Презентація на тему : " Чорне море "

Про матеріал
Презентація з географії 8 клас по темі " Чорне море " підходить як до уроку , так і позакласних заходів з географії.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ЧОРНЕ МОРЕ Вчитель Дубковецька Т.Ю.

Номер слайду 2

Берегова лінія Чорне море простягається із заходу на схід на 1167 км. Його ширина – 580 км. Чорне море має значні глибини а максимальна досягає 2245 м. Довжина берегової лінії становить 4090 км, а в межах України – 1829 км. Найбільшими затоками є Джарилгацька, Каркінітська, Каламітська, Феодосійська. До Чорного моря течуть великі річки Дунай, Дніпро, Дністер, Південний Буг. Найбільшим півостровом Чорного моря є Кримський. Також є острови – Джарилгач, Довгий, Березань, Зміїний.

Номер слайду 3

Кліматичні умови Улітку Чорне море перебуває під впливом Азовського антициклону, завдяки чому тут переважає безхмарна погодо. Влітку тут сухо і жарко. Температура води становить +24… +26°С Взимку над морем проходить середземноморські та атлантичні циклони, що приносять дощову і туманну погоду. Зима тут волога і тепла + 4…+7°С. З глибини 150м температура води не змінюється +8°С. Коли бувають суворі зими, північно-західна частина моря замерзає.

Номер слайду 4

Гідрологічний режим У чорному морі існують постійні течії, завширшки 40-5-км. Припливи і відпливи незначні 8см. Біля узбережжя рівень моря коливається в межах 10-15см. Солоність верхнього шару води в морі становить 17-18%. З глибиною вона зростає до 22%. Водний баланс Чорного моря формується за рахунок річкового стоку прісних вод Дунаю, Дніпра, Дністра, та інших річок, атмосферних опадів, верхньої течії з опрісненими водами з Азовського моря та глибинної течії із середземноморськими солоними водами, що надходять через Босфор.

Номер слайду 5

Рослинність і тваринний світ Органічний світ моря різноманітний: понад 660 видів рослин і 2000 видів тварин. Промислове значення мають білуга, осетер, оселедці, хамса, кефаль, ставрида, скумбрія, тунець. Водяться три види дельфінів. На берегах багато птахів: мартинів, бакланів, пеліканів та ін. Щороку Чорне море дає до 300 тис. т біологічних ресурсів. У морі також добувають будівельний пісок, гравій, горючий газ, відкрито родовища нафти.

Номер слайду 6

Охорона вод На стан води в морі впливають багато чинників. Щороку з річковими водами до Чорного моря надходять тисячі тонн завислих речовин. У чорне море течуть річки, що беруть початок у горах Шварцвальду, Валдайської височини, Кавказу, Малої Азії. Вони приносять в море різноманітні забруднені речовини. Крім того, морські води забруднюються неочищеними стічними водами населених пунктів, розташованих на узбережжях морів.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Дякую за перегляд!!!

ppt
Додано
30 серпня 2020
Переглядів
1509
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку