Тема уроку: "Ділення цілих чисел і чисел типу з плаваючою крапкою"Мова програмування С++С++
Номер слайду 2
План уроку. Ділення з остачею3 Ділення чисел типу з плаваючою крапкою2 Ділення цілих чисел1 Від’ємні числа в операціях ділення4
Номер слайду 3
Ділення цілих чисел1 Оператор ділення має два режими. Якщо обидва операнди є цілими числами, то оператор виконує цілочисельне ділення, тобто будь-який дріб (більше/менше) відкидається і повертається ціле значення без округлення, наприклад, 7 / 4 = 1.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Результат
Номер слайду 6
Якщо один або обидва операнди типу з плаваючою крапкою, то тоді виконуватиметься ділення типу з плаваючою крапкою. Тут вже дріб присутній. Наприклад, 7.0 / 3 = 2.333, 7 / 3.0 = 2.333 чи 7.0 / 3.0 = 2.333 генерують один і той же результат. Щоб виконати ділення чисел типу з плаваючою крапкою потрібно вказати відповідний даних (float або double)Ділення чисел типу з плаваючою крапкою2
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Ділення з остачею3 Оператор ділення з остачею (%) працює тільки з цілочисельними операндами і повертає залишок після цілочисельного ділення, наприклад: Приклад №1 7 / 4 = 1 з остачею 3, таким чином, 7 % 4 = 3. Приклад №2 25 / 7 = 3 з остачею 4, таким чином, 25 % 7 = 4. Залишок становить не дріб, а ціле число. Приклад №3 36 % 5 = 7 з остачею 1. В числі 36 тільки 35 ділиться на 5 без залишку, тому 36 − 35 = 1, 1 — це остача і результат. Даний оператор найчастіше використовують для перевірки ділення без остачі одних чисел на інші. Якщо х % у == 0, то х ділиться на у без остачі.
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Від’ємні числа в операціях ділення4 Якщо будь-який з операндів цілочисельного ділення є від’ємним, то компілятор округлює результат самостійно в бік нуля (наприклад, −5 / 2 результатом буде −2). Також, якщо один з операндів оператора ділення з остачею є від’ємним, то результат операції a % b буде того ж знаку, що і значення а.
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Практичне завдання. Створіть новий проект, надавши ім’я файлу Proba_5;Напишіть програму, яка просить користувача: ввести ціле число, чекає, користувач введе ціле число;ввести ще одне ціле число, чекає, користувач введе ціле число, а потім програма виводить в консольне вікно частку та остачу цих чисел.
Номер слайду 14
Домашнє завдання. Законспектувати презентацію (слайди №1,2,3,6,8,10);Вивчити конспект;Виконати практичне завдання та надіслати вчителю в Google Classroom. Підготуватися до тестування.