Тести від «На Урок»: Організація дистанційної роботи під час карантину

Презентація на тему: «Формування інформаційної компетентності учнів початкової школи»

Про матеріал

Презентація на тему: «Формування інформаційної компетентності учнів початкової школи». Процес інформатизації системи освіти висуває нові вимоги до учасників навчально-виховного процесу у сфері підвищення інформаційної компетенції та інформаційної культури. Зростає значущість інформаційної компетенції вчителів школи, які здійснюють свою професійну діяльність в умовах широкого впровадження засобів інформаційно-комп'ютерних технологій (ІКТ) в освітній простір школи.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Презентація на тему:«Формування інформаційної компетентності учнів початкової школи» Горєлової О. В.

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Компетентність – це сукупність особистісних якостей учня (ціннісно-смислових орієнтацій, знань, умінь, навичок, здібностей), зумовлених досвідом його діяльності у певній соціально і особистісно значущій сфері. Компетентність – це володіння учнем відповідною компетенцією, включаючи його особистісне ставлення до предмета діяльності, це вже усталена якість особистості (сукупність якостей) учня і мінімальний досвід діяльності у даній сфері. А. В. Хуторський

Номер слайду 4

Компетенція – сукупність взаємозв’язаних смислових орієнтацій, знань, умінь, навичок і досвіду діяльності учня по відношенню до певного кола об’єктів реальної дійсності, необхідних для здійснення особисто і соціально значущої продуктивної діяльності. Компетенція – це готовність людини до мобілізації знань, умінь, зовнішніх ресурсів для ефективної діяльності в конкретній життєвій ситуації. А. В. Хуторський

Номер слайду 5

Інформаційна компетентність — системне утворення знань і вмінь в області інформаційно - комунікаційних технологій і досвід їхнього використання, а також здатність удосконалювати свої знання, вміння приймати принципово нові рішення в мінливих умовах або непередбачених ситуаціях з використанням нових технологічних засобів, таких, як комп'ютер, принтер, факс, модем і т.п.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Інформаційна компетентність, пов’язана з формуванням уміння самостійно шукати, аналізувати, відбирати необхідну інформацію,трансформувати, зберігати та транслювати її. Ця компетенція забезпечує навички роботи учнів з інформацією, що міститься в навчальних предметах і освітніх галузях, а також в оточуючому світі.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Умови формування інформаційної компетентності учнів

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Заходи які впливають на формування інформаційної компетентності.

Номер слайду 12

1. Стимулювання роботи з різними джерелами інформації.2. Використання завдань, пов’язаних з аналізом таблиць, схем, діаграм, графіків тощо.3. Консультація учнів.4. Залучення учнів до роботи з інформацією з подальшим виходом на навчальні та виховні заходи, зокрема в молодших класах.

Номер слайду 13

ВисновкиІнформаційна компетентність учнів формується шляхом:

pptx
Пов’язані теми
Педагогіка, Інші матеріали
Додано
23 липня 2018
Переглядів
486
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку