Презентація на тему: Дії солдата у складі бойових груп.

Про матеріал

Дана презентація допоможе сформувати знання про організаційну структуру механізованого відділення та його озброєння (вогневі засоби), розповісти про бойові можливості механізованого відділення, ознайомити учнів з основними типами вогневих засобів сучасного механізованого відділення та діями у складі бойових груп.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Дії солдата в бою у складі бойових груп

Номер слайду 2

Способи пересування на полі бою під час дії у пішому порядку. Порядок дій у складі бойових груп. Поняття про вогневу позицію в обороні. Вимоги до вибору місця для ведення вогню і спостереження. Послідовність обладнання і маскування окопу для стрільби лежачи. Вибір місця для ведення спостереження. Способи вивчення місцевості, виявлення цілей та доповідь про їх знаходження.

Номер слайду 3

Пересування на полі бою У всіх видах боїв основою бойових дій є пересування. Залежно від характеру місцевості, умов, обстановки і вогневих дій противника солдат, перебуваючи у пішому строю, може пересуватися: кроком (бігом) перебіганням переповзанням

Номер слайду 4

Кроком (бігом) Прискорений крок або біг (на повний зріст або пригинаючись) застосовується для подолання ділянок місцевості, недоступної для спостереження і вогню противника. Біг у середньому темпі здійснюється вільним маршовим кроком. Повільним бігом долають довгі дистанції. Швидкісним бігом перебігають з укриття до бойових і транспортних машин, розбігаються перед подоланням перешкод.

Номер слайду 5

Залежно від обстановки, рельєфу місцевості та вогню противника солдат може переповзати: по-пластунському напівкарачки на боці При переповзанні будь-яким способом зброю слід оберігати від ударів і забруднення, особливо від попадання землі в канал ствола.

Номер слайду 6

Cклад механізованого відділення на БМП (озброєння): К — командир відділення — сержант, (АК-74) Гм — гранатометник — рядовий (РПГ-7, АКС-74У) СПГм — стрілець — помічник гранатометника (АК-74) Км — кулеметник — рядовий, (ПКМ) СС — старший стрілець — старший солдат, (АК-74/ДП-30), виконує функції заступника командира С — стрілець (два стрільці) — рядові (АК-74) (Можуть укомплектовуватися ДП-30/РПГ-26) МВ — механік-водій БМП — рядовий, (АКС-74У) Но — навідник-оператор — рядовий, (АКС-74У) Сн — снайпер — рядовий, (СВД, ПМ), замість одного із стрільців К Но МВ СС С Км Гм СП Гм Сн

Номер слайду 7

Первинним підрозділом механізованих військ є відділення, до складу якого можуть входити до трьох бойових груп. Зростання ролі дрібних підрозділів у боротьбі із малочисельними мобільними групами противника, обумовило доцільність створення у складі механізованих підрозділів позаштатних бойових груп - «двійок» та «трійок». Із урахуванням вказаних факторів, елементами бойового порядку відділення можуть бути: перша група (трійка), друга група (трійка), третя група (бойова машина). При діях в обороні склад позаштатних бойових груп може бути: 1 група – старший стрілець (старший групи), кулеметник та стрілець; 2 група – командир відділення, снайпер, гранатометник, стрілець-помічник гранатометника; 3 група – навідник-оператор БМП та механік-водій (водій).

Номер слайду 8

Варіант дій бойових груп механізованого відділення по знищенню (захопленню) об’єкта ПРОТИВНИКА

Номер слайду 9

Перша фаза – № 1 прикриває, № 2 переміщається Друга фаза – № 2 заліг, зробив прицільний постріл або чергу і крикнув про готовність прикривати переміщення № 1 Третя фаза – № 2 прикриває, № 1 переміщається Порядок дій у складі бойових груп. Переміщення в “двійці” 1 2 2 1 1 1 2 2

Номер слайду 10

Вибір та обладнання позиції для стрільби і місця для спостереження Важливе значення для здобуття перемоги має і те, наскільки правильно солдат вибере місце для ведення вогню і спостереження за противником. На місцевості солдат відшукує природне укриття (канава, вирва, колода тощо), потім оглядає все довкола і непомітно переміщується до нього. Перш ніж розпочати обладнання позиції, необхідно швидко вивчити місцевість. Вивчивши місцевість і переконавшись у правильності вибору місця, солдат починає рити окоп для стрільби лежачи. Зброю кладе справа від себе на відстані простягненої руки стволом у напрямі противника. Повернувшись на лівий бік, виймає піхотну лопатку і, тримаючи її за держак обома руками, ударами до себе підрізає дерен. Знявши дерен, складає його збоку, щоб після риття окопу його можна було використати для маскування бруствера; землю викидає спочатку вперед, потім убік, щоб захистити себе від куль, осколків снарядів, мін. Під час роботи голову треба тримати якомога ближче до землі, але так, щоб можна було вести постійне спостереження за противником.

Номер слайду 11

Поняття про вогневу позицію в обороні. Око́п ( Шанець) — польова фортифікаційна споруда, яка служить вогневою позицією та простим укриттям для живої сили і бойової техніки від всіх сучасних засобів ураження. Окопи бувають поодинокі і групові: на відділення, кулеметні, мінометні, гарматні, танкові та інші. Поодинокий окоп (невелика виїмка) солдат викопує зазвичай під вогнем противника малою лопатою і таких розмірів, щоб забезпечити повне утаєння в окопі людини в положенні лежачи (глибина 20—30 см, довжина 150–170 см). 1-сектов для стрільби 2-бруствер

Номер слайду 12

Способи вивчення місцевості, виявлення цілей та доповідь про їх знаходження. Залежно від обстановки, рельєфу і наявності часу застосовуються такі способи аналізу місцевості: особиста розвідка, вивчення місцевості по карті, аерофотознімків, опитування місцевих жителів. Особиста розвідка (безпосередній огляд місцевості) є основним способом вивчення місцевості. Шляхом особистої розвідки можна безпосередньо на місці оглянути і обстежити цікавить ділянку, встановити характер рельєфу, місцевих предметів, виявити стан доріг, висоти та природних перешкод і т.д. і визначити, в якій мірі оглянутий ділянку може сприяти або перешкоджати реалізації поставленого завдання. 

Номер слайду 13

Вивчення місцевості по карті - зручний і поширений спосіб ознайомлення з місцевістю. По карті можна вимірювати відстані, площі, ширину річок, визначати крутизну схилів, висоту точок на місцевості і т.д. Топографічна карта дозволяє завчасно і швидко вивчити місцевість незалежно від стану погоди, часу доби, розмірів ділянки і його видалення, що особливо важливо при вирішенні службових завдань і в бойовій обстановці.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Вивчення місцевості з використанням аерофотознімків доповнює її вивчення по карті, даючи, як правило, більш свіжі і докладні відомості. Аерофотознімки дозволяють, крім того, отримати дані про розташування споруд, місцях зосередження підрозділів та техніки при проведенні спеціальних заходів.

Номер слайду 16

Для ведення розвідки спостереженням у відділенні й у взводі, як правило, призначається по одному спостерігачеві, які знаходяться: у взводі – на командно-спостережному пункті взводу, у відділенні – на позиції, на БМП або в бойовому порядку. Спостерігач зобов’язаний: – уміти вибирати, обладнувати і маскувати місце для спостереження, орієнтуватися на місцевості у будь-який час року і доби; визначати відстань до цілей (об'єктів), користуватися приладами спостереження і засобами зв'язку; – знати розвідувальні ознаки основних видів озброєння і бойової техніки противника, аналізувати відомості, вести записи в журналі спостереження (для спостерігача спостережного посту) і чітко доповідати про результати спостереження командирові (старшому спостережного поста).

Номер слайду 17

Дії механізованого відділення у складі бойових груп в обороні Кожному військовослужбовцю вказуються 2-3 вогневі позиції, які необхідно змінювати після декількох черг (пострілів) та сектори стрільби - основний і додатковий, які повинні перекриватися не менше ніж на 10-15 градусів (170-250 тисячних), створюючи зону суцільного вогню; сектор обстрілу для кулеметника в обороні – до120 градусів, для автоматника – до 40 градусів. Висування на вогневі позиції здійснюється під вогневим прикриттям чергового вогневого засобу і вогню БМП (БТР). Кожній бойовій машині призначаються 2-3 вогневі позиції (на найбільш небезпечних напрямках наступу противника). При цьому, із кожного укриття необхідно готувати вихід на вогневі позиції не менше ніж по двох маршрутах.

Номер слайду 18

У презентацї використано матеріали інтернет –ресурсу. Презентацію підготував вчитель предмету “Захист Вітчизни “ Сокальської ЗШ І-ІІІст.№2 Мигасюк В.І.

ppt
Додано
8 липня 2018
Переглядів
3827
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку