Презентація на тему Галактики та їх види

Про матеріал
Презентація допоможе продемонструвати види галактик, пояснити наочно чим вони відрізняються, а також покращити розуміння дітей з цієї теми
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Галактики та їх види

Номер слайду 2

Галактика – це велика зоряна система що складається із зір, зорянихскупчень, пиловіх і газовіх туманностей, розсіяного газу і пилу.

Номер слайду 3

Галактика має досить складну структуру. Істотна частина зірок в Галактиці знаходиться в гігантському диску діаметром приблизно 100 тис. і завтовшки близько 1500 світлових років. В цьому диску налічується більше сотні мільярдів зірок самих різних видів. До нашої Галактики входять Сонце і сонячна система (планети).

Номер слайду 4

Число зірок в Галактиці близько трильйона. Найчисленніші з них – карлики з масами, приблизно в 10 разів меншими маси Сонця. До складу Галактики входять подвійні і кратні зірки, а також групи зірок, зв'язаних силами тяжіння і що рухаються в просторі як єдине ціле, - зоряні скупчення. Існують розсіяні зоряні скупчення, наприклад Плеяди в сузір'ї Тельця. Такі скупчення не мають правильної форми; в даний час їх відома більше тисячі.

Номер слайду 5

Галактики поділяють на:еліптичні галактики;спіральні галактики;галактики з перемичкою (баром);неправильні галактики.

Номер слайду 6

Еліптичні галактики — галактики, контури яких мають більш-менш еліпсоподібну форму. Їх яскравість плавно зменшується від центра до периферії. Еліптичні галактики позначають літерою E.карликова еліптична галактика М32

Номер слайду 7

Спіральні галактики — це величезні скупчення мільйонів зірок, більшість з яких зосереджено у плоскій формі диска, з яскравою сферичною опуклістю у центрі. У цьому диску спостерігаються яскраво виражені рукави, де знаходяться молодші, яскравіші зірки. Ці рукави виходять з центру, утворюючи загальний візерунок у вигляді спіралі, звідки подібні галактики і отримали свою назву.

Номер слайду 8

Спіральні галактики з перемичкою (баром)Спіральні гілки в таких галактиках починаються на кінцях перемичок, тоді як у звичайних спіральних галактиках вони виходять безпосередньо з ядра.

Номер слайду 9

Галактика Молочний Шлях, яка є домівкою Землі і всіх інших зірок нашого неба, є спіральною галактикою, і, як вважається, належить до спіральних галактик з перетинкою. Назва “Молочний Шлях” походить від доріжки дуже тьмяних зірок, що пролягає через усе небо. Ця доріжка — результат того, що ми споглядаємо площину диска нашої галактики з точки всередині диска.

Номер слайду 10

Спіральні рукави Чумацького Шляху в значній мірі приховані від нас поглинаючою матерією. Докладний їх дослідження почалося після появи радіотелескопів. Вони дозволили вивчати структуру Галактики за спостереженнями радіовипромінювання атомів міжзоряного водню, концентрується уздовж Довгих спіралей. За сучасними уявленнями, спіральні Рукави пов'язані з хвилями стиснення, що розповсюджуються по диску галактики. Проходячи через області стиснення, речовина диска ущільнюється, а утворення зірок з газу стає інтенсивнішим. Причини виникнення в дисках спіральних галактик такої своєрідної хвильової структури не цілком ясні. Над цією проблемою працюють багато астрофізики.

Номер слайду 11

Неправильна галактика Є галактикою з неправильними зовнішніми обрисами або з нерівномірним розподілом яскравості. Неправильні галактики мають хаотичну аморфну форму, в першу чергу обумовлену гравітаційною взаємодією її .зоряного населення та матерії між собою, а також з іншими оточуючими галактиками. Ці форми не належать жодному класу в класифікації Габбла.

Номер слайду 12

Закон Габбла. Закон Габбла - закон астрономії, за яким швидкість взаємного віддалення (розбігання) галактик пропорційна відстані між ними. Відкритий американським астрономом Едвіном Габблом 1929 року.

Номер слайду 13

Фізичні характеристики галактик. Розмір. Маса. Спектр

Номер слайду 14

Галактики, що є джерелами радіовипромінювання, називаютьсярадіогалактиками. В них відбуваються бурхливі процеси, які супроводятьсявикидами речовини. Сучасні телескопи дають змогу спостерігати Галактикина відстані до 3-4 млрд. світлових років. На більших віддалях (до 12млрд. світлових років) спостерігаються зореподібні радіоджерела –квазари. Потужністю випромінювання вони перевершують найбільші зарозміром Галактики. За хімічним складом квазари дуже близькі до газовихтуманностей. В них значний надлишок ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання порівняно зі звичайними зорями.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Іменинник Людмила Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додав(-ла)
Гаврилов Даніл
Додано
18 травня 2021
Переглядів
5949
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку