Мета уроку: - Розглянути особливості харчової промисловості світу;- Визначити центри розміщення окремих виробництв харчової промисловості світу;- Дослідити традиційні харчові продукти України та світу. План уроку:1. Особливості харчової промисловості світу.2. Географія окремих виробництв харчових продуктів.3. Традиційні харчові продукти ( дослідження)
Номер слайду 3
Завдання Продовжить речення : На джерела сировини у своєму розміщенні орієнтуються…2. На споживача орієнтуються…На сировину та споживача орієнтуються…Так чи ні…1. Сільське господарство є сировинною базою для харчової промисловості. Хлібопекарська продукція орієнтується у розміщені на сировину.3. АВК та “ Конті” виробляють макаронну продукцію. Чому?1… Цукрова галузь тяготіє до центрів виробництва цукрового буряка?2… Молочна та м’ясна промисловість зосереджена біля великих міст?
Номер слайду 4
Особливості харчової промисловості світу. Особливості харчової промисловість світу ????????
Номер слайду 5
Географія окремих виробництв харчових продуктів. Найбільші обсяги виробництва молочних продуктів припадають на Північну Америку та Західну Європу. Так, у країнах ЄС виробляється 47 % всього сиру. У багатьох зах.-європ. державах, наприклад Італії, Франції, Швейцарії, Нідерландах, твердий сир традиційно є одним із найпопулярніших продуктів. Європа залишається головним його продуцентом, Півн. Америка-другим (найбільша кількість в світі дають США). На ці два регіони припадає понад 70% сиру в світі. Інша важлива зміна у галузі: випуск маргарину вже вдвічі перевищує отримання тваринного масла, лідером з виробництва є США. Головними виробниками молочної продукції світу є: ЄС, США, Нова Зеландія, Австралія, Аргентина, Індія.
Номер слайду 6
Виробництво вершкового масла (кг/особу)Останні десятиліття конкуренцію тваринному маслу складають маргарин та спред (виробляється із суміші рослинних і молочних жирів).
РИБНА ПРОМИСЛОВІСТЬ. Риби і морепродуктів у світі отримують в 2 рази менше, ніж м’яса. Створено потужний рибальський флот і спеціальні порти з підприємствами з глибокої переробки морепродуктів, хоча частина їх піддається обробці на рибоконсервних плавучих базах прямо в місцях лову. Тихий океан став головною акваторією рибного промислу, а країни цього басейну дають понад 70% продукції в світі. Таким чином, стався зсув галузі із Західної Європи в Азію. Змінився і склад лідерів рибальства: ними стали КНР, Перу, Чилі.
Номер слайду 9
Олійна промисловість Соєва-29% Аргентина Бразилія Пальмова-34%Індонезія,Малайзія, Китай, Країни ЄС Ріпакова-16%Канада Соняшникова-8%Україна. Росія. Найбільші імпортери олії в світі: Індія Китай Країни ЄС
Домашнє завдання - Опрацювати текст п. 35. - Підготувати повідомлення “ Українські бренди на світовому ринку ” - Підготувати дослідження Українські та імпортні продукти в споживчому кошику вашої родини.