Презентація на тему "Давньогрецький театр, його характерні особливості, роль у античному суспільстві"

Про матеріал
Презентація на тему "Давньогрецький театр, його характерні особливості, роль у античному суспільстві" може бути використана як основа до проведення уроку у 8 класі (в тому числі й на дистанційному навчанні) за матеріалом підручника "Зарубіжна література" для 8 класу Є. Волощук. Матеріал містить інтерактивне завдання, новий матеріал подано у формі заочної екскурсії. Є також творче завдання.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

8 клас. Давньогрецький театр, його характерні особливості, роль у античному суспільстві. Есхіл (525 - 456 рр до н.е.). Трагедія “Прометей закутий”

Номер слайду 2

Мета уроку. Познайомитися з історією виникнення театру у Давній Греції;визначити характерні особливості давньогрецького театру, його роль у тогочасному суспільстві;розглянути провідні жанри античної драми та їх представників;розкрити значення творчості Есхіла;з’ясувати, як у трагедії Есхіла “Прометей закутий” утілено міф про Прометея.

Номер слайду 3

Епіграфи. Весь світ – театр, і люди в нім – актори. В. Шекспір. Театр повчає так, як цього не зробити товстій книзі. Вольтер

Номер слайду 4

Чи любите ви театр?

Номер слайду 5

Гра “Сходинки до Олімпу”12345678910

Номер слайду 6

Гра “Сходинки до Олімпу”1драма2345678910

Номер слайду 7

Гра “Сходинки до Олімпу”1драма2 Гефест345678910

Номер слайду 8

Гра “Сходинки до Олімпу”1драма2 Гефест3 Аполлон45678910

Номер слайду 9

Гра “Сходинки до Олімпу”1драма2 Гефест3 Аполлон4античність5678910

Номер слайду 10

Гра “Сходинки до Олімпу”1драма2 Гефест3 Аполлон4античність5прометей678910

Номер слайду 11

Гра “Сходинки до Олімпу”1драма2 Гефест3 Аполлон4античність5прометей6 Діоніс78910

Номер слайду 12

Гра “Сходинки до Олімпу”1драма2 Гефест3 Аполлон4античність5прометей6 Діоніс7музи8910

Номер слайду 13

Гра “Сходинки до Олімпу”1драма2 Гефест3 Аполлон4античність5прометей6 Діоніс7музи8 Зевс910

Номер слайду 14

Гра “Сходинки до Олімпу”1драма2 Гефест3 Аполлон4античність5прометей6 Діоніс7музи8 Зевс9 Афіна10

Номер слайду 15

Гра “Сходинки до Олімпу”1драма2 Гефест3 Аполлон4античність5прометей6 Діоніс7музи8 Зевс9 Афіна10катарсис

Номер слайду 16

Зупинка «Історико-географічна»

Номер слайду 17

Зупинка «Святкова»

Номер слайду 18

Зупинка «Архітектурна»

Номер слайду 19

Театр у місті Епідавр

Номер слайду 20

Зупинка «Організаторська» Організатором театральних змагань була держава. В основному це був аеропаг і архонт. Театр намагалися використовувати як пропаганду ідеальної демократії. І щоб поширити свій вплив на всіх вільних громадян (чужинцям заборонено було відвідування театру), вони для бідних встановили особливу грошову театральну видачу (феорік).

Номер слайду 21

Зупинка «Теоретична»Трагедія – драматичний твір, який ґрунтується на гострому конфлікті особистості з суспільством, оточенням і найчастіше закінчується загибеллю героя. Комедія – драматичний твір, що має на меті висміяти душевні вади й вчинки героїв, ситуації, у які вони потрапляють, негативні явища суспільногожиття тощо. Драма сатирів – жартівлива трагедія. Мі-фологічний сюжет поєдну-вався з розважальним характером зображення.

Номер слайду 22

Зупинка «Акторська»Слово «актор» - латинського походження, що означає «діяч». У театральній культурі воно з’явилося пізніше. А головною дійовою особою давньогрецької трагедії був хор. Хореги, заможні громадяни на власні кошти організовували хор для драматичних змагань. Очолював хор заспівувач – корифей. В трагедії хор – колективний герой, виразник громадської думки.

Номер слайду 23

Зупинка «Біографічна»Есхіл народився в 525 році до нашої ери в сусідньому з Афінами містечку Елевсіні. Його батьком був Евфоріон, що належав до афінської аристократії. Есхіл воював з персами у Марафонській битві. Писати драматург почав у 20 років та створив понад 80 творів, але до нас дійшли тільки 7.

Номер слайду 24

Зупинка «Літературна»Драма часів Есхіла відрізнялася від сучасної. Кожна вистава починалася з прологу – зав’язки дії. Далі йшов парод – пісня, яку виконував хор, вступаючи на орхестру в супроводі флейтиста. При цьому рух хору в один бік супроводжувався строфою, а в інший – антистрофою. Після парода епісодії – діалогові частини, які виконували актори – чергувалися зі стасимами – піснями хору. Остання частина трагедії – заключний стасим і вихід акторів і хору – мала назву ексод.

Номер слайду 25

Трагедія «Прометей закутий» Читання за ролями прологу (підручник: с. 97 – 99). Ролі: Гефест, Влада, Прометей. Ремарки –автор.

Номер слайду 26

Узагальнення. Підсумок уроку Складання грона «Давньогрецький театр»Створення сенканів «Есхіл», «Прометей»

Номер слайду 27

Творче завдання Порівняйте сучасний і античний театри. Сучасний театр. У спектаклі діє чимало акторів. Хор не обов’язковий. На сцені є декораціїАктори використовують міміку та жести. Античний театр. Грає не більше трьох акторів. Хор є обов’язковим і замінює інших акторів. Декорації відсутніАктори грають у масках, що зображають емоції та переживання

Номер слайду 28

Домашнє завдання. Прочитати статті підручника: с. 88 – 97, дочитати трагедію Есхіла «Прометей закутий» (с. 97 – 103), вивчити нові терміни і слова, усно вміти відповідати на питання, с. 103 - 104; індивідуально (за бажанням): намалювати ілюстрацію до епізоду, що вразив, або маски акторів для даної трагедії.

pptx
Додано
16 жовтня
Переглядів
1463
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку