/phis_geo/fourman/E-books-FVV/Interactive%20books/Meteorology/About%20Meteorology-climatology/About%20Climate/climate-1.htm http://geoknigi.com http://ukrmap.su/uk-g7/799.html

ppt
Додано
30 серпня 2020
Переглядів
1539
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку