Перевірка домашнього завдання (усно)Які характерні ознаки мають представники плаунів?Які характерні ознаки мають представники хвощів?Які характерні ознаки мають представники папоротей?Чим відрізняється процес розмноження в папоротей і мохів?Яке значення для людини мають папороті, хвощі і плауни?
Виконати тестові завдання з однією правильною відповіддю1. Органами спорофіту папоротеподібних є:а) ризоїди; б) спорангії; в) кореневище; г) архегонія і антеридія.2. Органами гаметофіту плауноподібних є:а) ризоїди; б) спорангії; в) кореневище; г) архегонія і антеридія.3. У життєвому циклі хвощеподібних переважає:а) спорофіт; б) гаметофіт.4. Спорангії хвощів і плаунів зібрані:а) у стробіли; б) у соруси.5. Зі спор у вищих спорових рослин розвивається:а) гаметофіт; б) спорофіт.6. Гаметофіт щитника чоловічого:а) підземний; б) надземний; в) дводомний; г) однодомний.7. Гаметофіт прикріплюється до ґрунту:а) ризоїдами; б) коренями; в) кореневищем.8. Із зиготи вищих спорових рослин розвивається:а) гаметофіт; б) спорофіт.{74 C1 A8 A3-306 A-4 EB7-A6 B1-4 F7 E0 EB9 C5 D6}1. б; 2. г; 3. а; 4. а; 5. б; 6. в; 7. а; 8. а.
До насінних рослин належать два відділи – Голонасінні та Покритонасінні. Насінні папороті дали початок голонасінним. Такі представники голонасінних, як араукарія, сосна, кипарис жили сотні мільйонів років тому. Їх потіснили квіткові рослини. Однак, як і в давні часи, сьогодні голонасінні добре себе почувають.
Спорофіт переважає над гаметофітом. Чоловічий гаметофіт утворюється в чоловічих шишках на верхівках багаторічних пагонів. Вони жовті. Чоловічий гаметофіт формується з мікроспори в мікроспорангіях між лусками шишок. Він складається з двох клітин – сифогенної, або клітини пилкової трубки, і генеративної, або сперматогенної клітини, з якої утворюються статеві клітини
Голонасінні як і інші рослини, збагачують повітря киснем та зменшують уміст вуглекислого газу в атмосфері. Деревина голонасінних – цінна сировина для виготовлення меблів, будівельних матеріалів, паперу, декоративних виробів. З хвої та живиці отримують різноманітні речовини, які застосовують у парфумерії, кондитерській та медичній промисловостіЗначення Голонасінних у природі та житті людини