Черв’ячна передача складається із черв'яка, що має форму гвинта, та черв'ячного колеса, яке нагадує зубчасте колесо з косими зубцями угнутої форми. Порадованная обертового руху у ЧП здійснюється за принципом гвинтової пари, де гвинтом є черв'як, а гайкою є колесо-сектор, вирізаний із довгої гайки і зігнутий по колу.
Номер слайду 3
За формою початкової поверхні черв’яка. ЦиліндричніГлобоїдніКласифікація
Номер слайду 4
За розміщенням черв’яка щодо колеса. З нижнім розміщенням. З верхнім розміщенням. З боковим розміщенням Класифікація
Номер слайду 5
За конструктивним оформленням ВідкритіЗакритіКласифікація
Номер слайду 6
За кількістю заходів різьби ОднозаходніБагатозаходніКласифікація
Номер слайду 7
Застосування Черв'ячні передачі використовуються в системах регулювання і керування — самогальмування забезпечує фіксацію положення, а велике передавальне відношення дозволяє досягти високої точності регулювання, а також використовувати низькомоментні двигуни. Завдяки цим характеристикам черв'ячні передачі і черв'ячні редуктори широко застосовуються в підйомно-транспортних машинах і механізмах
Номер слайду 8
Переваги. Плавність та безшумність роботи при високих швидкостях. Достатньо висока надійність та простота догляду в експлуатації. Компактність, тобто малі габаритні розміри при великому передаточному числі. Можливість виконання передачі самогальмівною (неможлива передача обертового руху від черв'ячного колеса до черв'яка.
Номер слайду 9
Недоліки. Порівняно невисокий ККД, що не перевишуэ у деяких випадках 0,70-0,85. Потреба використання для черв'ячного колеса дорогих антифрикційних матеріалів. Мала тримкість.