Берегова лінія Чорне море простягається із заходу на схід на 1167 км. Його ширина – 580 км. Чорне море має значні глибини а максимальна досягає 2245 м. Довжина берегової лінії становить 4090 км, а в межах України – 1829 км. Найбільшими затоками є Джарилгацька, Каркінітська, Каламітська, Феодосійська. До Чорного моря течуть великі річки Дунай, Дніпро, Дністер, Південний Буг. Найбільшим півостровом Чорного моря є Кримський. Також є острови – Джарилгач, Довгий, Березань, Зміїний.
Номер слайду 3
Кліматичні умови Улітку Чорне море перебуває під впливом Азовського антициклону, завдяки чому тут переважає безхмарна погодо. Влітку тут сухо і жарко. Температура води становить +24… +26°С Взимку над морем проходить середземноморські та атлантичні циклони, що приносять дощову і туманну погоду. Зима тут волога і тепла + 4…+7°С. З глибини 150м температура води не змінюється +8°С. Коли бувають суворі зими, північно-західна частина моря замерзає.
Номер слайду 4
Гідрологічний режим У чорному морі існують постійні течії, завширшки 40-5-км. Припливи і відпливи незначні 8см. Біля узбережжя рівень моря коливається в межах 10-15см. Солоність верхнього шару води в морі становить 17-18%. З глибиною вона зростає до 22%. Водний баланс Чорного моря формується за рахунок річкового стоку прісних вод Дунаю, Дніпра, Дністра, та інших річок, атмосферних опадів, верхньої течії з опрісненими водами з Азовського моря та глибинної течії із середземноморськими солоними водами, що надходять через Босфор.
Номер слайду 5
Рослинність і тваринний світ Органічний світ моря різноманітний: понад 660 видів рослин і 2000 видів тварин. Промислове значення мають білуга, осетер, оселедці, хамса, кефаль, ставрида, скумбрія, тунець. Водяться три види дельфінів. На берегах багато птахів: мартинів, бакланів, пеліканів та ін. Щороку Чорне море дає до 300 тис. т біологічних ресурсів. У морі також добувають будівельний пісок, гравій, горючий газ, відкрито родовища нафти.
Номер слайду 6
Охорона вод На стан води в морі впливають багато чинників. Щороку з річковими водами до Чорного моря надходять тисячі тонн завислих речовин. У чорне море течуть річки, що беруть початок у горах Шварцвальду, Валдайської височини, Кавказу, Малої Азії. Вони приносять в море різноманітні забруднені речовини. Крім того, морські води забруднюються неочищеними стічними водами населених пунктів, розташованих на узбережжях морів.